News

Bankman-Fried szuka sposobu na dostęp do funduszy FTX

Zespół prawny Sama Bankmana-Frieda stara się usunąć warunek zwolnienia za kaucją, który uniemożliwił mu dostęp do funduszy FTX, zgodnie z aktami sądowymi z 28 stycznia. 

W liście od prawnika Bankmana-Frieda, Marka Cohena, do sędziego Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych Lewisa Kaplana stwierdzono, że Bankman-Fried powinien mieć dostęp do aktywów posiadanych przez FTX. Argumentuje, że klient nie był zaangażowany w wcześniejsze nieautoryzowane transakcje. 

Zgodnie z listem wysłanym do sędziego Kaplana, Bankman-Fried miał „zakaz dostępu do lub przekazywania jakichkolwiek aktywów FTX i Alameda, w tym kryptowalut zakupionych za środki od FTX i Alameda”. W tamtym czasie prokuratorzy przyznali, że nie ma dowodów na to, że SBF przekazał fundusze i zauważyli, że trwa śledztwo federalne. 

Minęły prawie trzy tygodnie od pierwszej konferencji przedprocesowej i zakładamy, że dochodzenie potwierdziło to, co Bankman-Fried przez cały czas mówił. Mianowicie, że nie miał dostępu do tych aktywów ani ich nie przenosił. Biorąc pod uwagę, że jedyna podstawa do ubiegania się o ten warunek nie została poparta, uważamy, że warunek zwolnienia za kaucją nałożony na konferencji powinien zostać zniesiony.

– argumentowali prawnicy. 

Ponadto list dotyczy wniosku DOJ z 27 stycznia, zakazującego Bankmanowi-Friedowi komunikowania się z „obecnymi lub byłymi pracownikami” FTX lub Alameda Research bez obecności jego adwokata. 

Prośba prokuratora została złożona po tym, jak SBF rzekomo skontaktował się z Ryne Millerem, obecnym radcą generalnym FTX US, za pośrednictwem Signal i e-mailem 15 stycznia, próbując „wywrzeć wpływ” na zeznania Millera. 

Zgodnie z listem Cohena, SBF powinien mieć nieograniczony kontakt z ojcem, terapeutą i każdym pracownikiem lub agentem zagranicznego regulatora poza obecnością prawników. Obrona stwierdziła:

Oznaczałoby to na przykład, że pan Bankman-Fried nie mógłby rozmawiać ze swoim terapeutą, który jest byłym pracownikiem FTX, bez udziału jego prawników. Według źródeł publicznych, FTX i Alameda zatrudniały około 350 pracowników. Każdy z nich obecni i byli pracownicy mogą posiadać informacje kluczowe dla obrony SBF. Wymaganie od pana Bankmana-Frieda włączenia adwokata do każdej komunikacji z byłym lub obecnym pracownikiem FTX spowodowałoby niepotrzebne obciążenie jego zasobów i osłabiłoby jego zdolność do obrony walizka.

11 listopada FTX złożył wniosek o ochronę przed upadłością, a Bankman-Fried zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego firmy. Zwolniony za kaucją w swoim rodzinnym domu w Kalifornii, musi stawić czoła ośmiu zarzutom, w tym oszustwom elektronicznym i praniu brudnych pieniędzy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button