News

#851 Newsy z dnia 28.11.2019

Z czwartkowych wydarzeń: EToro: Facebook powinien porzucić Libra; Binance wspomaga podróżowanie za pomocą kryptowalut; Kraken dołącza do Silvergate Exchange Network; Aktualna sytuacja na giełdach.

EToro: Facebook powinien porzucić Libra:

Badacze Blockchain w internetowym domu maklerskim eToro argumentowali, że Facebook powinien starać się wspierać zewnętrzne stablecoiny, a nie Librę. Według publikacji Finextra, jednostka badawcza eToroX Labs uważa, że chociaż projekt kryptograficzny Facebooka oferuje „przełomową okazję” do zakłócania usług finansowych na całym świecie, gigant mediów społecznościowych musi zmienić swoją strategię, aby odnieść sukces.

Nieufność i silna opozycja nękają projekt Facebooka od samego początku – skłaniając amerykańskich polityków do szyderczego przekształcenia Libry jako „ZuckBucks”. Jednak badacze eToroX Labs twierdzą, że wciąż jest coś, o co trzeba walczyć, realizując ambitny cel firmy polegający na wybudowaniu sieci płatności peer-to-peer, która mogłaby poprawić integrację finansową na całym świecie.

Mówią, że Facebook mógłby rozwiązać swoje problemy, powierzając emisję aktywów regulowanym partnerom zewnętrznym. Według eToro niezależne, liczne stablecoiny wspierane przez fiat usunęłyby kontrolę walut ze strony Facebooka, który zamiast tego mógłby skupić się na budowie infrastruktury portfela Calibra i wdrożeniu go dla około 2.7 mld użytkowników na całym świecie na swoich platformach.

EToro sam jest emitentem szeregu stablecoinów, wspieranych przez dolara amerykańskiego, funta szterlinga i euro.

Dyrektor generalny i założyciel firmy, Yoni Assia, powiedział, że Libra Association powinno lobbować prawodawców w celu zapewnienia zharmonizowanych i usprawnionych ram regulacyjnych, które obejmowałyby „zarządzanie stronami trzecimi korzystającymi z łańcucha Libra do realizacji płatności”

Obciążenie regulacyjne i związane z tym koszty przestrzegania przepisów poniosą ci, którzy wykorzystują rejestr do własnych korzyści, czy to przy emisji zabezpieczonych stablecoinów, towarów czy innych instrumentów finansowych.

– argumentował.

Binance wspomaga podróżowanie za pomocą kryptowalut:

Czołowa giełda kryptowalut Binance ogłosiła w swoim blogu, że rozpoczęła współpracę z krypto startupem TravelByBit, w celu wprowadzenia karty nagród, która ułatwia płatności kryptowalutowe na głównych podróżniczych stronach internetowych.

Zgodnie z ogłoszeniem karta będzie działać jak tradycyjna karta przedpłacona z dostępem do dodatkowych rabatów i nagród, które użytkownicy będą mogli załadować za pomocą Bitcoina, Binance USD, Binance Coina i Ontology.

Karta zostanie wydana na początku przyszłego roku i początkowo będzie kierowana do podróżujących w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Europie, z planami stopniowej ekspansji.

Usługa pozwoli klientom na rezerwację lotów i hoteli za pośrednictwem największych stron, w tym Booking.com, Expedia, Agoda i Ctrip, a także własnej platformy TravelByBit. 

TravelByBit nie jest pierwszą usługą umożliwiającą użytkownikom podróżowanie dzięki kryptowalutom. Niedawno pojawiły się doniesienia, że firma zajmująca się rezerwacją kryptowalut Travala ogłosiła, że teraz pozwoli swoim klientom zarezerwować dowolny hotel, który można zarezerwować przez Booking.com za pomocą kryptowalut.

Wcześniej tego lata współzałożyciele skandynawskiego przewoźnika lotniczego Norwegian Air ogłosili plany uruchomienia własnej giełdy kryptowalut, która następnie ułatwi linii lotniczej przyjmowanie płatności kryptowalutowych.

Kraken dołącza do Silvergate Exchange Network:

Kraken, jedna z największych i najstarszych giełd Bitcoinów na świecie, dołączyła do Silvergate Exchange Network (SEN). Dołączając do SEN, amerykańska giełda kryptowalut umożliwia swoim klientom zdeponowanie i wycofanie dolarów amerykańskich z kont Silvergate bez opłat, ogłosiła firma.

Zgodnie z ogłoszeniem proces depozytu będzie różny w zależności od tego, czy użytkownicy Kraken mają konto Silvergate. Jeśli mają konto w Silvergate, użytkownicy Kraken będą musieli po prostu włączyć finansowanie SEN na swoim koncie Kraken przed skorzystaniem z tej opcji. Ci, którzy nie mają konta Silvergate, będą musieli złożyć osobny wniosek w banku.

Silvergate Capital to bank komercyjny z siedzibą w Kalifornii, który koncentruje się na biznesach z walutami cyfrowymi. SEN Silvergate to sieć giełd kryptograficznych i inwestorów, która umożliwia transakcje w dolarach amerykańskich między członkami sieci. 

Klientami Silvergate są między innymi giełdy kryptograficzne, górnicy i powiernicy. Bank przyjazny kryptowalutom zwiększył liczbę klientów korzystających z walut cyfrowych z 655 z 30 czerwca 2019 r. do 756 na 30 września 2019 r. 

W sierpniu 2019 r. SEN dodał kolejnego ważnego partnera, założoną przez braci Winklevoss giełdę Gemini, umożliwiając w ten sposób szybsze przelewy w dolarach amerykańskich.  Na początku tego miesiąca Silvergate Bank wprowadził swoje akcje do obrotu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych pod symbolem NYSE: SI.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi wzrostami. Wartość Bitcoina wzrosła o 2,8%, Ethereum o 1,8%, XRP o 2,7%, Bitcoina Cash o 1,7% a Litecoina o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 207.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 70.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button