News

Białoruś planuje zakazać transakcji P2P w kryptowalutach

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi pracuje nad poprawkami prawnymi, które mają zakazać transakcji peer-to-peer (P2P) w kryptowalutach, takich jak Bitcoin.

2 lipca ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie na Telegramie, dotyczące nowych przepisów, które mają zakazać indywidualnej wymiany kryptowalut P2P.

Władze powołały się na wysoki poziom cyberprzestępczości na Białorusi, twierdząc, że od stycznia 2023 r. lokalni prokuratorzy stłumili działalność 27 obywateli, którzy świadczyli „nielegalne usługi wymiany kryptowalut”. Ich łączne nielegalne dochody wyniosły niemal 22 mln rubli białoruskich (8,7 mln dolarów).

Ministerstwo argumentowało, że usługi kryptowalutowe P2P są „poszukiwane przez oszustów, którzy wypłacają i przekształcają skradzione środki oraz przekazują pieniądze organizatorom lub uczestnikom przestępczych schematów”.

Aby wyeliminować taką nielegalną działalność, ministerstwo zabroni jednostkom transakcji P2P, pozwalając im jedynie na wymianę kryptowalut za pośrednictwem giełd zarejestrowanych w Białoruskim Parku Technologicznym (HTP).

MSZ pracuje nad nowymi rozwiązaniami legislacyjnymi, które zakazują transakcji wymiany kryptowalut między jednostkami. Obywatele będą mieli możliwość przeprowadzenia takich transakcji finansowych wyłącznie za pośrednictwem giełd HTP w celu zapewnienia przejrzystości i kontroli.

– oświadczył regulator

Władze zaznaczyły również, że planują wprowadzić praktykę podobną do procedury wymiany walut obcych, co sprawi, że „niemożliwe będzie wypłacenie pieniędzy uzyskanych z nielegalnych działań”.

W takich warunkach działalność przestępców z dziedziny technologii informacyjnych w Białorusi stanie się po prostu nieopłacalna.

– napisało ministerstwo.

W odpowiedzi na wiadomość z Białorusi wielu entuzjastów kryptowalut wyraziło wątpliwości co do możliwości zakazu P2P w handlu kryptowalutami. „Powodzenia w egzekwowaniu tego” – powiedział jeden obserwator na Twitterze.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button