News

#873 Newsy z dnia 19.12.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Iran proponuje stworzenie kryptowaluty aby przeciwstawić się USA; SEC planuje rozszerzyć klasyfikację akredytowanych inwestorów; Tajlandia integruje Blockchain do e-wizy; 19-latek podejrzany o kradzież 1 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

Iran proponuje stworzenie kryptowaluty aby przeciwstawić się USA:

Prezydent Iranu zaproponował utworzenie muzułmańskiej kryptowaluty jako jednego z wielu sposobów przeciwstawienia się dominacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych.

Przemawiając na konferencji islamskiej w Malezji, prezydent Iranu Hassan Rouhani wezwał narody muzułmańskie do wzmocnienia współpracy finansowej i handlowej oraz do ograniczenia uzależnienia od dolara amerykańskiego, zgodnie z raportem The Associated Press (AP).

Jak argumentował Rouhani, sankcje gospodarcze USA są „głównymi narzędziami dominacji hegemonii i zastraszania” innych narodów. Rouhani zaproponował ustanowienie specjalnego systemu bankowego i finansowego wśród narodów muzułmańskich, które używają lokalnych walut do handlu. Lokalne raporty potwierdzają, że Rouhani zaproponował utworzenie kryptowaluty w ramach tego wysiłku.

Świat muzułmański powinien opracowywać środki mające uchronienie się przed dominacją dolara amerykańskiego i amerykańskiego reżimu finansowego.

– powiedział.

W konferencji wzięli również udział przywódcy głównych krajów muzułmańskich, w tym Turcji, Kataru i Malezji, podczas gdy Arabia Saudyjska i Pakistan wycofały się z konferencji.

Pomysł prezydenta Iranu podobno spotkał się dotychczas ze wsparciem samej Malezji, ponieważ premier tego kraju, Mahathir Mohamad, poparł inicjatywę, jak donosi lokalna publikacja Free Malaysia Today. Urzędnik zauważył, że po raz pierwszy Iran i Turcja rozważają możliwość stworzenia alternatywy dla dolara amerykańskiego.

Możemy korzystać z własnych walut lub mieć wspólną walutę.

– stwierdził.

Tymczasem turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wyraźnie skrytykował Organizację Współpracy Islamskiej, argumentując, że platforma łącząca świat muzułmański wykazała „brak implementacji”. Erdogan podkreślił również, że kraje muzułmańskie powinny skupić się na finansowaniu islamskim, sugerując utworzenie specjalnej grupy roboczej.

SEC planuje rozszerzyć klasyfikację akredytowanych inwestorów:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) ogłosiła, że szuka sposobów na rozszerzenie klasyfikacji „akredytowanego inwestora”, co może mieć poważne implikacje dla tworzenia kapitału przez firmy niezdecydowane na spełnienie pełnych wymogów sprawozdawczości publicznej.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na stronie internetowej SEC, organ regulacyjny czeka na opinie na temat zmian w swojej kategorii akredytowanego inwestora. Obecnie SEC definiuje akredytowanego inwestora jako osobę o majątku wynoszącym ponad 1 mln dolarów lub podmiot kontrolujący aktywa o wartości ponad 5 mln dolarów. Inne sposoby klasyfikacji obejmują bycie członkiem zarządu w firmie składającej ofertę.

Kwestia, kto kwalifikuje się jako akredytowany inwestor, od dawna budzi kontrowersje. Zwolnienia SEC pozwalają spółkom oferować akcje takim inwestorom bez konieczności spełniania wszystkich wymogów. Teoretycznie ma to na celu ochronę codziennych inwestorów przed drapieżnymi ofertami, jednak krytyka tych klasyfikacji mówi, że takie wyłączenia po prostu pomagają bogatym wzbogacić się, jednocześnie zabraniając inwestorom zarabiania.

Nowe zmiany w zasadzie otworzyłyby klasyfikację dla nowych inwestorów, w tym tych, których kwalifikacje zawodowe i certyfikaty sugerują, że posiadają wystarczającą wiedzę, aby inwestować w prywatne oferty. Podobnie „kompetentni pracownicy” mogą mieć taki sam dostęp do ofert swoich firm, jak obecnie ma kadra kierownicza.

Tajlandia integruje Blockchain do e-wizy:

Tajlandia, jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie, wkrótce zastosuje Blockchain do swojej Electronic Visa On Arrival (eVOA).

Nowy tajlandzki system eVOA oparty na technologii Blockchain zamierza przyspieszyć i chronić proces ubiegania się o wizę cyfrową i wkrótce będzie dostępny dla pięciu milionów odwiedzających z 20 krajów.

