News

#896 Newsy z dnia 10.01.2020

Z piątkowych wydarzeń: SEC odnajduje winnego oszustwa na 3.5 mln dolarów; Telegram: SEC poczeka na dokumentację do kilku miesięcy; Student otrzymuje stypendium Satoshiego Nakamoto; Aktualna sytuacja na giełdach.

SEC odnajduje winnego oszustwa na 3.5 mln dolarów:

Niedawne zarzuty ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiązały trzy strony z 3.5 mln dolarów pochodzących z nielegalnych działań.

SEC wniósł zarzuty o oszustwo przeciwko Donaldowi Blakstadowi, kopalni kryptowalut Energy Sources International Corporation (ESI) oraz firmie Xact Holdings Corporation zajmującej się pojazdami, zgodnie opublikowanymi dokumentem komisji. W dokumencie opisano ESI jako „domniemaną operację wydobywania kryptowalut”.

Blakstad rzekomo zebrał 3,54 mln dolarów od co najmniej 14 różnych inwestorów poprzez fałszywe oferty, czytamy w dokumencie.

Firma reklamowała posiadanie trzech firm, które miały zapewnić domniemane papiery wartościowe. Blakstad nie przeznaczył jednak pieniędzy inwestorów na takie papiery wartościowe. Blakstad nie przeznaczył jednak pieniędzy inwestorów na papiery wartościowe. Zamiast tego wykorzystał ten kapitał dla indywidualnego zysku, kupując część klubu nocnego i samochód, pośród innych, twierdzi SEC.

Domniemany oszust wykorzystał ESI, Xact Holdings i spółkę energetyczną Midcontinental Petroleum, Inc. w ramach swojej działalności, przekazując sfałszowane informacje, aby zachęcić inwestorów do udziału, jak zauważył dokument.

SEC obciążyła również Blakstad przypadkami wykorzystywania informacji poufnych w 2019 r., jak szczegółowo opisano w oświadczeniu komisji. Według SEC Blakstad przekupił księgową Martę Patricię Bustos uzyskując informacje o jej pracodawcy, Illumina Inc., po czym domniemanie wykorzystał prywatne informacje, aby zarobić na giełdzie.

Telegram: SEC poczeka na dokumentację do kilku miesięcy:

Prawnicy reprezentujący giganta Telegram oświadczyli, że przygotowanie dokumentacji finansowej wymaganej przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potrwa od pięciu do siedmiu tygodni.

Prawnicy wyjaśnili, że muszą przeanalizować przepisy dotyczące ochrony danych w wielu zagranicznych jurysdykcjach, co znacznie wydłuża ten proces.

W dokumencie stwierdzono, że zapewnienie zgodności Telegramu ze wszystkimi zagranicznymi przepisami dotyczącymi prywatności danych wymagałoby analizy około 4600 transakcji z udziałem około 770 podmiotów i osób fizycznych.

Twierdziła, że wymagana analiza, aby wykonać tę pracę na wszystkich 770 podmiotach, wraz z późniejszymi wersjami potrzebnymi do zachowania zgodności z odpowiednimi przepisami dotyczącymi prywatności danych, może zająć prawie dwa miesiące.

Jak informowaliśmy, sąd w tym tygodniu odrzucił wniosek SEC o ujawnienie przez Telegram swoich danych finansowych dotyczących tego, w jaki sposób wydał 1.7 mld dolarów zebranych w ICO w 2018 roku. Sąd orzekł jednak, że Telegram musi wykazać, że dane są zgodne ze wszystkimi odpowiednimi przepisami dotyczącymi prywatności danych w obcych jurysdykcjach.

Student otrzymuje stypendium Satoshiego Nakamoto:

Bitcoin Association promujące Bitcoina SV przyznało doktorantowi na Uniwersytecie Cambridge swoje stypendium Satoshiego Nakamoto, które ma wspierać rozwój aplikacji Blockchain.

Według opublikowanego komunikatu prasowego Robin Kohze, doktorant drugiego roku genomiki człowieka na Uniwersytecie Cambridge, jako pierwszy otrzymał stypendium po serii konkursów w Bitcoin SV Hackathon zeszłej jesieni. Dzięki swojemu projektowi, nazwanemu Hive, Kohze zajął drugie miejsce. Stypendium ma umożliwić dalszy rozwój Hive, aby została w pełni działającą platformą. 

Jak opisano w wydaniu, Hive ma na celu zmianę krajobrazu medialnego poprzez wdrożenie systemu motywacyjnego inspirowanego dynamiką molekularną, w którym informacje mogą być dodawane przez użytkowników na całym świecie. Wersja szczegółowo opisująca zasady działania systemu brzmi:

Każdy węzeł treści zawierający informacje potrzebuje co najmniej jednego połączonego węzła, a każde nowe łącze do węzła wiąże się z dynamicznym kosztem generowania kompleksowych sieci wiedzy. Powstała baza danych grafów jest bezpośrednio przechowywana i utrzymywana w Blockchainie Bitcoina SV, aby zapewnić maksymalną interoperacyjność i przejrzystość.

Komentując rozwój, Kohze powiedział: „Korzystając z HIVE, wykorzystuję oryginalny protokół Bitcoina do wdrożenia nowej kombinacji teoretycznych zestawów reguł gry, aby połączyć rozbieżne perspektywy w coraz bardziej spolaryzowanym krajobrazie mediów”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy wyraźne wzrosty. W czołowej dziesiątce dwie pozycje znacznie wyszły przed szereg, mianowicie Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash, które notują wzrosty kolejno o 29% i 10,5%. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 1.4%, Ethereum o 3,4% a XRP o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o mld dolarów i wynosi obecnie 212.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 90.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button