News

#972 Newsy z dnia 26.03.2020

Z czwartkowych wydarzeń: Hash rate Bitcoina spadł z rocznego szczytu o prawie 45%; Litecoin może doświadczyć kolejnego krachu; Sąd zabronił krypto oszustom opuszczenia więzienia w związku z COVID-19; Gubernator Kalifornii ostrzega przed krypto oszustami; Aktualna sytuacja na giełdach.

Hash rate Bitcoina spadł z rocznego szczytu o prawie 45%:

Wskaźnik hash rate sieci Bitcoina właśnie gwałtownie zanurkował i obecnie spadł o prawie 45% w porównaniu do swojego szczytu w 2020 r. Według danych z Blockchain.com hash rate sieci spadł z 136,2 kwintillionów hash/s (EH/s) na dzień 1 marca do 75.7 EH/s na dzisiaj.

Coin.dance – kolejna witryna analityczna dotycząca sieci Blockchain monety – ujawnia podobny wzór, choć mniej surowy. Witryna zgłosiła szczyt w 2020 r. wynoszący około 150 EH/s w dniu 5 marca, a dzisiejszy wynik to 105,6 EH/s – spadek o 29%.

Hash rate kryptowaluty to parametr wskazujący liczbę obliczeń, które dana sieć może wykonać w każdej sekundzie. Wyższy wskaźnik hash rate oznacza większą konkurencję między górnikami w zakresie walidacji nowych bloków; zwiększa także liczbę zasobów potrzebnych do przeprowadzenia 51% ataku, zwiększając bezpieczeństwo sieci.

Po niestabilnym miesiącu, w którym Bitcoin odnotował dramatyczne, choć krótkotrwałe, straty sięgające nawet 60% do około 3.600 dolarów w połowie marca, trudność sieci spadła wczoraj o prawie 16%.

Trudność – lub jak trudne jest obliczeniowe rozwiązanie i sprawdzenie bloku w łańcuchu Blockchain – jest dostosowywana co każde 2016 bloków lub dwa tygodnie, aby utrzymać spójny ~ 10-minutowy czas weryfikacji bloku.

Ma to ścisły związek ze wskaźnikiem hash rate sieci. Zazwyczaj, gdy sieć doświadcza niskiego poziomu uczestniczącej mocy wydobywczej, trudność spada – podczas gdy w okresach intensywnego uczestnictwa w sieci wzrasta, działając jako mechanizm równoważący.

Ostatnia korekta trudności miała miejsce 25 lutego tego roku, kiedy cena Bitcoina wynosiła około 9.900 dolarów. Zaledwie trzy dni później spadła ona do około 8.800 dolarów, a do 14 marca do prawie 4.800 dolarów – a na niektórych giełdach nawet 3.600 dolarów, jak wspomniano powyżej.

Zależność między ceną, wskaźnikiem hash rate i trudnością historycznie generowała trend, który niektórzy analitycy nazywają „cyklem kapitulacji górników”.

Teoria utrzymuje, że podczas gdy cena Bitcoina pozostaje wysoka, a wydobycie jest opłacalne, zarówno hash rate, jak i trudność rosną w górę, aż osiągną próg, przy którym górnicy są ściskani i zmuszani do upłynniania coraz większej liczby swoich zasobów, aby pokryć swoje wydatki – co prowadzi do zwiększenia podaży Bitcoinów na rynku.

„Punkt kapitulacji” – w którym niektórzy nie mogą już dłużej pozwolić sobie na mining – wiąże się następnie ze spadkiem wskaźnika hash rate (odzwierciedlającego niższy udział) – jak widać dzisiaj – i późniejszym resetem trudności sieci.

Litecoin może doświadczyć kolejnego krachu:

Rynek kryptowalut pozostaje niestabilny, a analitycy aktywnie starają się uzyskać wgląd w kolejne ruchy. Litecoin wydaje się teraz gotowy do zauważalnej korekty. Taki ruch może spowodować podobny spadek Bitcoinów i innych krypto, jak to miało miejsce wcześniej.