Nadchodząca funkcja eVOA to wspólny wysiłek australijskiej firmy turystycznej ShareRing i Gateway Services, podmiotu, który posiada licencję na przetwarzanie eVOA dla Tajlandii, zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym Cointelegraph.

Nadchodząca funkcja eVOA to wspólny wysiłek australijskiej firmy turystycznej ShareRing i Gateway Services, podmiotu, który jest właścicielem licencji na przetwarzanie eVOA dla Tajlandii, jak czytamy w opublikowanym komunikacie prasowym. Według publikacji Tajlandia początkowo wprowadzi usługę eVOA z obsługą Blockchain, ze szczególnym uwzględnieniem odwiedzających z Chin i Indii.

Według Tima Bosa, CEO i współzałożyciela ShareRing, nowa funkcja usprawni proces ubiegania się o wizę tajlandzką, ponieważ jej obecny proces wizowy w dniu przyjazdu odbywa się na lotniskach lub w punktach wejściowych. Proces odbywa się w formie papierowej i wymaga od podróżnych przedstawienia wielu dokumentów, takich jak wydrukowane kopie biletów lotniczych, potwierdzenie zakwaterowania i zdjęcia. Taki proces zwykle trwa około godziny, powiedział Bos w e-mailu do Cointelegraph.

ShareRing zauważył, że ponieważ zdigitalizowany proces składania wniosków wiąże się z poważnymi oszustwami lub błędami ze strony dostawcy eVOA, ShareRing współpracuje z Gateway Services w celu poprawy bezpieczeństwa, szybkości i jakości tego procesu.

Ponadto ShareRing ma nadzieję na dalszą globalną ekspansję systemu wizowego opartego na Blockchain po pomyślnym ukończeniu pierwszych programów pilotażowych.

19-latek podejrzany o kradzież 1 mln dolarów:

19-letni mężczyzna został oskarżony o kradzież tożsamości w ramach „krypto-skoku” o wartości ponad 1 mln dolarów, który dotknął co najmniej 75 ofiar w Stanach Zjednoczonych.

Opublikowana przez prokuratora okręgowego na Manhattanie Cyrusa R. Vance’a publikacja prasowa twierdziła, że 19-letni Yousef Selassie przeprowadził złożony program SIM-swappingu skierowany na mieszkańców z 20 różnych stanów.

SIM-swapping polega na kradzieży numeru telefonu komórkowego ofiary w celu przejęcia jej internetowych kont finansowych i mediów społecznościowych poprzez przechwycenie automatycznych wiadomości lub połączeń telefonicznych wykorzystywanych w celu uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Jak opisano w komunikacie prasowym biura prokuratora okręgowego na Manhattanie, Selassie został postawiony w stan oskarżenia z dziewięciu powodów, w tym za kradzież tożsamości w pierwszym i drugim stopniu, kradzież w pierwszym i czwartym stopniu, wtargnięcie i manipulację komputerową oraz planowanie oszustwa w pierwszym stopniu.

W oświadczeniu prokurator Vance powiedział, że podejrzany popełnił przestępstwa ze swojego mieszkania w Brooklynie, nielegalnie uzyskując dostęp do kont należących do 75 ofiar, zabierając kryptowaluty o wartości ponad 1 mln dolarów przy użyciu „niewiele więcej niż iPhone’a i komputera”.

Selassie rzekomo włamał się na konta internetowe w celu ustalenia, czy jego cele posiadały aktywa kryptowalutowe, w tym – między innymi – na Gmaila, Yahoo i Dropboksa.

W niektórych przypadkach twierdzi się, że zmienił hasła do tych kont, aby uniemożliwić ofiarom odzyskanie kontroli, oraz że „celowo wybrał ofiary, o których wiedział, że są aktywne w przestrzeni kryptowalut, częściowo ze względu na nieodłączne trudności w wykrywaniu kradzieży i przekazywaniu kryptowalut.”

Selassie został aresztowany w Corona w Kalifornii na podstawie wykonania nakazu przeszukania, co doprowadziło do odzyskania przez władze różnych urządzeń elektronicznych, a także biżuterii na zamówienie, rzekomo zakupionej za pomocą Bitcoinów.

Ponadto odzyskali ręcznie pisaną notatkę zawierającą frazę z portfela kryptowalutowego, która po odtworzeniu powiązała go z wieloma znanymi ofiarami i kradzieżą kryptowalut wartej setki tysięcy dolarów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby wartość Bitcoina zanotowała wyraźny wzrost, konkretnie o 4,3%. Na zielono widnieją również Bitcoin Cash, Litecoin i EOS, ze wzrostami kolejno o 3,8%, 0,8% i 5%. Niewielkie spadki notuję Ethereum i XRP – o 0,3% i 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.5 mld dolarów i wynosi obecnie 189.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 95.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button