News

#935 Newsy z dnia 18.02.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Binance rzuca wyzwanie Google i Amazon; Chińska giełda zamyka działalność będąc winną użytkownikom 125 mln dolarów; Nowy scam obiera za cel Google AdSense; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance rzuca wyzwanie Google i Amazon:

Binance, największa giełda na świecie, szybko zmienia się w Google świata cyfrowych aktywów. Jej najnowsze przedsięwzięcie będzie nawet konkurować ze wspomnianym gigantem, a także z Amazon i Microsoft, skupiając się na chmurze.

Binance w ciągu ostatniego roku zjadł swoich konkurentów, zapewniając sobie ponad 50% rynku wymiany kryptowalut. Doprowadziło to do obicia udziału w rynku Bittrex, Poloniex, Bitfinex i większości konkurentów.

Niedawny raport Bloomberga sugeruje, że firma chce teraz także zmierzyć się z gigantami technologicznymi. W raporcie dodano, że firma z Malty po raz pierwszy wypróbowała usługi biznesowe, pożyczając swoją technologię i płynność klientom, którzy chcą rozpocząć własną giełdę.

Binance ogłosił, że działa w chmurze, aby pomóc klientom biznesowym i partnerom w tworzeniu giełd kryptograficznych przy użyciu własnej infrastruktury technologicznej. Podąża śladami monopoli technologicznych, takich jak Amazon i Google, które stały się jednymi z największych dostawców usług chmury na świecie. 

Dyrektor generalny Changpeng Zhao ma spore ambicje, aby Binance Cloud przejął główną giełdę firmy i stał się jej największym źródłem przychodów do pięciu lat.

Teoretycznie możemy pozwolić każdemu na świecie tworzyć własne giełdy, a popyt jest ogromny. Nawet podczas kryptowalutowej zimy 2018 i 2019 r. codziennie pojawiały się setki nowych giełd.

– mówi.

Zysk jest tutaj wyraźnie grą końcową, ponieważ przejście na firmę zorientowaną na przedsiębiorstwa może pomóc startupowi odblokować bardziej stabilny strumień przychodów. W tej chwili Binance przeznacza większość swoich miliardów na opłaty transakcyjne. Liczba ta wzrosła, ponieważ firma rozszerzyła działalność na wiele różnych krajów na całym świecie, oferując regulowane rampy Fiat, w których wcześniej było niewiele opcji.

Światowa dominacja zdaje się być jego ambicją, ponieważ CZ dodał, że Binance jako klientów w chmurze będzie faworyzował giełdy fiat. Firma byłaby ukierunkowana na regiony lub społeczności, w których musi jeszcze zbudować silną pozycję.

Chińska giełda zamyka działalność będąc winną użytkownikom 125 mln dolarów:

Zhang Jian, założyciel chińskiej giełdy kryptograficznej Fcoin, ujawnił dziś we wpisie, że FCoin może nie być w stanie zapłacić 7.000–13.000 Bitcoinów, które jest winien użytkownikom. Według Zhanga giełda nie została zhakowana i nie jest exit scamem. Dowody sugerują jednak, że może to być dokładnie to.

Zhang twierdzi, że zamknięcie jest wynikiem szeregu wewnętrznych błędów danych i decyzji, które są zbyt skomplikowane, aby wyjaśnić:

Jest to problem, który jest nieco zbyt skomplikowany, aby można go było wyjaśnić w jednym zdaniu, okres czasu również jest duży, a dwie linie rozwoju historii rozwijają się i wpływają na siebie jednocześnie, prowadząc do ostatecznego wyniku.

– mówi.

Po uruchomieniu FCoin w maju, zgłoszone obroty giełdy stały się jednymi z największych na świecie z dnia na dzień dzięki nowemu modelowi biznesowemu zwanemu „eksploracją transakcji”. Później jeden z Redditorów podał, że ten volumen w rzeczywistości był fałszywy. Książka zamówień FCoin wydaje się być przepełniona botami. „Cena FT jest stale manipulowana”, napisał redditor, który również opisał tę giełdę jako oszustwo.