Gdy handlujący kryptowalutami próbują znaleźć wzorce w obecnym otoczeniu rynkowym, wielu zwraca się do altcoinów, które mają mniejszą płynność i są sprzedawane przez bardziej doświadczonych graczy. Analityk Benjamin Blunt twierdzi, że Litecoin może wkrótce zauważyć spadek cen.

Lubię używać LTC jako miernika dla szerszego rynku kryptowalut, ponieważ uważam, że zwykle ma jaśniejszą strukturę. Ten wzrost w ciągu ostatnich kilku dni zdaje być abc w górę, a teraz drukuje niższy maksimum na 0,618, nie na to nie poradzę, ale czuję, że co najmniej jeszcze jeden spadek do 22-24 jest przed nami.

– stwierdził w ostatnim Tweecie.

Jeśli prognozy Blunta okażą się prawdziwe, a Litecoin osiągnie poziom do 20 lat, Bitcoin może szybko za nim podążyć. Ciekawe relacje Litecoina z Bitcoinem sięgają najwcześniejszych dni adaptacji kryptowalut, a działania rynkowe między nimi często działają w tandemie. W rzeczywistości ruchy Litecoina mogą być często wykorzystywane jako predyktory dla Bitcoina.

Dużo się mówi o jednolitym ruchu wszystkich monet na rynku kryptowalut. Pomimo ogromnych różnic między różnymi platformami, wszystkie wydają się rosnąć i opadać razem. Przed wprowadzeniem stablecoinów, altcoiny miały tendencję do ruchu przeciwnego do Bitcoina. Ostatnio jednak rynek zdaje się poruszać jako jedność. 

Krytycy Litecoina od dawna twierdzą, że jego podobieństwo do Bitcoina czyni go niepotrzebnym, a zatem skazanym na niepowodzenie. Niemniej jednak pozostał odporny, a duża grupa oddanych zwolenników poparła projekt nawet po tym, jak założyciel Charlie Lee sprzedał swój ogromny zapas LTC. Niezależnie od długowieczności, Litecoin pozostaje przede wszystkim spekulacyjną monetą używaną prawie w całości do handlu.

Zwolennicy altcoinów wielokrotnie stwierdzali, że masowe przyjęcie technologii Blockchain doprowadzi niektóre platformy do rzucenia wyzwania Bitcoinowi o pierwsze miejsce w rankingu rynkowym.Bitcoin jednak pozostaje zdecydowanie najcenniejszym i najbardziej znanym aktywem Blockchain, wartym znacznie więcej niż wszystkie inne razem wzięte.Minęły prawie trzy lata, odkąd kolejna moneta stanowiła poważne zagrożenie dla tej hegemonii.

Sąd zabronił krypto oszustom opuszczenia więzienia w związku z COVID-19:

Prokurator federalny z New Jersey, Craig Carpenito, walczy z prośbą dwóch domniemanych oszustów kryptograficznych o zwolnienie z więzienia hrabstwa w wyniku pandemii koronawirusa.

Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi 24 marca w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Carpenito stwierdził, że niedawno wprowadzona reforma kaucji preferuje jedynie zwolnienie pozwanego przed procesem, gdy jego obecność na rozprawie może być w uzasadniony sposób zapewniona.

Carpenito zauważył, że COVID-19 wywołał „ogólnokrajową rozmowę” dotyczącą tego, czy osoby tymczasowo aresztowane oskarżone o zbrodnie bez przemocy powinny zostać zwolnione, aby zmniejszyć ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa w amerykańskich więzieniach.

Podkreślił jednak, że Matthew Goettsche i Jobadiah Weeks – obaj oskarżeni o prowadzenie kryptowalutowego programu Ponzi BitClub wartego 722 mln dolarów  –  mają „silną motywację” do ucieczki. 

