News

#867 Newsy z dnia 13.12.2019

Z piątkowych wydarzeń: Założyciel Silk Road: Bitcoin w przyszłym roku osiągnie 100.000 dolarów; Libra aktualizuje białą księgę; Gigant ubezpieczeń w USA zwraca się po Blockchain; Firma Blockchain Lightcurve zwalnia 40% zatrudnionych pracowników; Aktualna sytuacja na giełdach.

Założyciel Silk Road: Bitcoin w przyszłym roku osiągnie 100.000 dolarów:

Według założyciela niesławnego rynku Darknet Silk Road, cena Bitcoina w nadchodzącym roku wzrośnie do 100.000 dolarów.

W serii postów na blogu Ross Ulbricht – założyciel nieistniejącego już anonimowego rynku Silk Road – prognozował, że cena Bitcoina osiągnie 100.000 dolarów w 2020 roku. Posty zostały opublikowane na podstawie listów, które napisał w więzieniu wykorzystując rodzaj analizy rynku znanej jako Elliott Wave Theory.

Ulbricht twierdził, że można przeprowadzić taką analizę, nawet nie znając codziennych ruchów cen Bitcoina i ogólnej sytuacji na rynku.  Aby prognozować wzloty i upadki w cyklach rynku finansowego, Ulbright zidentyfikował skrajności w psychologii inwestorskiej. Jeśli chodzi o Bitcoina, emocje inwestorów rzekomo odgrywają bardziej znaczącą rolę niż tradycyjne rynki.

W związku z tym cena Bitcoinów może być sztucznie zwiększana przez oczekiwania inwestorów w połączeniu z psychologią tłumu i poprzez pozytywną pętlę optymizmu kupujących.

Inni gracze z branży również dokonali prognoz dotyczących ruchów ceny Bitcoina w nadchodzącym roku. Według doniesień Andy Cheung, szef operacji na giełdzie kryptowalut OKEx, oczekuje wzrostu ceny Bitcoinów powyżej 14.000 dolarów w 2020 r. Według Cheunga notowanie Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych może być katalizatorem wzrostu cen.

Robert Beadles, prezes firmy Blockchain Monarch, podobno sugeruje, że halving Bitcoina w maju może podnieść wówczas cenę do 11.000 dolarów. 

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że w ciągu najbliższych 5 lat Bitcoin zdobędzie 2 mln dolarów za monetę, o ile główny zespół programistów nie zniszczy go przypadkowo od wewnątrz.

– dodał Beadles.

Libra aktualizuje białą księgę:

Biała księga dotycząca proponowanej na Facebooku kryptowaluty Libra została cicho zaktualizowana, zgodnie z artykułem napisanym przez profesora prawa Georgetown University, Chrisa Brummera. Oprócz oczekiwanych zmian odzwierciedlających zmienionych członków Libra Association, największą zmianą jest usunięcie dywidend wypłacanych tym wczesnym inwestorom.

Podczas gdy w początkowej białej księdze Libry opublikowanej w czerwcu określono, że odsetki od aktywów rezerwowych zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów systemowych, utrzymanie niskich opłat transakcyjnych, wsparcie wzrostu i wypłatę dywidend dla pierwszych inwestorów, tj. członków Libra Association, teraz wzmianka o dywidendach została usunięta. Aktualna wersja brzmi:

Odsetki od aktywów rezerwowych zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów systemu, zapewnienie niskich opłat transakcyjnych oraz wsparcie dalszego wzrostu i adopcji.

Problem z przyznawaniem dywidend i potencjalnie przyczyna zmiany według Brummera polega na tym, że spowodował on potencjalny konflikt interesów między członkami Libra Association a użytkownikami końcowymi waluty.

Aby zachęcić do wykorzystania Libry, aktywa rezerwowe, którymi są zabezpieczone, powinny być stabilne. Jeżeli jednak dywidendy są wypłacane z odsetek od tych aktywów, stanowi to zachętę do obciążenia rezerwy aktywami o wyższym ryzyku.