Model biznesowy był podejrzany od samego początku. Podczas premiery nie było zrzutu ani ICO. FCoin przekazał użytkownikom 51% swoich rodzimych tokenów w celu zwrotu opłat transakcyjnych. Użytkownicy byli zachęcani do dokonywania transakcji tak często, jak to możliwe, ponieważ platforma zwróciła 100% opłat transakcyjnych, które uiściły w tokenach FT. 80% dziennych przychodów giełdy z opłat transakcyjnych zostało następnie zwróconych użytkownikom.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, od połowy 2018 r. nazwał program FCoina schematem Ponzi. Skomentował także post Zhanga w tweecie:

Rzadko kogoś wywołuję, z wyjątkami. W chińskich mediach społecznościowych nazwałem FCoin piramidą w połowie 2018 r. Ich założyciel nazywa swój własny plan „lepszym wynalazkiem niż #Bitcoin”. […] Kto by powiedział coś takiego? O sobie? Z wyjątkiem oszustów.

– pisze.

Zhang powiedział, że w systemie FCoin wykryto błędy już w 2018 roku, ale nie wyjaśnił, dlaczego FCoin nie rozwiązał takich problemów, zanim będzie za późno:

Wraz z pogłębianiem się dochodzenia odkryliśmy dużą liczbę istniejących problemów z dywidendami i zwrotami z danych, a problemy te istniały od wielu dni. W rezultacie duża liczba użytkowników przeszła już takie operacje, jak kupno i sprzedaż różnych walut oraz wypłata gotówki, powodując zanieczyszczenie aktywów.

Platforma została zawieszona kilka dni temu z własnej inicjatywy w celu kontroli ryzyka. Spowodowało to wiele spekulacji, że projekt został zamknięty, a jego operatorzy używali go jako wymówki.

W ostatnich kilku zdaniach na swoim blogu Zhang twierdził, że osobiście zajmie się e-mailami użytkowników o wypłaty. Wspomniał także, że zrekompensuje straty użytkowników FCoin zyskami, które osiągnąłby z innych swoich projektów. Z drugiej strony nie wspomniał o konkretnym projekcie, nad którym pracował, ani kiedy byłby w stanie spłacić pieniądze, które jest winien użytkownikom.

Nowy scam obiera za cel Google AdSense:

Nowy scam obierający za cel właścicieli witryn wyświetlających banery reklamowe za pośrednictwem programu Google AdSense zaczął krążyć w Internecie. Złośliwy program żąda Bitcoinów w zamian za zapobieganie atakowi, który rzekomo doprowadziłby do zawieszenia konta AdSense użytkownika.

O wymuszeniu poinformował blog informacyjny i śledczy KrebsOnSecurity. W blogu wyszczególniono, że niektórzy właściciele witryn otrzymali wiadomość, że ich witryna została cel. Wiadomość rzekomo brzmiała:

Już wkrótce pojawi się ostrzeżenie na pulpicie Twojego konta AdSense, bez wątpienia! Stanie się tak, ponieważ zamierzamy zalać Twoją witrynę ogromną ilością bezpośredniego ruchu generowanego przez boty ze współczynnikiem odrzuceń 100% i rotacją tysięcy adresów IP – koszmar dla każdego wydawcy AdSense. Ponadto dostosujemy nasze wyrafinowane boty do otwierania, w niekończącym się cyklu o różnym czasie trwania, każdego banera AdSense, który wyświetla się w Twojej witrynie.

– czytamy.

Komunikat pojawia się jako ostrzeżenie, w którym cyberprzestępcy żądają BTC o wartości 5.000 dolarów, aby powstrzymać atak.

Użytkownik, który udostępnił wiadomość KrebsOnSecurity, powiedział, że ich ostatnie statystyki ruchu AdSense wykryły znacznie większy nieprawidłowy ruch. Google rzekomo nazwał oszustwo klasycznym sabotażem z zagrożeniem, w którym oszust próbuje wszcząć akcję egzekwowania prawa wobec wydawcy, wysyłając nieprawidłowy ruch do jego zasobów reklamowych.

Wiadomość pojawiła się tuż po wprowadzeniu nowych zasad Google dotyczących reklam. Zespół AdSense powiedział, że przestanie wyświetlać reklamy, zanim dojdzie do nieprawidłowych kliknięć.

W tym roku jeszcze bardziej zwiększamy naszą obronę, ulepszając systemy, które identyfikują potencjalnie nieprawidłowy ruch lub działania o wysokim ryzyku przed wyświetleniem reklam. Te zabezpieczenia w razie potrzeby pozwalają nam ograniczyć wyświetlanie reklam, aby dodatkowo chronić naszych reklamodawców i użytkowników.

– wyjaśnia Google.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźne wzrosty wśród największych kryptowalut: Bitcoin notuje wzrost o 2,5%, Ethereum o 8,1%, XRP o 3,9%, Bitcoin Cash o 3% a Liteocoin o 3,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.8 mld dolarów i wynosi obecnie 290 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 163.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button