News

#991 Newsy z dnia 14.04.2020

Z wtorkowych wydarzeń: McAfee zapowiada nową kryptowalutę; FBI ostrzega krypto inwestorów przed oszustami; Libra nawiązuje nową współpracę; Rosjanie w odpowiedzi na COVID-19 zwracają się do kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

McAfee zapowiada nową kryptowalutę:

John McAfee, znany programista komputerowy, ekscentryk i zwolennik kryptowalut, ogłosił, że pracuje nad tokenem zorientowanym na prywatność o nazwie Ghost.

McAfee napisał na Twitterze, że Ghost będzie wspierany przez algorytm Proof-of-Stake i będzie można nim handlować za pomocą atomic swaps na zdecentralizowanej giełdzie McAfeeDex.

Dzięki kombinacji DEX / monet prywatnych mamy teraz pełną kontrolę nad naszymi finansami!

– powiedział.

McAfee, który twierdzi, że jest poszukiwany w Stanach Zjednoczonych za uchylanie się od płacenia podatków, od dawna jest zwolennikiem kryptowalut i jest przedmiotem kontrowersji w branży. W 2018 roku John McAfee zaczął otwarcie akceptować kwoty 105.000 dolarów w zamian za tweety promujące kryptowaluty – twierdząc, że pobierał opłaty przez ponad sześć miesięcy.

Przywołał także badanie ad hoc przeprowadzone przez Vice, które wykazało, że jego promocyjne tweety przyczyniły się do krótkoterminowego wzrostu cen o 50–350%.

W sierpniu 2019 r. McAfee wdał się w niejasny spór z South China Zombie Research Center (SCZRC), twórcami Zombie Coina – ICO, które zapłaciło McAfee 4.5 mln dolarów za przygotowanie białej księgi i promowanie jej ICO.

Po zapłaceniu McAfee z góry, obrócił się plecami do projektu i zadeklarował, że to „shitcoin”, co skłoniło SCZRC do grożenia mu pozwem na 100 mln dolarów.

Ostatnim krypto-aktywem uruchomionym przez Mcafee był token ERC-20 o nazwie „Epstein Did Not Kill Himself” pod hasłem WHACKD.

Token można handlować wyłącznie na zdecentralizowanej giełdzie McAfee, jednak ma prawie zerową płynność – z obecnym spreadem zamówień od 3 satoshi po stronie zakupu i 12 satoshi po stronie sprzedaży. W ciągu ostatnich 24 godzin sieć WHACKD przetworzyła tylko dwie transakcje.

FBI ostrzega krypto inwestorów przed oszustami:

Federalne Biuro Śledcze (FBI) ostrzegło, że oszuści zamierzają wywołać falę kryptowalutowych oszustw związanych z koronawirusem.

Jak zapowiada FBI, zagrożenie jest uniwersalne, nieustępliwe, oportunistyczne i niezwykle niebezpieczne. Problem jest komplikowany przez fakt, że rosnąca liczba kupców akceptuje teraz krypto, czytamy o ostrzeniu. 

„Oszuści wykorzystują zwiększony strach i niepewność podczas pandemii COVID-19, aby ukraść twoje pieniądze i wyprać je w złożonym ekosystemie kryptowalut”, i atakują ofiary bez względu na ich wiek, mówi FBI.

Agenci są przekonani, że oszuści dostosują swoją ofertę do obecnej sytuacji, być może udając, że są to nowi zdalni pracownicy zbierający „darowizny” za pośrednictwem poczty elektronicznej, dostawcy sprzętu pracujący poza ustalonym handlem elektronicznym, a nawet jako „organizacje charytatywne”, które przyjmują kryptowaluty, co jest znaczącą czerwoną flagą. 

Oszustwa mogą również pojawiać się w bardziej tradycyjnych metodach, takich jak szantaż, ale ze „zwrotem akcji”: oszust grozi „zainfekowaniem ciebie i / lub twojej rodziny koronawirusem, chyba że zostanie wysłana płatność do portfela Bitcoin”.

Agenci doradzają internautom, aby stosowali zdrowy rozsądek, weryfikowali legalność dostawców, trzymali się z dala od swoich kont bankowych i zgłaszali próby szantażu i wymuszenia organom ścigania. 

Nie wiadomo, czy te oszustwa związane z pandemią są mniej czy bardziej skuteczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Badania Chainalysis wykazały, że oszuści kryptowalut działają tak często, jak przed kryzysem, chociaż ich zarobki zostały znacznie obniżone przez gwałtowne wahania cen Bitcoinów.

