News

#864 Newsy z dnia 10.12.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Szwajcarski krypto startup dostaje zielone światło od organu regulacyjnego; Dyrektor piramidy finansowej pojmany w Ugandzie; Bank of China wykorzystuje Blockchain do emisji miliardowych obligacji; Aktualna sytuacja na giełdach.

Szwajcarski krypto startup dostaje zielone światło od organu regulacyjnego:

Szwajcarska kryptowalutowa firma finansowa Amun AG uzyskała zezwolenie na oferowanie swoich produktów klientom detalicznym w Unii Europejskiej. W opublikowanym komunikacie prasowym Amun potwierdził, że otrzymał zgodę na podstawowy prospekt emisyjny, o który wnioskował w szwedzkim organie nadzoru finansowego (SFSA).

Po zatwierdzeniu przez regulatora firma może sprzedawać swoje różne produkty będące przedmiotem obrotu giełdowego (ETP) klientom detalicznym w całej Unii Europejskiej.

Uznajemy, że ramy regulacyjne w Szwecji wspierają takie inicjatywy i cieszymy się z ich rozważań.

– skomentowała w komunikacie prasowym Ophelia Snyder, prezes Amona.

Dodała, że cały 28-osobowy blok wykazał zainteresowanie ETP.

Połączenie silnego popytu na ETP w Szwecji – szczególnie w przypadku aktywów kryptograficznych – wśród prywatnych inwestorów i klientów instytucjonalnych oraz naszej dużej wiedzy specjalistycznej w tych kategoriach produktów stwarza idealne warunki dla wejścia Amona na szwedzkie i europejskie rynki ETP.

– czytamy.

Dyrektor piramidy finansowej pojmany w Ugandzie:

Ugandyjska policja pojmała Samsona Lwangę, jednego z dyrektorów rzekomej piramidy kryptowalutowej Dunamiscoins Resources Limited.

Jak donosi lokalny dziennik Daily Monitor, policja aresztowała Samsona Lwangę, jednego z czterech dyrektorów Dunamiscoins. Firma, o której mowa, jest rzekomo oszustwem wykorzystującym kryptowaluty, w które zaangażowało się ponad 10.000 osób i podobno udało się oszukać ofiary na 2.7 mln dolarów.

Patrick Onyango, rzecznik policji miejskiej w Kampali, powiedział, że organ ścigania przedłożył ogólną dokumentację dochodzeniową i nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Według niego (Lwanga) są oni gotowi zwrócić pieniądze, ale problem polega na tym, że Urząd Wywiadu Finansowego zamroził ich konta, i nie mogą uzyskać dostępu ani wypłacić żadnych pieniędzy. Skontaktujemy się z Urzędem Wywiadu Finansowego, aby udowodnić, czy to, co mówi nam Lwanga, jest prawdą w sprawie zamrożenia kont.

– dodał.

Według Lwangi większość ofiar zdeponowała kwoty od 271 dolarów do 2.715 dolarów. Jak wcześniej informował Cointelegraph, Dunamiscoins przekonało ludzi do przyłączenia się do firmy, obiecując 40% zwrotu z inwestycji gotówkowych. Firma rzekomo współpracowała z innymi firmami zajmującymi się przekazami pieniężnymi w mieście, aby rekrutować nowych ludzi do programu.

Bank of China wykorzystuje Blockchain do emisji miliardowych obligacji:

Stopień adaptacji technologii Blockchain w Chinach nie przestaje zadziwiać, zważywszy na fakt, iż Bank of China według doniesień wyemitował 2.8 mld dolarów w specjalnych obligacjach finansowych opartych na Blockchain dla małych i mikroprzedsiębiorstw.

Według publikacji lokalnego punktu informacyjnego Sina Finance, fundusze są specjalnie wykorzystywane do udzielania pożyczek chińskim małym i mikroprzedsiębiorstwom w celu wspierania ich dalszego rozwoju w gospodarce.

Do końca września Bank of China wydał około 57.7 mld dolarów dla 410.000 klientów małych i mikroprzedsiębiorstw, co stanowi wzrost o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dla porównania, mikroprzedsiębiorstwa mają na ogół mniej niż 10 pracowników, podczas gdy małe firmy mają do 50 pracowników.

Wiadomości pojawiają się w czasie, gdy chiński rząd przywiązuje coraz większą wagę do gospodarki cyfrowej. Na początku grudnia Forkast Insights, ramię badawcze azjatyckiej firmy Forkast, dogłębnie i kompleksowo przyjrzało się integracji technologii Blockchain w Chinach.

W raporcie wskazano, że technologia Blockchain szybko rozwija się w Chinach i ma mnóstwo „praktycznych przypadków użycia w świecie rzeczywistym, które znacznie wykraczają poza etap eksperymentalny”. W listopadzie pojawiły się doniesienia, że rozwój chińskiego sektora Blockchain przyniesie łączną roczną stopę wzrostu 65,7% od 2018 do 2023 r. I że technologia przekroczy 2 mld dolarów do końca 2023 r.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy pogłębienie się spadków. Bitcoin stracił na wartości o 2,9%, Ethereum o 2%, XRP o 1,9%, Bitcoin Cash i Litecoin o 1,6% a EOS o 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.1 mld dolarów i wynosi obecnie 196.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button