News

#911 Newsy z dnia 25.01.2020

Z sobotnich wydarzeń: Ukraina będzie blokowała krypto portfele z nielegalnymi funduszami; Singapurskie regulacje przyciągnęły kolejną dużą giełdę; Bitcoin inną bestią w porównaniu do Amazona; Aktualna sytuacja na giełdach.

Ukraina będzie blokowała krypto portfele z nielegalnymi funduszami:

Według powiadomienia ukraińskiego Ministerstwa Finansów ukraińskie władze będą mogły „blokować portfele kryptograficzne” w celu przejęcia nielegalnie pozyskanych aktywów.

Oksana Markarova, minister finansów Ukrainy, powiedziała podobno, że Państwowa Służba Monitorowania Finansowego Ukrainy (SFMS) będzie odpowiedzialna za śledzenie źródeł pochodzenia funduszy w portfelach kryptowalutowych obywateli.

W ramach polityki regulacyjnej SFMS będzie mógł nie tylko zdobyć informacje o pochodzeniu kryptowalut, ale także wykryć, w jaki sposób te fundusze zostały wydane, powiedziała Markarova w raporcie opublikowanym na oficjalnej stronie ukraińskiego Ministerstwa Finansów.

Markarova, która pełni funkcję ministra finansów Ukrainy od końca 2018 r., początkowo powiedziała o tym w wywiadzie dla lokalnej publikacji biznesowej MC.today. Tekst raportu na ukraińskiej stronie Ministerstwa Finansów jest w zasadzie kopią oryginalnego raportu na MC.today.

W szczególności SCFM twierdzi, że ma dostęp do „produktu analitycznego”, który rzekomo pozwala śledczym przyjrzeć się pochodzeniu zasobów kryptograficznych oraz ich wykorzystaniu. Według Markarowej doszło do wielu „udanych przypadków” dochodzeń za jego pośrednictwem.

Markarova wyjaśniła, że wstrzymanie transakcji kryptograficznych jest niemożliwe, podczas gdy blokowanie portfeli możliwe jest za pomocą kluczy prywatnych:

Nie można zatrzymać operacji, ale możliwe jest blokowanie portfeli kryptograficznych i usuwanie nielegalnie uzyskanych zasobów kryptograficznych. Można to zrobić, uzyskując dostęp do kluczy prywatnych w wyniku skomplikowanych dochodzeń.

– mówi.

Według oświadczenia nowa odpowiedzialność SCFM będzie częścią nowego prawa związanego z kryptowalutami, które zostało zatwierdzone przez rząd Ukrainy w grudniu 2019 r.

Singapurskie regulacje przyciągnęły kolejną dużą giełdę:

Independent Reserve, jedna z największych giełd kryptowalut w Australii, rozszerza swoją działalność do Singapuru po „zdecydowanie pozytywnej” reakcji regulatora.

Adrian Przelozny, dyrektor generalny i założyciel giełdy z siedzibą w Sydney, ogłosił w piątek, że rozszerzył swoje usługi handlowe na użytkowników w Singapurze, mówiąc w oświadczeniu, że jego zespół „uznał, że nadszedł czas, aby wykonać ten ruch”. Przelozny uznał „szereg pozytywnych posunięć singapurskich organów regulacyjnych” jako jeden z powodów, które wpłynęły na jego decyzję.

Independent Reserve oferuje wiele funkcji handlu detalicznego i instytucjonalnego, w tym rynek kasowy i usługi pozagiełdowe (OTC). Giełda wprowadziła ochronę ubezpieczeniową na wypadek kradzieży lub utraty aktywów cyfrowych przechowywanych na koncie klienta w lutym 2019 r.

Giełda założona w 2013 r. twierdzi, że ma ponad 120.000 klientów i 8.000 samodzielnie zarządzanych super funduszy (SMSF) – prywatnych funduszy emerytalnych zarządzanych przez jego członków i regulowanych przez prawo australijskie.

Singapur przyjął otwarte podejście do regulacji kryptowalut, gdy Urząd Monetarny Singapuru (MAS), de facto bank centralny i regulator finansowy kraju, stworzył ramy prawne – ustawę o usługach płatniczych z 2019 r. – która skutecznie objęła wszystkich dostawców płatności kryptowalutą.

Według Przeloznego ustawa o usługach płatniczych była jednym z głównych czynników wpływających na decyzję giełdy o ruchu do Singapuru.

Po ścisłej współpracy z australijskimi organami regulacyjnymi i jako jedynej australijskiej giełdzie posiadającej ubezpieczenie aktywów kryptograficznych odpowiedź, którą otrzymaliśmy do tej pory z rynku singapurskiego, była w przeważającej mierze pozytywna.

– powiedział Przelozny.

Wiele innych giełd, zainteresowanych reżimem regulacyjnym Singapuru, również wyraziło zainteresowanie ekspansją na Singapur. Binance ogłosił w ubiegłym roku plany utworzenia nowej giełdy fiat-krypto w tym kraju. Grupa byłych bankierów z Morgan Stanley uruchomiła w grudniu giełdę kryptowalut po tym, jak MAS opublikowało propozycję uregulowania tego rodzaju produktów finansowych.

Bitcoin inną bestią w porównaniu do Amazona:

Stosunek ryzyka do zwrotu Bitcoina to „inna bestia” w porównaniu z ulubieńcem giełd z lat 2000 do 2010 – Amazon. Taki wniosek wyciągnął jeden z najbardziej znanych analityków branży kryptowalut i twórca wyjątkowo dokładnego modelu cen Bitcoina.

Przesyłając wykres pokazujący zwrot – ryzyko BTC w porównaniu do akcji Amazona, amerykańskich obligacji, złota i S&P 500, PlanB pokazał, że Bitcoin jako inwestycja zachowuje się zupełnie inaczej.

Znaczne straty Amazona w 2000 r. w połączeniu z jego poważanym ożywieniem, które utrzymuje się do tej pory, nadal pozycjonują go znacznie poniżej współczynnika ryzyka do nagrody Bitcoina.

Bitcoin… to inna bestia!

– podsumował PlanB, opisując pozycję Amazona na wykresie jako „znacznie bliższą normalności”.

Cena akcji Amazona zdawała się otrząsać po doniesieniach o tym, że Arabia Saudyjska rzekomo zhakowała dyrektora generalnego Jeffa Bezosa w tym tygodniu. Mimo tego zarówno $AMZN, jak i BTC spadły w ciągu ostatnich siedmiu dni, przy czym ten ostatni potencjalnie zareagował na niepewność wynikającą z Chin.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują wszechobecne spadki. Wszystkie największe kryptowaluty straciły na wartości, Bitcoin o 1,5%, Ethereum o 0,3%, XRP o 1,6%, Bitcoin Cash o 2,5% a Bitcoin SV o 3,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.9 mld dolarów i wynosi obecnie 229.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 77.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button