News

#893 Newsy z dnia 07.01.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Sąd odrzuca wniosek SEC o ujawnienie danych przez Telegram; Bithumb zakłada własne centrum badawczo-rozwojowe; Bitcoinowe scamy docierają na Instagrama; CFTC ma trudności ze znalezieniem oszusta; Aktualna sytuacja na giełdach.

Sąd odrzuca wniosek SEC o ujawnienie danych przez Telegram:

Sąd Rejonowy dla południowego dystryktu Nowego Jorku odrzucił wniosek amerykańskiego organu nadzoru papierów wartościowych, aby Telegram ujawnił swoje dane bankowe.

Zgodnie z postanowieniem sądu z 6 stycznia podpisanym przez sędziego P. Kevina Caste’a sąd odrzucił wniosek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) o „wymuszenie przedstawienia dokumentacji bankowej pozwanego”.

Nowa decyzja sądu dotyczy wniosku SEC z 2 stycznia o zmuszenie Telegramu do podania szczegółowych informacji o tym, jak firma wydała środki zebrane w ramach ICO w 2018 roku. 4 stycznia prawnicy Telegram oficjalnie poprosili o wyrzucenie aplikacji, nazywając ją „bezpodstawną wyprawą na ryby”.

Pomimo tego, że sąd orzeka na korzyść Telegramu, firma nadal będzie musiała udowodnić, że jej dane bankowe są zgodne z zagranicznymi przepisami dotyczącymi prywatności danych. Orzeczenie sądowe brzmi:

Trybunał odrzuca, bez uszczerbku, wniosek powoda o wymuszenie przedstawienia dokumentacji bankowej pozwanego. Do dnia 9 stycznia 2020 r. pozwany przedstawi w oświadczeniu proponowany harmonogram przeglądu żądanych danych bankowych, aby upewnić się, że ich produkcja jest zgodna z zagranicznymi przepisami dotyczącymi prywatności danych.

– czytamy.

Bithumb zakłada własne centrum badawczo-rozwojowe:

Południowo-koreańska giełda kryptowalut Bithumb założył własne centrum badawczo-rozwojowe (R&D).

Zgodnie z opublikowanym ogłoszeniem inicjatywa sprawia, że Bithumb jest pierwszą firmą z centrum badań Blockchain i kryptowalut w Korei Południowej. Bithumb wyraził duże nadzieje na wpływ centrum badawczego na firmę:

Bithumb stanie się wiodącą firmą w ekosystemie Blockchain i kryptowalut poprzez wzmocnienie własnych możliwości badawczo-rozwojowych.

– pisze firma.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe zatrudni około 30 osób i rozpocznie działalność w tym miesiącu. Zespół badawczy Bithumb zbada projekt architektury systemu, aby wzmocnić analizę transakcji publicznych Blockchain i bezpieczeństwo klucza prywatnego kryptowalut.

Zespół badawczy architektury skoncentruje się na wysokowydajnych systemach dopasowywania transakcji, które mogą reagować na duże jednoczesne zamówienia. Bithumb planuje również przeanalizować łańcuchy Blockchain w celu wyodrębnienia transakcji handlu kryptowalutami i opracować system do generowania adresów użytkowników, który umożliwia wpłaty i wypłaty na giełdzie. 

Giełda planuje opracować technologie poprawy bezpieczeństwa związane z szyfrowaniem, rozdziałem funkcji i wdrażaniem systemów weryfikacji, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie i korzystanie z kluczy prywatnych. Zespół badawczy Bithumb będzie również pracował nad wysoką dostępnością i wydajną wymianą danych między łańcuchami a bazami danych.

Ponadto pracownikom powierzono zadanie zbudowania interfejsu programowania aplikacji dla platformy handlu kryptowalutami i modernizacji mechanizmu dopasowywania.

Bitcoinowe scamy docierają na Instagrama:

Bitcoinowe scamy z wizerunkiem Martina Lewisa nadal pojawiają się w mediach społecznościowych, pomimo wcześniejszych wysiłków Lewisa, aby zapobiec takim nielegalnym praktykom.

Po tym, jak brytyjski ekspert finansowy rozstrzygnął sprawę o zniesławienie za wyświetlanie niezatwierdzonych fałszywych reklam kryptograficznych Lewisa w 2019 r. przeciwko Facebookowi, na Instagramie należącym do Facebooka pojawiły się nowe reklamy. 

