News

#897 #898 Newsy z dni 11 – 12.01.2020

Z ostatnich wydarzeń: Fundstrat: Bitcoin w 2020r. może wzrosnąć o 100%; Zuckerberg wzywa do samorządności społeczności cyfrowych; Giełda instrumentów pochodnych uruchamia handel opcjami BTC; Aktualna sytuacja na giełdach.

Fundstrat: Bitcoin w 2020r. może wzrosnąć o 100%:

Zgodnie z nowym raportem Bitcoin w 2020 r. może przynieść inwestorom nawet 100% zwrotu, i może znacznie wzrosnąć w ciągu pięciu miesięcy, aż do halvingu zaplanowanego na maj. W nadchodzącym programie Crypto Outlook 2020 firma zajmująca się badaniem rynku Fundstrat Global Advisors powiedziała, że uważa, iż obniżenie ceny o połowę nie było jeszcze „wycenione” na cenę Bitcoina.

Raport jest obecnie dostępny tylko dla klientów firmy, a kluczowe ustalenia zostały przesłane na Twitterze przez współzałożyciela Toma Lee 10 stycznia.

Na 2020 r. przewidujemy kilka pozytywnych zbieżności, które zwiększają liczbę przypadków użycia, a także model ekonomiczny kryptowalut i Bitcoinów – dlatego uważamy, że całkowity zwrot z Bitcoinów i krypto powinien przekraczać zwrot z 2019 r. […] Innymi słowy, widzimy duże prawdopodobieństwo, że Bitcoin zyska >100% w 2020 r.

– czytamy.

Czynniki, które Lee i inni zidentyfikowali, skupiają się na napięciach geopolitycznych i zbliżających się wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, a także planowanym halvingu. 

Fundstrat wykorzystał wskazówki z wydarzeń w ubiegłym roku, zauważając, że BTC/USD osiągnął swój najwyższy punkt wśród napięć wokół cyfrowej waluty Libra Facebooka i negatywnych komentarzy na temat Bitcoinów przez prezydenta Donalda Trumpa.

Zuckerberg wzywa do samorządności społeczności cyfrowych:

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, powiedział, że świat cyfrowy wymaga nadzoru, wymieniając regulacje rządowe jako potencjalne rozwiązanie, oraz nazywając samorządność społeczności „innym, a może nawet lepszym sposobem”.

„Jednym z głównych pytań na następną dekadę jest: w jaki sposób powinniśmy zarządzać dużymi nowymi społecznościami cyfrowymi, które Internet umożliwił”, powiedział Zuckerberg w poście na Facebooku.

W dość długim poście na swojej stronie w mediach społecznościowych Zuckerberg szczegółowo opisał swoje cele na nadchodzącą dekadę, wyszczególniając kilka tematów, w tym zarządzanie cyfrowe – obszar, który dotyczy również cyfrowego ekosystemu znajdującego się w przestrzeni kryptograficznej.

Zuckerberg wskazał na operacje w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, mówiąc zasadniczo, że ekosystem nie może istnieć bez kompromisów w ideałach.

Jak między swobodą wypowiedzi a bezpieczeństwem, między prywatnością a organami ścigania, lub między tworzeniem otwartych systemów a blokowaniem danych i dostępu. Rzadko zdarza się, aby zawsze istniała „właściwa” odpowiedź, a w wielu przypadkach tak samo ważne jest, aby decyzje były podejmowane w sposób, który wydaje się uzasadniony dla społeczności. Z tej perspektywy nie sądzę, aby prywatne firmy podejmowały tak wiele ważnych decyzji, które dotyczą podstawowych wartości demokratycznych.

– powiedział.

Giełda instrumentów pochodnych uruchamia handel opcjami BTC:

Giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX rozpoczęła handel opcjami opartymi na Bitcoinie 11 stycznia.

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny FTX, ogłosił wczoraj w tweecie, że opcje są notowane na platformie transakcyjnej. Ponadto później tego samego dnia stwierdził również, że wolumen obrotu opcjami na giełdzie osiągnął 1 mln dolarów w ciągu około 2 godzin.

Chociaż ogłoszenie nie określa, które aktywa kryptograficzne są obsługiwane przez uruchomione opcje na platformie, strona internetowa pokazuje tylko opcje oparte na Bitcoinach. Według strony internetowej CoinGecko zajmującej się danymi kryptowalutowymi, FTX jest ósmą pod względem wielkości obrotu giełdą aktywów kryptograficznych z 277,8 mln dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

FTX została założona na początku 2019 r. i oferuje profesjonalne produkty handlu instrumentami pochodnymi, w tym kwartalne i wieczyste umowy dotyczące różnych aktywów kryptograficznych, tokenów dźwigni i usług pozagiełdowych. Platforma handlowa również niedawno miała do czynienia z inwestycją giełdy kryptograficznej Binance.

Kryptowalutowe instrumenty pochodne odnotowują pozytywne zmiany. Maltańska giełda kryptowalut OKEx pod koniec ubiegłego miesiąca ogłosiła, że rozpocznie handel opcjami kryptograficznymi. Ponadto w połowie grudnia Napoleon AM z Paryża, firma zarządzająca aktywami, ogłosiła uruchomienie regulowanego funduszu Bitcoinowego.

Ponadto międzynarodowe ramy regulacyjne stają się coraz bardziej jasne i korzystne. Na przykład niedawno Prezydencki Komitet Korei Południowej ds. czwartej rewolucji przemysłowej zalecił rządowi zezwolenie instytucjom finansowym na wprowadzenie produktów finansowych opartych na kryptowalutach.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Sytuacja na rykach przez ostatnią dobę nie uległa wielkim zmianom. Wśród czołowych kryptowalut widzimy zarówno wzrosty, jak i spadki. Bitcoin notuje wzrost o 0,2%, EOS o 3,8% a Bitcoin SV o 1,1%. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash zmniejszyły swoją wartość kolejno o 0,2%, 0,8% i 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 217.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 85 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button