Libra nawiązuje nową współpracę:

Dapper Labs, zespół odpowiedzialny za CryptoKitties i Flow Blockchain, ujawnił partnerstwo z projektem stablecoina Facebooka, Libra, polegającym na dzieleniu się własnościową technologią.

W rozmowie z Cointelegraph, CTO Dapper Labs, Dieter Shirley, ujawnił, że Blockchain Flow Dappera przyjmie Move Libry jako maszynę wirtualną (VM), podczas gdy Libra będzie wykorzystywać język programowania inteligentnych kontraktów Dappera – Cadence.

Shirley stwierdził, że Flow skorzysta na wydajności Move, podczas gdy Libra skorzysta z przyjaznej dla deweloperów konstrukcji Cadence.

Dapper Labs pracował nad Cadence przez mniej więcej rok, zanim wypuścił język za pośrednictwem swojego placu zabaw dla programistów. Język został zaprojektowany w celu zoptymalizowania łatwości użytkowania i wydajności inteligentnych kontraktów i jest oparty na teorii typów liniowych.

Dieter twierdzi, że zespół Move: „jest jedynym innym Blockchainem produkcyjnym, który faktycznie wykorzystał pomysły zaczerpnięte z teorii typów liniowych i zastosował je w kontekście inteligentnego kontraktu.”

Move był pierwszym językiem programowania zorientowanym na zasoby, ale został zaprojektowany pod kątem wydajności, a nie czytelności i łatwości użytkowania.

– dodał.

Shirley powiedział, że Move i Cadence są „wspaniale komplementarne”. Opisał Move jako „wysoce wydajną maszynę wirtualną, zaczynającą się od dołu do góry”, której „bardzo zależy na wydajności i zwartej reprezentacji, szybkości i przepustowości”, podczas gdy Cadence został zbudowany „z góry na dół” z „naciskiem na ergonomię programistyczną pod względem czytelności i funkcjonalności”.

Dieter informuje, że odkąd uruchomiono Flow Playground cztery tygodnie temu, 566 projektów zostało zbudowanych w języku Cadence, a ponad 1000 użytkowników jest aktywnych w Discordzie projektu. 

Rosjanie w odpowiedzi na COVID-19 zwracają się do kryptowalut:

Wśród globalnej pandemii COVID-19 i obaw związanych z trwającą kwarantanną i rosnącym bezrobociem, coraz więcej ludzi na całym świecie zwraca się w stronę kryptowalut, Rosja nie jest wyjątkiem.

Ruch na giełdach kryptograficznych w Rosji w ostatnim tygodniu marca 2020 r. wzrósł o 5,56% w porównaniu do średnich z lutego, jak wykazuje badanie Qrator Labs. Powołując się na dane z badania, rosyjska agencja informacyjna RBC poinformowała o tym 13 kwietnia.

Qrator Labs połączył rosnące liczby z rosnącym zainteresowaniem rynkami walutowymi. Ponadto raport odnotowuje wzrost ruchu Rosji na zagranicznych rynkach walutowych o około 3%.

Rosnące natężenie ruchu pojawiło się na tle pierwszego płatnego tygodnia wolnego od pracy w Rosji, który pierwotnie zaplanowano na okres od 28 marca do 5 kwietnia, aby zaradzić epidemii koronawirusa. Ostatecznie rosyjski prezydent Władimir Putin przedłużył ogólnokrajowy „tydzień wolny od pracy” do 30 kwietnia.

Oprócz znacznego wzrostu ruchu związanego z wymianą kryptowalut w Rosji, Qrator Labs podobno ostrzegł o ogromnym wzroście liczby ataków typu DDoS na giełdy kryptowalut. Według raportu liczba ataków DDoS na platformy wymiany kryptowalut wzrosła aż o 486% w tym samym okresie.

Dane Qrator Labs na temat gwałtownego wzrostu ruchu kryptograficznego napędzanego przez koronawirusa w Rosji mogą stanowić dodatkowe źródło dowodów na pozornie pozytywny wpływ pandemii na globalne rynki kryptograficzne. W marcu zainteresowanie zakupem Bitcoinów osiągnęło najwyższy poziom od lipca 2019 r., zgodnie z danymi trendów wyszukiwania Google.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Wszystkie czołowe kryptowaluty zwiększyły swoją wartość – Bitcoin o 2,7%, Ethereum o 4,2%, XRP o 1,7%, Bitcoin Cash o 2,4%, Bitcoin SV o 3,4%, Litecoin o 3,2% a Binance Coin o 7,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.7 mld dolarów wynosi obecnie 198.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 120.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button