Zgłoszone przez użytkownika Twittera @peterfinn5252 w dniu 7 stycznia, oszustwo na Instagramie wykorzystuje twarz Lewisa w celu promowania fałszywego artykułu twierdzącego, że został opublikowany przez główny brytyjski dziennik The Mirror.

Fałszywy artykuł zatytułowany jest „Martin Lewis pomaga brytyjskim rodzinom dzięki rewolucyjnej możliwości opartej na Bitcoinach” i został już oznaczony czerwoną flagą, ponieważ zawiera inny schemat oszustw związanych z inwestycjami kryptograficznymi.

Po otrzymaniu nowego powiadomienia o oszustwie Lewis ponownie opublikował post, aby ostrzec użytkowników przed oszustwem.

źródło: Twitter

W kwietniu 2018 r. Lewis wszczął postępowanie prawne przeciwko Facebookowi, oskarżając sieć społecznościową o zniesławienie związane ze zwodniczymi reklamami kryptowalut. Lewis wówczas twierdził, że gigant sieci społecznościowych opublikował ponad 50 reklam, które nielegalnie korzystały z jego twarzy i nazwiska w celu promowania podejrzanych produktów finansowych.

W końcu Facebook osiągnął porozumienie z Lewisem uruchamiając specjalne narzędzie do zgłaszania reklam oszustw, przekazując 3 mln funtów brytyjskich (3,9 mln dolarów) na projekt Poradnictwa Obywatelskiego, aby pomóc w rozwiązaniu podobnych praktyk.

CFTC ma trudności ze znalezieniem oszusta:

Amerykańska Komisja CFTC ma problem ze znalezieniem Benjamina Reynoldsa, który jest rzekomo odpowiedzialny za kryptowalutowy program Ponzi o wartości ponad 140 mln dolarów.

Serwis informacyjnym FinancialFeeds poinformował, że CFTC wniosło wniosek do południowego sądu okręgowego w Nowym Jorku. Mówiąc ściślej, organ nadzoru złożył wniosek o doręczenie pism procesowych Reynoldsowi i przedłużenie o sześćdziesiąt dni termin, w którym należy wykonać tę usługę.

W połowie czerwca CFTC wszczęła postępowanie przeciwko firmie w związku z rzekomym Bitcoinowym schematem Ponzi o wartości 147 mln dolarów. CFTC wniosło oskarżenie przeciwko Reynoldsowi o rzekome oszustwo ponad tysiąca inwestorów na co najmniej 22.858 Bitcoinów.

W notatce dołączonej do wniosku organ regulacyjny wyjaśnia, że podjął próbę doręczenia pisma Reynoldsowi na adres podany jako jego „adres usługi” w dokumentach założycielskich Control Finance, firmy zarządzającej programem. Gdy doręczyciel przybył pod ten adres, odkrył, że ten tak naprawdę nie istnieje.

CFTC próbowała również wysłać wiadomość e-mail do Reynoldsa na jedyny znany adres e-mail powiązany z nim i jego firmą, ale otrzymała komunikat o błędzie wskazujący, że wiadomość nie mogła zostać dostarczona. Regulator dowiedział się od dotkniętych inwestorów, że prokuratura okręgowa w Ulsan w Korei Południowej również bada ten program, ale podobnie nie skontaktowała się z Reynoldsem. 

Oszuści od dawna wykorzystują spekulacyjny entuzjazm otaczający kryptowaluty, aby przyciągać i oszukiwać niczego niepodejrzewających inwestorów.

Jednym ze szczególnie znanych oszustw związanych z kryptowalutami jest OneCoin, który był piramidą wartą 4 mld dolarów. Oszustwo zostało po raz pierwszy odkryte w maju 2015 r. jednak postępowanie jest nadal w toku, a strona internetowa OneCoin została zamknięta dopiero na początku grudnia ubiegłego roku.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na rynkach widzimy wyraźne wzrosty. Bitcoin został liderem czołówki ze swoim wzrostem o 5,2%. Za nim plasują się kolejno Litecoin, Bitcoin Cash i EOS ze wzrostami odpowiednio o 3,1%, 2,8% i 2,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7.7 mld dolarów i wynosi obecnie 211.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 86.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button