To z kolei zmniejszy zaufanie do Libry i jej wykorzystanie, ponieważ domniemane stablecoiny mogą stracić swoją wartość.

Gigant ubezpieczeń w USA zwraca się po Blockchain:

Anthem, druga co do wielkości firma ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych, planuje wykorzystać technologię Blockchain do zabezpieczenia danych medycznych wszystkich 40 mln członków w ciągu najbliższych trzech lat.

12 grudnia Forbes poinformował, że Anthem planuje zastosować technologię Blockchain, aby zapewnić pacjentom bezpieczny dostęp do swoich danych medycznych, a jednocześnie dać im możliwość udostępniania tych danych według własnego uznania. Gail Boudreaux, dyrektor generalny Anthem, powiedziała na 8. dorocznym szczycie Forbes Healthcare w Nowym Jorku:

Możliwość jaką Blockchain potencjalnie nam daje to, nie martwienie się o te problemy z zaufaniem. Mamy teraz okazję udostępnić dane, na podstawie których ludzie mogą podejmować własne decyzje.

– powiedział.

Firma prowadzi obecnie test pilotażowy dla mniejszych grup członków, którzy mogą użyć aplikacji mobilnej do zeskanowania kodu QR i natychmiast umożliwić różnym pracownikom służby zdrowia dostęp do ich dokumentacji medycznej przez ograniczony czas. Chief Digital Officer Anthem, Rajeev Ronanki powiedział:

Uważamy, że jest to bardzo transformująca rzecz dla zdrowia […] Zasadniczo tworzymy system oparty na pozwoleniach, który pozwoliłby konsumentom na posiadanie ich danych dotyczących opieki zdrowotnej, a następnie udostępnianie ich odpowiednim świadczeniodawcom.

Anthem podobno planuje wprowadzić nowy system w kilku fazach, począwszy od 2020 r.

Firma Blockchain Lightcurve zwalnia 40% zatrudnionych pracowników:

Studio deweloperskie Blockchain Lightcurve – część platformy open source do aplikacji Blockchain Lisk – zwolniło 40% siły roboczej. Współzałożyciel Lightcurve i Lisk, Max Kordek, ogłosił decyzję w tym tygodniu na Discordzie, powołując się na potrzebę obniżenia kosztów projektu.

Utrata pracy dotknęła 21 z 53 pracowników Lightcurve, ponadto projekt anulował umowy trzech pracowników, którzy mieli zostać zatrudnieni. Kordek powiedział, że firma skoncentruje się na utrzymaniu talentów w działach badań, rozwoju backend i relacji z programistami, jednocześnie zmniejszając rozwój frontend, marketing, projektowanie i operacje.

Powodem było zmniejszenie naszego wskaźnika spalania, który w dużej mierze składał się z kosztów zasobów ludzkich, oraz zmniejszenie kosztów operacyjnych, aby znów stać się bardziej zwinnym.

– powiedział.

Pozostałych 32 pracowników będzie nadal koncentrować się na budowie platformy Lisk z berlińskich biur Lightcurve.

Lightcurve to najnowsza z kilku firm Blockchain, które niedawno ogłosiły utratę miejsc pracy z powodu redukcji kosztów i działań usprawniających. Według doniesień, firma zajmująca się płatnościami Blockchain, Circle, ogłosiła w tym tygodniu 10 kolejnych zwolnień, po wypowiedzeniu umowy 30 pracownikom (co stanowi około 10% firmy) w maju.

Również w tym tygodniu Consensys, studio deweloperskie Ethereum, ogłosiło zamknięcie biur w Indiach i na Filipinach, czego skutkiem było 11 zwolnień.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują spokojne wzrosty. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 0,9%, Ethereum o 0,5%, XRP o 0,1%, Bitcoin Cash o 2,2% a Litecoin o 1,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 198 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button