News

#966 Newsy z dnia 20.03.2020

Z piątkowych wydarzeń: Włoski bank umożliwił handel Bitcoinem; Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO zbierając darowizny w krypto; Kluczowa postać rządu Japonii namawia do wdrożenia CBDC; Tether uruchomiony w sieci Bitcoina Cash; Kolejny dzień wzrostów.

Włoski bank umożliwił handel Bitcoinem:

Rosnąca popularność kryptowalut i wybuch COVID-19 zachęciły włoski Banco Sella do uruchomienia usługi handlu Bitcoinami.

Handel odbywa się za pośrednictwem platformy Hype, a bank działa jako pośrednik w celu ograniczenia potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa przy wymianie kryptowalut. W sytuacji, gdy kraj jest zamknięty, a wszyscy tkwią w domu, bank wykorzystuje rosnące zainteresowanie Bitcoinem jako bezpieczny sposób na przelewanie pieniędzy na arenie międzynarodowej w środku kryzysu.

Około 1.2 mln Włochów korzysta już z Hype Banco Sella do przeprowadzania transakcji i nie tylko będą oni w stanie kupować i sprzedawać Bitcoiny, ale również płacić za towary i usługi za pomocą kryptowalut.

Rynek kryptowalut i Bitcoinów nadal wzbudza zainteresowanie, szczególnie wśród opinii publicznej, która stanowi naszą bazę klientów – z definicji młodzi i inteligentni, i którzy coraz częściej oczekują, że będą mogli uzyskać dostęp do tego świata za pomocą narzędzi, którymi zarządzają pieniędzmi na co dzień.

– mówi Antonio Valitutti, dyrektor generalny Hype.

Zainteresowanie kryptowalutami i Blockchain wzrosło w ostatnich miesiącach wśród włoskich instytucji. Technologia Blockchain została zastosowana do głosowania elektronicznego w Neapolu, a dwa włoskie licea ogłosiły w zeszłym tygodniu, że będą rejestrować dyplomy na Blockchain.

Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO zbierając darowizny w krypto:

Kiedy liczba globalnych przypadków zarażenia koronawirusem rośnie każdego dnia, oszuści internetowi zwracają się do kryptowalut aby kraść pieniądze pod osłoną globalnej pandemii.

Według Sophos, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, niektórzy przestępcy internetowi podszywają się pod Światową Organizację Zdrowia (WHO), próbując ukraść darowizny z kryptowalut w celu zwalczania pandemii COVID-19.

Chester Wiśniewski, ekspert ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w Sophos, poinformował o oszustach podszywających się pod WHO, publikując zrzuty ekranu. Według Wiśniewskiego, oszuści próbują wprowadzić ludzi w błąd, aby wysłali im Bitcoiny jako darowiznę na rzecz Funduszu Solidarnościowego COVID-19, który został uruchomiony 13 marca.

WHO ustanowiło nowy fundusz koronawirusowy we współpracy z Fundacją Narodów Zjednoczonych, po tym jak agencja oficjalnie sklasyfikowała Koronavirus jako pandemię 11 marca. Jak ogłoszono, Fundusz Solidarnościowy COVID-19 wystartował przy wsparciu gigantów internetowych, takich jak Facebook i Google, zapraszając indywidualnych darczyńców do wsparcia funduszu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Żądanie fałszywej darowizny zgłoszone przez Wiśniewskiego w ogóle jednak nie odnosi się do strony internetowej. Zgodnie ze zrzutem ekranu oszuści proszą potencjalnych dawców o darowiznę, wysyłając Bitcoiny bezpośrednio na adres podany w wiadomości e-mail. Oszuści używają również fałszywego adresu donate@who.int, zgodnie z danymi analityka bezpieczeństwa.

Mimo, że WHO podaje szczegółowe FAQ na temat swojego Funduszu Solidarnościowego COVID-19, nie jest jasne, czy fundusz przyjmuje darowizny w formie kryptograficznej, czy nie.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, wiele rządów już ostrzegło opinię publiczną przed wybuchem oszustw kryptograficznych, próbujących wykorzystać powszechne obawy związane z COVID-19. Financial Conduct Authority Wielkiej Brytanii wydało oficjalne ostrzeżenie o oszustach koronawirusowych, wykorzystując wszystkie możliwe sposoby, aby namówić ludzi na przekazanie im pieniędzy. 

