News

#868 #869 Newsy z dni 14 – 15.12.2019

Z ostatnich wydarzeń: Portfel VeChain Foundation w rękach hakerów; Nowe przepisy wymuszają zamknięcie usługi przesyłania Bitcoinów; Prawie połowa inwestorów zainteresowanych Bitcoinem to kobiety; Fidelity Digital Assets rozważa wsparcie dla Ethereum; Aktualna sytuacja na giełdach.

Portfel VeChain Foundation w rękach hakerów:

Portfel VeChain Foundation został przejęty podczas ataku hakerów na fundusze przeznaczone na program buyback fundacji.

Zgodnie z ogłoszeniem VeChain Foundation nieznany haker przekierował 1.1 mld tokenów VET – o wartości około 6.600.000 dolarów – z portfela VeChain Foundation na osobisty portfel.

We wstępnej aktualizacji incydentu VeChain Foundation zauważyła, że włamanie nie jest „w żaden sposób związane” z działaniem rzeczywistej standardowej procedury lub sprzętowymi rozwiązaniami portfela VeChain. Zgodnie z oświadczeniem naruszenie zabezpieczeń VeChain było prawdopodobnie spowodowane niewłaściwym postępowaniem jednego z pracowników w zespole finansowym. Osoba ta rzekomo utworzyła konto buyback, co częściowo narusza standardową procedurę zatwierdzoną przez Fundację. Zespół audytowy nie zauważył niewłaściwego postępowania z powodu błędu ludzkiego, jak zauważa ogłoszenie.

W tym samym ogłoszeniu firma wymieniła szereg środków mających na celu złagodzenie incydentu i uzyskanie większej przejrzystości. W związku z tym podano link z adresem hakera oznaczonym na VeChainStats w celu natychmiastowego śledzenia innych adresów wchodzących w interakcję z adresem hakera.

W ramach swoich wysiłków firma powiadomiła wszystkie giełdy aby monitorowały, umieściły na czarnej liście i zamroziły wszystkie środki pochodzące od atakującego.

Ponadto VeChain wszczął dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa dotyczące innych aktywów kryptograficznych, które podlegają nadzorowi Fundacji, aby zapobiec dalszemu naruszeniu. Firma z siedzibą w Singapurze poinformowała również o incydencie lokalne organy ścigania i będzie nadal monitorować sytuację oraz współpracować ze specjalistami ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i organów ścigania w celu zwiększenia przejrzystości, zauważa oświadczenie.

Nowe przepisy wymuszają zamknięcie usługi przesyłania Bitcoinów:

Usługa Bottle Pay, która umożliwiała użytkownikom wysyłać Bitcoiny za pośrednictwem kont mediów społecznościowych, ogłosiła, że zostanie zamknięta z powodu przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Bottle Pay, opracowany przez brytyjską firmę Block Matrix, umożliwił płatności Bitcoinowe do dowolnego kontaktu w mediach społecznościowych, niezależnie od tego, czy posiadał on konto, czy nie. Zaledwie dwa miesiące temu firma zebrała fundusze w wysokości 2 mln dolarów w celu dziesięciokrotnego zwiększenia bazy użytkowników w ciągu następnego roku.

Jednak jako zarejestrowana w Wielkiej Brytanii jako dostawca powierniczych portfeli Bitcoinów, firma musi przestrzegać unijnego rozporządzenia 5AMLD, które wejdzie w życie od 10 stycznia 2020 r.

Block Matrix uważa, że dodatkowe informacje o użytkownikach, których wymagają nowe przepisy, „zmieniłyby obecne wrażenia użytkownika tak radykalnie i tak negatywnie, że nie chcemy narzucać tego naszej społeczności”.

Nowe rejestracje, depozyty i boty w mediach społecznościowych już są offline. Środki już wysłane nie zostaną dostarczone i zostaną zwrócone do nadawcy w ciągu 7 dni.  Funkcja wypłaty zostanie wyłączona, a wszystkie portfele zamknięte o godzinie 13:00 GMT 31 grudnia 2019 r. Wszelkie środki pozostałe w portfelach przekazane zostaną na rzecz Fundacji Praw Człowieka.

