News

#894 Newsy z dnia 08.01.2020

Ze środowych wydarzeń: Binance dodaje wsparcie dla dwóch kolejnych walut fiat; Calibra poszukuje specjalistów od marketingu; Coinbase Pro dostępny na Androidzie; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance dodaje wsparcie dla dwóch kolejnych walut fiat:

Czołowa giełda kryptowalut Binance dodała obsługę dolarów australijskich (AUD) i tajlandzkiego bahta.

Binance ogłosił wsparcie dla walut narodowych w dwóch oddzielnych wydaniach. Tajska cyfrowa giełda aktywów Satang Corporation będzie przetwarzać przelewy tajlandzkie bahtów, natomiast przelewy w dolarach australijskich będą ułatwione przez Banxa, firmę specjalizującą się w międzynarodowych bramkach fiat-to-crypto.

Usługa przetwarzania walut fiat Satanga jest zintegrowana z platformą handlową Binance za pomocą niedawno uruchomionego interfejsu programowania aplikacji, który pozwala użytkownikom wpłacać i wypłacać bahty bezpośrednio na swoje konta.  CEO Satang i współzałożyciel Poramin Insom powiedział, że współpraca pomoże w przyjęciu aktywów cyfrowych w Tajlandii.

Binance zauważył, że partnerstwo z Banxą pozwala również użytkownikom na uzyskiwanie szybszych przelewów przy dolarze australijskim, euro i funtcie brytyjskim. Obsługiwane metody płatności obejmują przelewy bankowe, płatności za rachunki i płatności detaliczne oraz karty kredytowe. Holger Arians, prezes Banxa, zauważył, że usługa „dba również o wszelkie regulacje, zgodność i obciążenia zwrotne”.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że wierzy, iż partnerstwo będzie korzystne, biorąc pod uwagę powszechność walut fiducjarnych i zapotrzebowanie na środki przejścia z fiat na krypto:

Wierzymy, że Fiat będzie koegzystował z krypto przez długi czas. Ponad 99,9% globalnej podaży pieniądza jest nadal w walucie fiat i musimy kontynuować budowanie mostów, aby umożliwić łatwiejszy przepływ do kryptografii.

– stwierdził.

Calibra poszukuje specjalistów od marketingu:

Calibra Facebooka poszukuje dwóch specjalistów od marketingu, w czasie gdy firma kontynuuje rozwój projektu stablecoina Libra.

Firma szuka szefa ds. mediów, marketingu cyfrowego i społeczności oraz szefa marki w dziale portfela cyfrowego Calibra. Pozycje wymagają kandydatów z minimum 15-letnim doświadczeniem w swoich dziedzinach, a także z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w kierowaniu i zarządzaniu ludźmi.

Zgodnie z ogłoszeniem proponowany szef mediów będzie zaangażowany w budowanie strategii akwizycji i sprzedaży krzyżowej, tworzenie segmentów klientów i odbiorców, które mogą być wykorzystane w programach zaangażowania, pośród innych obowiązków. Szef marki będzie miał za zadanie opracować kampanie kreatywne skierowane do urządzeń mobilnych, wykorzystując zasoby w całym asortymencie marketingowym, aby wypromować firmę do ponad 2,5 mld na całym świecie.

Calibra najwyraźniej kontynuuje rozwój i poszerza zespół profesjonalistów pracujących nad projektem, pomimo sceptycyzmu ze strony światowych organów regulacyjnych. Zeszłej jesieni David Marcus, szef Calibry, odniósł się do obaw organów regulacyjnych, że planowany stablecoin może potencjalnie zakłócić politykę pieniężną banku centralnego i zdestabilizować globalny system finansowy.

Marcus wcześniej twierdził, że standardy Libry przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) będą lepsze niż innych sieci płatniczych. Stwierdził, że technologia Blockchain sieci pozwoli organom regulacyjnym lepiej śledzić transakcje i identyfikować podejrzane działania, dodając:

Otwarty rejestr – Blockchain – pozwala organom regulacyjnym spojrzeć na to, co się dzieje, i określić, gdzie jest ryzyko, bez polegania na raportach. Na nas spoczywa obowiązek wykonania tej pracy, a teraz, gdy mamy już strukturę zarządzania, możemy wykazać tę poprawę.

– mówi.

Coinbase Pro dostępny na Androidzie:

Coinbase powiedział w ogłoszeniu na blogu, że aplikacja mobilna Coinbase Pro jest teraz dostępna w systemie operacyjnym Android. Giełda zaprezentowała swoją aplikację Pro dla użytkowników iPhone’a (iOS) w październiku 2019 r.

Coinbase Pro na Androidzie zapowiada również aktualizacje do już dostępnej wersji aplikacji na iOS, w tym możliwości wpłat i wypłat w kryptowalutach i walutach fiducjarskich (USD, CAD itp.), a także dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, podaje blog. Coinbase zaktualizował również swoją aplikację Pro iOS, aby uwzględnić te możliwości.

Zdecentralizowane aplikacje (DApps) mogą jednak ucierpieć w nadchodzących dniach z powodu ostatnich zakazów i ograniczeń. Google niedawno zabrał portfel Ethereum i DApp Metamask ze swojego sklepu z aplikacjami Google Play, twierdząc, że aplikacja zawiera „zwodnicze usługi”. Coinbase Pro, podobnie jak inne DApps, może również ucierpieć z powodu zasad Apple App Store.

Wygląda na to, że Apple eliminuje korzystanie z Dapps z App Store

– powiedział Brian Armstrong, CEO Coinbase.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Wzrosty w czołówce notuje Bitcoin oraz Bitcoin SV – oba o 1,6%. Ethereum i XRP notują spadek o 2%, Bitcoin Cash o 1,4% a Litecoin o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.3 mld dolarów i wynosi obecnie 224 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 100.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button