News

#99 Aktualności z dn. 26.10.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Ostatni dzwonek na odzyskanie środków;  Singapur nie zamierza regulować kryptowalut; Nasdaq widzi świetlaną przyszłość dla Bitcoinia; Wyjątkowy rozwój indyjskiej giełdy; Bitcoin znów silniejszy.

• Ostatni dzwonek na odzyskanie środków:

23. października BTCChina, największa platforma handlująca Bitcoinem w Chinach, ogłosiła, że 30. października zamknie giełdę i zaprzestanie świadczenia usług wypłacania środków. Aby przyspieszyć zamknięcie całego systemu, BTCChina będzie regulować opłaty z tytułu wypłaty środków, w celu przypomnienia i zmotywowania użytkowników do jak najszybszego działania.

Oznacza to, że do 25. października platforma pozostanie przy wcześniejszych stawkach:

  • dla BTC: 0.0015 BTC;
  • dla LTC: 0.001 LTC;
  • dla ETH: 0.01 ETH;
  • dla BCC: 0.0005 BCC.

Począwszy od 25. października nowe stawki opłat będą wyglądać następująco:

  • dla BTC: 0.0045 BTC;
  • dla LTC: 0.003 LTC;
  • dla ETH: 0.03 ETH;
  • dla BCC: 0.0015 BCC.

Po 30. października platforma prawdopodobnie zatrzyma obsługę wypłat internetowych. Ogłaszając wzrost cen z tytułu wypłat, BTCChina chce zwrócić wszystkie pieniądze na czas. Wraz z datą końcową, największa platforma wymiany ma pożegnać swoich użytkowników i rynek. Zadanie sprawdzania i zwrotu środków jest ostatnim etapem zamknięcia BTCChina. 27. września platforma przestała akceptować CNY i Digital Asset. 30. września przestała akceptować waluty fiducjarne oraz kryptowaluty i wyłączyła wszystkie funkcje handlowe giełdy.

Poza BTCChina, inne chińskie platformy handlujące Bitcoinem, takie jak OKCoin i Huobi, również ogłosiły, że zamkną rynek handlu. Chociaż rząd chiński zakazuje obecnie handlu Bitcoinem, nie uznał go za całkowicie nielegalny. Niektórzy uczeni uważają, że w przyszłości, pod pewnymi warunkami, do Chin może powrócić wolny handel Bitcoinem. Kiedy system regulacji zostanie zakończony, chiński rząd może ponownie otworzyć dla niego furkę. Ponadto zarówno Huobi, jak i OKCoin oświadczyły że będą dalej komunikować się z organami regulacyjnymi i starają się odzyskać rynek handlu.

Singapur nie zamierza regulować kryptowalut:

Szef Banku Centralnego w Singapurze ogłosił, że nie będzie regulacji dotyczących kryptowalut ale będzie bacznie obserwować zagrożenia związane z tą technologią.

W wywiadzie dla Bloomberg, Ravi Menon, dyrektor zarządzający Władz Monetarnych Singapuru (MAS), powiedział, że obecnie nie widzi żadnych podstaw do wprowadzenia regulacji względem kryptowalut, dodając:

Znanym faktem jest, że kryptowaluty często są wykorzystywane do nielegalnych nadużyć finansowych. Chcemy więc mieć kontrolę przeciwdziałającą praniu brudnych pieniędzy, czy też finansowaniu terroryzmu. Oznacza to, że regulacje powinny odnosić się do działalności wokół kryptowalut, a nie samych kryptowalut.

Według Menona, Bank Centralny pracuje nad „sformalizowaniem” przepisów dla cyfrowych pośredników walutowych, takich jak giełda, w celu ograniczenia prania brudnych pieniędzy i innych działań przestępczych. Jego wypowiedzi pojawiły się kilka tygodni po tym, jak Tharman Shanmugaratnam, minister finansów MAS w Singapurze, stwierdził, że władza monetarna monitoruje działania powiązane z kryptowalutami, ale nie zamierza wprowadzenia regulacji w związku z nimi.

Ponadto, w związku z szybkim wzrostem liczebności projektów ICO, MAS wyjaśniła w sierpniu, że reguluje sprzedaż tokenów cyfrowych na terenie Singapuru, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre z nich mogą nie mieścić się w zakresie definicji bezpieczeństwa.

