News

Bank Anglii: Nie podjęto ostatecznej decyzji w sprawie cyfrowego funta

Bank Anglii (BoE) i Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowały swoją odpowiedź na konsultacje dotyczące wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), które zostały rozpoczęte w lutym 2023 r., mówiąc, że zamierzają skupić się na „prywatności i kontroli”.

W komunikacie z dnia 25 stycznia, Bank stwierdził, że „żadna ostateczna decyzja nie została podjęta” w sprawie wprowadzenia cyfrowego funta, a urzędnicy będą kontynuować badania dotyczące wykonalności i projektów CBDC. Obie instytucje dodały, że mają zamiar „chronić dostęp do gotówki” w przypadku realizacji planu wprowadzenia CBDC, dając mieszkańcom dodatkową opcję płatności.

Gdyby cyfrowy funt został wdrożony, wprowadzono by ustawę podstawową, która zagwarantowałaby prywatność i kontrolę użytkowników. […] Bank i Rząd nie mieliby dostępu do żadnych danych osobowych, a użytkownicy mieliby swobodę w wydawaniu swoich cyfrowych funtów.

– czytamy.

Brytyjski rząd naciskał na BoE i Ministerstwo Skarbu, aby zapewniły większą przejrzystość wokół potencjalnych kosztów wprowadzenia CBDC. Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii sugeruje, że wprowadzenie cyfrowego funta może prowadzić do monitorowania transakcji finansowych przez rząd i utraty prywatności.

„Chcielibyśmy uzyskać więcej szczegółów od Rządu i Banku Anglii w tym ważnym temacie, w tym klarownego planu działań i harmonogramu dotyczącego kolejnych kroków w sprawie cyfrowego funta”, powiedział przedstawiciel samo-regulującego stowarzyszenia branżowego CryptoUK. „W miarę rozwoju branży i rosnącego zapotrzebowania naszych członków na pewność ze strony regulatorów i ustawodawców, obecny brak jasności i kierunku zagraża tworzeniu niepewności i frustracji dla firm zajmujących się cyfrowymi aktywami w Wielkiej Brytanii i tych, które chcą rozwijać tę branżę.”

Bank Anglii i Ministerstwo Skarbu przekazały, że mają zamiar wprowadzić cyfrowego funta, określanego przez niektórych członków społeczeństwa jako 'Britcoin’, nie wcześniej niż w 2025 r., jeśli zdecydują się zrealizować plan CBDC. Rząd Wielkiej Brytanii przeszedł kilka zmian w kierownictwie od czasu pierwszego przedstawienia pomysłu cyfrowego funta, w tym zmiany wśród urzędników odpowiedzialnych za politykę gospodarczą.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button