News

#975 #976 Newsy z dni 29 – 30.03.2020

Z ostatnich wydarzeń: Fałszywe rozszerzenia Chrome nadal zbierają żniwo; Holandia wykorzysta Blockchain w walce z COVID-19; Bitmain aktualizuje Antminera E3 – kontynuuje wydobywanie Ethereum; Aktualna sytuacja na giełdach.

Fałszywe rozszerzenia Chrome nadal zbierają żniwo:

Fałszywe rozszerzenia Google Chrome dla producenta sprzętowego portfela kryptograficznego i dostawcy usług powierniczych, Ledger, nadal zdobywają kolejne ofiary.

Na portalu Reddit został opublikowany post przez użytkownika, który chciał ostrzec innych, że właśnie ustracił 14.908 Ripple (około 2.577 dolarów) na fałszywym rozszerzeniu Ledger Wallet w sklepie Google Chrome.

Według postu „leannekera” utracone fundusze stanowiły oszczędności, które ona i jej mąż odkładali już od 2017 r. Portfel, do którego wysłano jej XRP, szybko przekierował swoje środki do innego portfela, który obecnie posiada prawie 15 mln XRP.

Leannekera twierdzi, że jest potwierdzoną ofiarą COVID-19. Twierdzi, że jest w narzuconej przez siebie izolacji w jednym pokoju w swoim domu. Zauważa również, że jej mąż pracuje w „niezbędnym przemyśle” w Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na trudności finansowe wynikające z jej izolacji, leannekera starała się upłynnić niektóre zasoby kryptograficzne swojej rodziny i przenieść nadwyżki funduszy na XRP.

Zaczynam dzień, sprzedając ładunek naszych innych kryptowalut za Bitcoina, sprzedałem niektóre, aby nam pomóc, a następnie konsoliduję pozostałe w XRP. Następnie ładuję nasz Ledger. Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio uzyskiwałam dostęp do naszego Ledger (2018) i od tego czasu zmieniłam komputer. Przypomniałam sobie, że Ledger ma rozszerzenie do Chrome i właśnie wtedy zaczęło się oszustwo.

– pisze.

Leannekera opowiada o znalezieniu tylko jednego rozszerzenia Ledger w sklepie Chrome, przy czym aplikacja twierdzi, że należy do Ledger.com i ma 70 pozytywnych recenzji od czterech do pięciu gwiazdek. Po wyświetleniu monitu wprowadziła do rozszerzenia recovery seed – pozwalając na kradzież środków.

5 marca Ledger opublikował tweet ostrzegający użytkowników przed złośliwymi rozszerzeniami Chrome. Te rozszerzenia – zidentyfikowane przez badacza cyberbezpieczeństwa Harry’ego Denleya – twierdzą, że są bezpośrednio powiązane z firmą. Aplikacja ma na celu emulację aplikacji Ledger Live na komputery i urządzenia mobilne, a nawet była reklamowana w Google Ads.

Naukowcy z kryminalistyki xrplorer oszacowali, że do 24 marca fałszywe rozszerzenie Ledger pochłonęło 1.4 miliona XRP w samym marcu.

Holandia wykorzysta Blockchain w walce z COVID-19:

Konsorcjum firm holenderskich uruchomiło inicjatywę „Tech against Corona”. Uczestniczące firmy zapewnią rządowi holenderskiemu swobodny dostęp do innowacyjnych technologii, które można wykorzystać w walce z COVID-19.

Tymlez, holenderska firma zajmująca się technologią DLT, jest jedną z ponad 10 firm, które darmowo świadczą swoje usługi i technologie rządowi. Firma ta zaoferowała swoją platformę Blockchain jako technologię leżącą u podstaw „modelowania ekosystemu towarów medycznych za pomocą platformy dopasowanej do podaży i popytu. Blockchain firmy zostanie wykorzystany do zapewnienia przejrzystości w całym łańcuchu dostaw – zapobiegając ekstrakcji wartości, takiej jak wyłudzanie cen, wśród pandemii koronawirusa.

