News

#918 Newsy z dnia 01.02.2020

Z sobotnich wydarzeń: Kraken dowodzi, że portfele Trezora mogą zostać zhakowane; Kierownictwo Upbit uniewinnione od zarzutu oszustwa; Największy portal społecznościowy Japonii ogłasza wprowadzenie cyfrowej waluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

Kraken dowodzi, że portfele Trezora mogą zostać zhakowane:

Kraken Security Labs ujawnił, że portfele sprzętowe Trezora i ich pochodne mogą zostać zhakowane w celu wydobycia prywatnych kluczy. Chociaż procedura jest dość skomplikowana, Kraken twierdzi, że „wymaga tylko 15 minut fizycznego dostępu do urządzenia”.

Atak wymaga fizycznej interwencji w portfel Trezora, poprzez wyciągnięcie jego układu i umieszczenie na specjalnym urządzeniu lub zlutowaniu kilku krytycznych złączy. 

Układ Trezora musi być następnie podłączony do „urządzenia glitcher”, które wysyłałoby mu sygnały w określonych momentach. Łamją one wbudowaną ochronę, która uniemożliwia odczytanie pamięci układu przez urządzenia zewnętrzne. 

Ta sztuczka pozwala atakującemu odczytać zawartość portfela, w tym ziarno klucza prywatnego. Chociaż ziarno jest zaszyfrowane kluczem wygenerowanym przez PIN, badacze byli w stanie wymusić kombinację w zaledwie dwie minuty.

Luka wynika z określonego sprzętu używanego przez Trezora, co oznacza, że firma nie może go łatwo naprawić. Trzeba będzie całkowicie przeprojektować portfel i wycofać wszystkie istniejące modele.

W międzyczasie Kraken wezwał użytkowników Trezora i KeepKey, aby nie zezwalali nikomu na fizyczny dostęp do portfela.

W skoordynowanej odpowiedzi opublikowanej przez Trezora zespół zminimalizował wpływ tej luki. Firma argumentowała, że atak wykaże widoczne oznaki manipulacji z powodu konieczności otwarcia urządzenia, a jednocześnie zauważa, że wymagany jest wyjątkowo wyspecjalizowany sprzęt.

Na koniec zespół zasugerował, aby użytkownicy aktywowali funkcję hasła portfela, aby chronić się przed takimi atakami. Hasło nigdy nie jest przechowywane na urządzeniu, ponieważ jest dodawane do nasion w celu wygenerowania klucza prywatnego w locie. Kraken zauważył również, że jest to realna alternatywa, chociaż badacze określali ją jako „nieco niezdarną w użyciu”.

Funkcja ta nakłada także znaczną odpowiedzialność na użytkownika. Hasło musi być wystarczająco złożone, aby nie można było go łatwo rozszyfrować, a zapomnienie go całkowicie zablokuje użytkownikom ich pieniądze.

Kierownictwo Upbit uniewinnione od zarzutu oszustwa:

Południowy Sąd Rejonowy w Seulu uniewinnił kierownictwo wyższego szczebla giełdy kryptowalut Upbit od zarzutów oszustwa.

Wydając wyrok w tej sprawie, zastępca sędziego Oh Sang-yong odrzucił zarzuty oszustwa i manipulacji na rynku skierowane przeciwko dyrektorom Upbit z powodu braku dowodów. Według południowokoreańskiego magazynu medialnego Newsis, sąd stwierdził, że działalność hierarchii Upbit nie była wystarczająca, aby znacząco wpłynąć na cenę spot Bitcoinów. 

Wcześniej prokuratorzy argumentowali, że Upbit handluje przeciwko swoim klientom, zakładając fałszywe konta w celu manipulowania cenami rynkowymi.  Według prokuratorów hierarchia Upbit tworzyła fałszywe zamówienia kupna, aby sztucznie zawyżać aktywność handlową tokenami kryptograficznymi.

Liczne raporty rynkowe ujawniły masowe fałszowanie i wash trading na rynku kryptograficznym. Analitycy twierdzą, że większy odsetek danych o wolumenie obrotu wyświetlanych przez giełdy kryptograficzne jest zawyżony.

Jedna z „wielkiej czwórki”, Upbit była pierwszą licencjonowaną giełdą kryptograficzną w Korei Południowej. Podczas gdy pozostałe trzy główne platformy odnotowały straty w 2018 r., Upbit był w stanie zadeklarować zysk w wysokości 123 mln dolarów w ciągu całego roku niedźwiedzi na rynku kryptowalut.

Największy portal społecznościowy Japonii ogłasza wprowadzenie cyfrowej waluty:

Japoński portal społecznościowy Line, największy w kraju, ogłosił planowane na kwiecień wprowadzenie cyfrowej waluty „Link” na rynku japońskim. Token był wcześniej dostępny we wszystkich krajach oprócz Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Line po raz pierwszy wykorzystał Blockchain na początku 2018 r., kiedy ogłosił plany uruchomienia giełdy kryptowalut w swojej aplikacji Chat.

Po długich negocjacjach z japońskimi regulatorami, Line uruchomiła giełdę Bitbox w lipcu 2018 r., jednak poza swoją aplikacją, z wyłączeniem użytkowników japońskich i amerykańskich. W październiku 2018 r. Line uruchomiła kryptowalutę Link i umieściła ją na Bitbox wraz z początkowymi parami handlowymi z Bitcoinem, Ethereum i Tether. Token wciąż jednak nie był dostępny na japońskim rynku krajowym, który Line początkowo zamierzał obsługiwać.

Od czasu jej międzynarodowej premiery, LVC – spółka zależna Line prowadząca działalność w zakresie cyfrowych waluty i Blockchain – przygotowała się do wprowadzenia monet na rynek japoński. Wiązało się to ze współpracą z Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA), która ma przygotowany proces na wprowadzanie nowych walut cyfrowych.

LVC przygotowuje obecnie system do japońskiego debiutu Link, którego dokładna data zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie. Planowane jest także umieszczenie Link na giełdzie kryptowalut Bitmax, chociaż szczegóły są jeszcze w trakcie finalizacji.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Miniona doba na giełdach wykazała pogodne nastroje. Bitcoin notuje wzrost o 0,9%, Ethereum o 2,5%, XRP o 0,8%, Bitcoin Cash o 3,1% a Litecoin o 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.6 mld dolarów i wynosi obecnie 259.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 103.6 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button