Uważaj na oszustwa związane z koronawirusem (Covid-19). Oszustwa te mają wiele form i mogą dotyczyć polis ubezpieczeniowych, transferów emerytalnych lub okazji inwestycyjnych o wysokim zwrocie, w tym inwestycji w kryptowaluty.

– piesze regulator.

Kluczowa postać rządu Japonii namawia do wdrożenia CBDC:

Nawet w obliczu zawirowań finansowych wywołanych wybuchem koronawirusa kraje nadal rozważają przyjęcie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

W wywiadzie dla Cointelegraph Japan Kozo Yamamoto, członek Partii Liberalno-Demokratycznej (LDP) w Izbie Reprezentantów i były urzędnik Ministerstwa Finansów, argumentował, że Japonia powinna wdrożyć CBDC – i to szybko.

Yamamoto, kluczowa postać stojąca za  „Abenomiką”, odwoływał się do trzech tradycyjnych ról pieniądza – jako środka wymiany, środka tezauryzacji i jednostki rozliczeniowej. Jego zdaniem duże korporacje, takie jak Facebook, powinny mieć możliwość wydawania tokenów i kontrolowania „środka wymiany i środka tezauryzacji”.

Jednak członek LDP powiedział, że „jednostka rozliczeniowa” musi być kontrolowana przez rząd. W przeciwnym razie, jak argumentował Yamamoto, przeciętni ludzie zapomną o tradycyjnej fiducjarnej walucie.

Musimy ją chronić (rolę jednostki rozliczeniowej) bez względu na wszystko. Jeśli Japonia nie wyemituje cyfrowej waluty, a ludzie na świecie będą używać innych cyfrowych walut, japoński jen zostanie zapomniany i utraci suwerenność.

– mówi.

Yamamoto wskazuje, że jen cyfrowy może działać jako swoista waluta pomostowa między innymi walutami cyfrowymi. Mówi, że nawet jeśli Google, Apple, Facebook i Amazon (GAFA) wystawią własne tokeny, będą one używane w ich własnych murach i nie będą ze sobą współdziałać.Uważa, że CBDC mogą wypełnić tę lukę.

Operatorom najłatwiej jest używać tylko jednej waluty, ale dla klientów jest to niewygodne.

– twierdzi.

Tether uruchomiony w sieci Bitcoina Cash:

Największy na świecie stablecoin został uruchomiony w sieci Bitcoina Cash.

W ostatnich tygodniach Tether (USDT) cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na globalny lot do bezpiecznych schronień, a jego kapitalizacja rynkowa przekracza 5,7 mld dolarów. Ponad 180 mln dolarów zostało wybitych w ostatnich dniach, poprzedzając niezwykły skok ceny Bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin.

USDT będzie teraz dostępny w sieci Bitcoina Cash. Jest również dostępny w Ethereum, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni i Tron.

Bitcoin Cash ma swój własny token o nazwie Simple Ledger Protocol, który jest wersją BCH tokenu ERC-20 w Ethereum, która podsyciła boom ICO.

Podczas gdy Tether rozpoczął życie w oparciu o protokół warstwy Omni, większość USDT przeniosła się do sieci Ethereum, która w ubiegłym roku niebezpiecznie blisko chyliła się do granicy możliwości swojej przepustowości. Trend ten przyspieszył w ostatnich tygodniach wraz ze wzrostem podaży.

Sieć Bitcoina Cash ma większe bloki i niższe opłaty niż sam Bitcoin. Jeśli znaczna część Tether zostanie przeniesiona do sieci Bitcoina Cash, może to pomóc w zmniejszeniu popytu w sieci Ethereum i opłat. 

Kluczową siłą Tether jest to, że opiera się na bogatej różnorodności różnych łańcuchów Blockchain. Nasza najnowsza współpraca z Bitcoin Cash zapewni Tether szereg korzyści. Oczekujemy, że adopcja po uruchomieniu będzie łatwa dla każdego integratora. Premiera będzie również obsługiwać więcej aplikacji w łańcuchu Bitcoina Cash, a Tether ułatwi płatności za te aplikacje.

– powiedział Paolo Ardoino, CTO Tether:

Kolejny dzień wzrostów:

Giełdy po upływie doby wykazują kolejną falę wzrostów. Bitcoin zwiększył wartość o 4,1%, Etherum o 2,9%, XRP o 1,6%, Bitcoin Cash o 4,5% a Bitcoin SV o 9,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 7.3 mld dolarów wynosi obecnie 179.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 172.2 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button