Nasdaq widzi świetlaną przyszłość dla Bitcoinia:

Gigant inwestycyjny, Nasdaq, napisał w środę, że wrastająca akceptacja Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, jest wynikiem wzrostu popularności wśród sprzedawców i bycie dobrym narzędziem inwestycyjnym, szczególnie dla „zagrożonych” gospodarek sprawia, że jego najlepsze czasy dopiero nadchodzą.

…Bitcoin ma zupełnie inne fundamenty w porównaniu do poprzednich akcji internetowych i znacznie bardziej obiecującą trajektorię rozwoju.

W 2017 r. zaobserwowano mocno poszerzającą się akceptację waluty wirtualnej, zarówno w przemyślanie – jak na przykład w Japonii – czy też przypadkowo, jak w np. w Wenezueli czy w Indiach.

Jeśli pięć lat temu zapytałbyś pierwszą lepszą osobę o to, czym jest Bitcoin, najprawdopodobniej jedyną odpowiedź, jaką byś uzyskał, to zdezorientowane spojrzenie. Dziś większość ludzi przynajmniej słyszała o Bitcoinie, a wielu z nich wie nawet, że jeden Bitcoin jest wart więcej niż uncja złota.

-kontynuuje.

Wiara w Bitcoina i w jego dojrzałość, jako środka wymiany wartości, staje się widoczna w rosnącej odporności na FUD. Główne prognozy wskazują dalszy dynamiczny wzrost jego ceny. TradingView pokazuje, że w listopadzie padnie nowy rekord cenowy, poziomie 6.800 dolarów, pomimo niepewności związanej z hard forkiem SegWit2x.

Wyjątkowy rozwój indyjskiej giełdy:

Indyjska Giełda Bitcoina – Zebpay – dodaje 200 000 użytkowników miesięcznie i oczekuje 500 000 pod koniec 2017 roku.

W wywiadzie dla Forbes India, giełdy, która, wraz z Unocoin i Coinsecure jest jedną z większych giełd Bitcoina, opisywała ostatnie przemiany rynkowe jako „szalone”.

To szalone czasy. Ale kiedy zaczęliśmy Zebpay nie mieliśmy pojęcia, że cena tak wystrzeli.

– powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Zerab Ventures, Saurabh Agrawal i dodał:

Byliśmy tutaj, aby zbudować model biznesowy, a nie grać w grę spekulacyjną.

We wrześniu Zebpay przekroczył milion pobrań aplikacji mobilnej do handlu Bitcoinem, zaledwie trzy miesiące po 500 tysiącach pobrań przekroczonych w maju. Unocoin odnotował podobne sukcesy, a Hundusi, w obliczu wahań kursu walut i problemów z bankami, coraz częściej interesują się Bitcoinem.

Dodajemy 200 000 użytkowników miesięcznie. Za dwa miesiące będziemy dodawać 500 000 użytkowników miesięcznie.

– dodał drugi współzałożyciel, Mahin Goenka.

Warto wspomnieć, że Zebpay obsługuje tylko transakcje za pośrednictwem aplikacji mobilnej i nie posiada swojej strony internetowej. W tym samym czasie alternatywne platformy handlowe, takie jak P2P Localbitcoins nadal się rozwijają, a tydzień kończący się 21. października jest piątym, najbardziej ruchliwym tygodniem na rynku indyjskim od czasu jego uruchomienia w 2013 r. W 7 dni 54,1 miliona rupii (834 000 dolarów) zmieniło swoich właścicieli.

Bitcoin znów silniejszy:

Mija kolejny dzień po forku i obawy niektórych użytkowników o dużą korektę Bitcoina przynajmniej na razie zostały zażegnane. Największa z kryptowalut zanotowała wzrost o 3.4% w stosunku do ostatniej doby. Dla porównania, ceny innych czołowych walut praktycznie nie zmieniły się – Ethereum obniżyło wartość o 0.1%, a Litecoin o 0.2%. Większość altów spotkało się z korektami. Najbardziej ucierpiał Stratis notując spadek o 16,5%, natomiast pozytywne wyróżnienie przypisujemy kryptowalucie Vertcoin, która wzrosła o 21,4%. Kapitalizacja rynkowa na ten moment wynosi 172 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button