Prawie połowa inwestorów zainteresowanych Bitcoinem to kobiety:

Raport opublikowany przez Grayscale sugeruje, że 43% inwestorów zainteresowanych Bitcoinem to kobiety.

W badaniu wzięło udział 1100 amerykańskich inwestorów w wieku od 25 do 64 lat, ankietowanych między 28 marca a 3 kwietnia 2019 r. Wszyscy respondenci byli zaangażowani w inwestycje osobiste i posiadali co najmniej 10.000 dolarów w aktywach inwestycyjnych z co najmniej 50.000 dolarami w dochodach gospodarstw domowych.

Jak wskazuje raport, kryptowaluty są uważane za przestrzeń głównie męską. Ponadto GoogleAnalytics sugeruje, że ponad 90% zaangażowania społeczności Bitcoin pochodzi od mężczyzn. Dane ujawnione w tym badaniu kwestionują to postrzeganie.

Rozmowy na temat Bitcoinów koncentrują się głównie na odbiorcach będących inwestorami płci męskiej, a jednak dane wskazują, że kobiety również interesują się Bitcoinami.

– zauważa raport.

56,2% kobiet i 56,4% mężczyzn dostrzega znaczne możliwości rozwoju w walutach cyfrowych. Ponadto 49,8% kobiet uważa, że ograniczona podaż Bitcoinów może podnieść popyt i cenę, podobnie jak 49,9% mężczyzn.

Co więcej, 47% kobiet w porównaniu z zaledwie 39% mężczyzn uważa, że nadszedł czas, aby kupić Bitcoiny, ponieważ wierzą, że cena wzrośnie. Co ciekawe, 63% kobiet w porównaniu z 56% mężczyzn zgodziło się, że możliwość zakupu tylko niewielkiej części BTC była ważnym powodem do przyłączenia się do tej przestrzeni. 

Wśród 43% inwestorów zainteresowanych Bitcoinem były kobiety. Podczas gdy 80% kobiet było również zaintrygowanych jego potencjałem, 93% stwierdziło, że byłyby bardziej otwarte na klasę aktywów, gdyby dostępnych było więcej zasobów edukacyjnych.

Fidelity Digital Assets rozważa wsparcie dla Ethereum:

Tom Jessop, prezes Fidelity Digital Assets, amerykańskiego giganta Fidelity zajmującego się handlem kryptowalutami, ogłosił, że firma w 2020 r. może dodać obsługę Ethereum, jeśli będzie istniał wystarczający popyt.

Podczas wywiadu z branżowym biurem prasowym TheBlock, Jessop odpowiadał na pytania dotyczące firmy.  Zapytany o możliwość obsługi przez Fidelity Digital Asset Ethereum w przyszłości, powiedział:

Wykonaliśmy dużo pracy przy Ethereum. Zamierzamy wesprzeć go w Nowym Roku. Jesteśmy mocno prowadzeni przez naszych klientów.

Jessop powiedział także, że głównymi przeszkodami w instytucjonalnym stosowaniu kryptowalut jest zmienność cen, brak jasności przepisów, i być może przede wszystkim brak osiągnięć. Wyjaśnił, iż wierzy, że z czasem problemy te zostaną złagodzone:

Mając na myśli: „Skąd mam wiedzieć, że jeśli kupię tę rzecz, to nadal będzie istniała jutro? Na przykład jakie oznaki trwałości lub długowieczności mam w oparciu o fakt, że historia tego zasobu ma 10 lat?” Myślę, że wiele z tych rzeczy rozwiązuje się samych z czasem.

– powiedział.

Platforma handlu kryptowalutami Fidelity – i usługa powiernicza – uruchomiona została dla wybranej grupy klientów w marcu. Platforma nie jest przeznaczona dla inwestorów detalicznych. Zamiast tego koncentruje się na funduszach hedgingowych, biurach rodzinnych, emeryturach, funduszach i innych inwestorach instytucjonalnych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy w stosunku do ostatniej doby nieznacznie straciły na wartości . W czołowej dziesiątce wszystkie pozycje notują spadki nie przekraczające 1%. Największe z nich widzimy przy EOS – o 0,9%, Tether – 0,5% i Bitcoinie Cash – o 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 194.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 58.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button