News

#826 Newsy z dnia 02.11.2019

Z sobotnich wydarzeń: Francja będzie nauczać licealistów o kryptowalutach; CEO giełdy w Zimbabwe zgubił klucz do zimnego portfela; 21 nowych giełd ubiega się o licencję na Malcie; Aktualna sytuacja na giełdach.

Francja będzie nauczać licealistów o kryptowalutach:

Francja ma zamiar wprowadzić moduł edukacyjny do swojego programu nauczania w szkole średniej, który obejmuje Bitcoina i kryptowaluty.

Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło swój plan nauczania, aby uwzględnić największą na świecie kryptowalutę. Francuscy nauczyciele powinni prowadzić kurs wprowadzający, który pomoże uczniom zrozumieć wpływ Bitcoina na gospodarkę francuską i globalną.

Ministerstwo zapewnia nauczycielom trzy edukacyjne filmy, które dotyczą takich pytań, jak: „Czy Bitcoin jest walutą przyszłości?”, „Czy Bitcoin może zastąpić euro?” I „Czy ufasz swojej walucie?”

Zgodnie ze szkicem ministerstwa uczniowie będą musieli porównać Bitcoina z walutami fiducjarnymi, co ostatecznie doprowadzi do podstawowej wiedzy na temat Bitcoinów, kryptowalut i ich roli w tradycyjnym świecie finansowym.

Ponieważ jest to tylko kurs wprowadzający do Bitcoina, uczniowie nie będą wychodzić z klasy jako pełnoprawni eksperci w dziedzinie kryptowalut. Jednak nauczenie młodych uczniów niektórych zagadnień związanych z Bitcoinami i kryptowalutami zapewni im wiedzę, która staje się coraz bardziej istotna, gdy kryptowaluty stają się coraz powszechniejsze.

We Francji obserwuje się gwałtowny wzrost popularności kryptowalut w dużej części dzięki francuskiemu startupowi kryptograficznemu Keplerk, który na początku października ponownie uruchomił swoją usługę akceptowania płatności w Bitcoinie w ponad 5.200 sklepach tytoniowych we Francji.

CEO giełdy w Zimbabwe zgubił klucz do zimnego portfela:

Tawanda Kembo, założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut w Zimbabwe, Golix, twierdzi, że zgubił hasło do jednego z zimnych portfeli Bitcoina giełdy.

1 listopada lokalny dziennik iHare poinformował, że prezes pierwszej giełdy kryptowalut w Zimbabwe rzekomo zgubił hasło w maju ubiegłego roku. IHare pisze, że „hasłowe fiasko” zostało potwierdzone przez dwa odrębne źródła zaznajomione ze sprawą.

Historia zagubionego hasła pojawia się po doniesieniach, że organy nadzoru finansowego w banku rezerwowym w Zimbabwe nakazały giełdzie zaprzestanie działalności z powodu naruszenia przepisów. Od tego czasu Golix podobno zaprzestał wszelkiej komunikacji ze swoimi klientami, podczas gdy duża część klientów giełdy nadal nie może odzyskać swoich inwestycji z giełdy.

Sam Kembo odpowiedział na zarzuty mówiące, że jego giełda kryptograficzna nie przetworzyła wypłat klientów. Zaprzecza, że jego firma nie była w stanie przetwarzać wypłat z powodu niewypłacalności, mówiąc, że „99% osób, które próbowały dokonać wypłaty na Golix, widziało, że wykonywane są bez żadnych problemów”. Dodał, że roszczenia klientów, którzy nie mogą wypłacić środków, pochodzą od 1% mniejszości.

CEO nie zaprzeczył jednak, że zgubił hasło do portfela zawierającego 33 Bitcoiny, o wartości ponad 305.000 dolarów. Stwierdził, że cała sytuacja została wyjęta z kontekstu.

W lipcu rząd Zimbabwe zakazał używania walut obcych w kraju afrykańskim, co spowodowało gwałtowny wzrost handlu peer-to-peer Bitcoinem. Obywatele Zimbabwe korzystają z usług takich jak PayPal, Western Union i Moneybookers, aby handlować Bitcoinami poza granicami kraju po cenach premium.

21 nowych giełd ubiega się o licencję na Malcie:

Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) otrzymał zapytania z 21 giełd kryptowalutowych w celu uzyskania licencji zgodnie z ustawą o Wirtualnych Aktywach Finansowych (ang. Virtual Financial Assets – VFA).

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem 21 giełd należy do 34 potencjalnych dostawców usług VFA, którzy wysłali listy intencyjne do maltańskiego organu nadzoru finansowego w celu uzyskania licencji na usługi VFA.

MFSA wyjaśnił, że dostawcy kryptowalut do 31 października działali zgodnie z przejściowymi przepisami określonymi w art. 62 ustawy o VFA. Aby kontynuować działalność na Malcie lub z niej, firmy te będą musiały teraz złożyć wniosek o autoryzację w MFSA.

Według publikacji Finance Magnates, wnioskodawcy zostaną zaklasyfikowani według uznania MFSA do jednej z czterech kategorii, które określają wymagania posiadaczy licencji. Regulator planuje również egzekwować kary administracyjne za naruszenia zgodności.

W oficjalnym ogłoszeniu MFSA oświadczyło, że wkrótce skontaktuje się z wnioskodawcami w celu ustalenia wstępnego spotkania. Po spotkaniu wnioskodawcy będą mieli 60 dni na złożenie pełnego wniosku z powrotem do organu.

Zgodnie z ogłoszeniem do MFSA wpłynęło 30 wniosków o rejestrację agentów VFA, z czego 18 zostało zarejestrowanych. Lista zarejestrowanych agentów jest dostępna na stronie internetowej MFSA.

Ustawa o VFA jest częścią ustawodawstwa związanego z technologią Blockchain przyjętym w lipcu 2018 r. wraz z ustawą Malta Digital Innovation Authority i ustawą Innovative Technological Arrangement and Services Act. We wrześniu MFSA opublikował swój plan strategiczny, twierdząc, że będzie aktywnie monitorować i zarządzać ryzykiem biznesowym związanym z firmami kryptowalutowymi.

Wczoraj regulator ostrzegł przed nowym schematem oszustwa Bitcoinowego nazwanym „Bitcoin Future”, zauważając, że ma on takie same funkcje jak wcześniej zidentyfikowany fałszywy podmiot o nazwie „Bitcoin Revolution”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźne wzrosty prawie wszystkich największych kryptowalut. Patrząc na czołową dziesiątkę, Bitcoin notuje wzrost o 1,6%, Ethereum o 2%, XRP o 2,2%, Bitcoin Cash o 6,5%, a Litecoin o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.3 mld dolarów i wynosi obecnie 249.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 73.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button