Goettsche i Weeks złożyli wnioski o petycję do zakładu karnego w hrabstwie Essex w Newark w stanie New Jersey o ich zwolnienie odpowiednio 20 i 23 marca.

Reprezentacja Goettschego zapewniała, że „nie chodzi o czy, ale kiedy” w więzieniu będzie miał miejsce poważny wybuch COVID-19, dodając, że„ niemal niemożliwe będzie powstrzymanie rozprzestrzeniania się ”, gdy wirus dotrze do tego obiektu.

Adwokat Tygodnia argumentował, że „więzienie ma wyjątkowo słabą historię utrzymywania zdrowia osadzonych”, powołując się na raport Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, w którym zidentyfikowano liczne problemy związane z bezpieczeństwem żywności oraz „wycieki powodujące rozwój pleśni w każdej jednostce mieszkalnej, w której przebywają osadzeni”.

Pomimo twierdzeń adwokatów o obawach związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, Carpenito podkreśla, że para:

[…] nie jest w podeszłym wieku i, z wyjątkiem astmy Weeksa, która najwyraźniej uległa osłabieniu w wieku dorosłym, nie posiadają chorób, które czynią ich szczególnie podatnymi na komplikacje związane z COVID-19.

– stwierdził.

Prokurator przytoczył ustalenia sędziego Michaela Hammera po poprzednim przesłuchaniu w sprawie zatrzymania, który zauważył, że obaj mężczyźni mieli dostęp do aktywów, które mogłyby „sfinansować ryzyko ucieczki”. Carpentino dodał, że para nie przedstawiła „przekonującego powodu” dla ich wydania.

Gubernator Kalifornii ostrzega przed krypto oszustami:

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ostrzegł opinię publiczną przed oszustami Bitcoinowymi podczas swojego wystąpienia na żywo o wybuchu koronawirusa. 26 marca Newsom wspomniał o wiodącej kryptowalucie w ramach swojego oficjalnego wystąpienia na temat środków podjętych przez państwo, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa w Kalifornii.

Newsom dalej podnosił świadomość społeczeństwa i zrozumienie, że „niezwykli ludzie, którzy robią niezwykłe złe rzeczy”, najwyraźniej wykorzystują pandemię.

Nie obejmuje to tylko interakcji z rządem, ponieważ są ludzie którzy twierdzą, że musimy przesłać im ekwiwalent Bitcoinów z wyprzedzeniem, aby uzyskać jakieś materiały, jeszcze zanim będą mogli nam je wysłać. Takie wątpliwe działania.

– mówił.

W ten sposób Newsom dołączył do grona innych światowych autorytetów, które są zaniepokojone oszustami związanymi z kryptowalutami, które próbują wykorzystać obawy rozpowszechnionego koronawirusa. Niedawno amerykańska komisja CFTC ostrzegła opinię publiczną, że oszuści zwykle wykorzystują duże wydarzenia informacyjne, takie jak rozprzestrzenianie się COVID-19, w celu zwiększenia wiarygodności swoich programów lub manipulowania emocjami.

Policja w Wielkiej Brytanii wydała również ostrzeżenie przed oszustami COVID-19, po tym jak zidentyfikowała 21 przypadków oszustw związanych z wirusem, na początku marca.

Niektórzy sprawcy internetowi podszywają się nawet pod Światową Organizację Zdrowia, próbując ukraść darowizny w kryptowalutach w celu zwalczania pandemii COVID-19.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby pozostają przy spokojnych nastrojach. Spadki widzimy przy Bitcoinie – o 0,2%, Ethereum – o 0,9%, Bitcoinie SV – o 1,6% czy Litecoinie – o 0,6%. Wzrosty natomiast notują XRP i Bitcoin Cash, kolejno o 0,4% i 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.7 mld dolarów wynosi obecnie mld 184.3 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 110.2 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button