News

Amazon kręci film o parze, która wyprała miliardy z hacku Bitfinex

Amazon MGM Studios rzekomo rozpoczęły prace nad filmem opartym na historii pary, która wyprała miliardy dolarów w Bitcoinie związane z hakiem na giełdę kryptowalutową Bitfinex w 2016 r.

Według doniesień Deadline, studio produkcyjne Amazon planuje nakręcenie Razzlekhan, filmu skupiającego się na działaniach Ilyi Lichtensteina i Heather Morgan oraz ich roli w praniu środków pochodzących z Bitfinex. Scenariusz ma być zainspirowany artykułem z 2022 r. opublikowanym przez New York Times na temat pary, określając ich mianem „Bitcoinowego Bonnie i Clyde’a”.

Po haku Bitfinex w sierpniu 2016 r., podczas którego skradziono około 119 754 BTC, Lichtenstein i Morgan wyprali ponad 94 643 BTC „w serii małych, skomplikowanych transakcji na wielu kontach i platformach”, według prokuratorów. Władze Stanów Zjednoczonych aresztowały parę w lutym 2022 r. Skonfiskowano im Bitcoiny, które w chwili haku były warte około 54 mln dolarów, a w chwili aresztowania przekraczały 3 mld dolarów.

W sierpniu 2023 r., w ramach ugody z prokuratorami, Lichtenstein przyznał się do winy spisku w celu prania brudnych pieniędzy, a Morgan do winy spisku w celu prania brudnych pieniędzy i spisku w celu oszustwa wobec Stanów Zjednoczonych. Razzlekhan, zaproponowany tytuł filmu, to pseudonim artystyczny Morgan jako „niepoważnej komediowej raperki”.

Chociaż film o Lichtenstein i Morgan wydaje się być dramatyczną opowieścią o życiu pary, wiele innych studiów również zdecydowało się przedstawić postaci ze świata kryptowalut poprzez filmy dokumentalne.

Po upadku FTX i aresztowaniu byłego dyrektora generalnego Sama „SBF” Bankman-Frieda w 2022 r.pojawiły się plotki o dokumencie dotyczącym relacji między SBF a byłym dyrektorem generalnym Binance, Changpengiem Zhao. Netflix również wydał w 2022 r.dokument o życiu i śmierci założyciela QuadrigaCX, Geralda Cottena, który pozbawił użytkowników dostępu do milionów dolarów w kryptowalutach.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button