Niektóre inne lokalne firmy uczestniczące w inicjatywie to firma cyberbezpieczeństwa, Cybersprint – która świadczy usługi bezpieczeństwa dla kilku szpitali, firma ochrony informacji, Taxion – która będzie swobodnie administrować systemami online w celu organizacji wolontariuszy, oraz firma informatyczna Compumatica – która poprawi połączenia internetowe pracowników domowych pracujących w kluczowych sektorach usług.

Holenderska firma telekomunikacyjna, KPN, nawiąże również współpracę z Microsoft, w celu zapewnienia systemów komputerowych w ramach inicjatywy.

Bitcoin również jest wykorzystywany w walce z COVID-19 w Holandii, a holenderski Czerwony Krzyż przyjmuje darowizny Bitcoinowe za pośrednictwem swojej strony internetowej. Włoski Czerwony Krzyż również skorzystał z kryptowalut – zebrał prawie 20.000 dolarów w Bitcoinie na zakup materiałów medycznych, w tym zaawansowanego stanowiska medycznego do leczenia pacjentów z koronawirusem.

Bitmain aktualizuje Antminera E3 – kontynuuje wydobywanie Ethereum:

Podczas gdy niektórzy górnicy kryptowalut zaprzestają działalności z powodu nierentowności, chiński gigant wydobywczy Bitmain nadal nie tylko wyprzedaje nowe produkty, ale także ulepsza niektóre ze swoich starszych flagowych urządzeń.

Antminer E3 firmy Bitmain, popularna koparka ASIC, która po kwietniu 2020 r. miała być już przestarzała, będzie kontynuować wydobywanie Ethereum przynajmniej do października 2020 r.

Zgodnie z postem na blogu z 30 marca, żywotność Antminera E3 została przedłużona dzięki specjalnie zaprojektowanemu oprogramowaniu wewnętrznemu uruchomionemu przez Bitmain. Zgodnie z ogłoszeniem opracowano nowe oprogramowanie wewnętrzne, aby umożliwić górnikom dalsze używanie Antminera E3 „nawet po marcu 2020 r.”

Nowe oprogramowanie układowe Antminer E3 rozwiązuje problem z plikami ukierunkowanego wykresu acyklicznego (DAG), o czym po raz pierwszy poinformowano w 2Miner w lutym 2020 r. Według 2Miners wzrost DAG był głównym powodem ograniczenia zdolności Antminer E3 do wydobywania Ethereum i Ethereum Classic z powodu ograniczonej pojemności pamięci.

Podczas gdy Bitmain następnie potwierdził problem wzrostu DAG, stwierdzając, że jego pamięć DDR zbliża się do limitu 4 GB, 2Miners obliczyło, że Antminer E3 przestanie wydobywać Ethereum około 8 kwietnia 2020 r.

Jednak żywotność Antminera E3 została teraz przedłużona nowym oprogramowaniem wewnętrznym, które bezpośrednio rozwiązuje problem DAG. Według Bitmain nowe oprogramowanie rozszerzy wykorzystanie pamięci DDR, ponieważ potrzeba więcej miejsca do przetwarzania plików DAG.

Dzięki nowej aktualizacji oprogramowania ostateczna przybliżona wysokość bloku Antminer E3 wynosi 11.400 000, jak napisano na blogu. Chociaż Bitmain jest przekonany, że górnicy E3 będą nadal działać po kwietniu 2020 r., koparka będzie nadal obsługiwała mining do października 2020 r., zgodnie z obliczeniami firmy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spokojnymi wzrostami wśród czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 3,7%, Ethereum o 3%, XRP o 0,7%, Bitcoin Cash o 5,1%, a Bitcoin SV o 6,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.3 mld dolarów wynosi obecnie mld 177.6 dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 118.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button