News

Binance i Huobi łączą siły i odzyskują 2,5 mln dolarów od hakerów Harmony One

Zespoły ds. bezpieczeństwa giełd kryptowalut Binance i Huobi połączyły siły, aby zamrozić i odzyskać 121 Bitcoinów od hakerów stojących za włamaniem na most Harmony.

W opublikowanym tweecie dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ogłosił, że hakerzy próbowali wyprać swoje fundusze za pośrednictwem giełdy Huobi. Po wykryciu tego przez Binance firma skontaktowała się i pomogła Huobi w zamrożeniu i odzyskaniu zasobów cyfrowych zdeponowanych przez hakerów.

Według Zhao, giełdy odzyskały łącznie 121 BTC, których obecną wartość szacowano na około 2,5 mln dolarów.

Zanim Binance i Huobi wykryły i zamroziły fundusze, ZachXBT, detektyw kryptograficzny on-chain, podkreślił, że hakerzy stojący za exploitem przenieśli w weekend 41.000 Ethereum o wartości około 64 mln dolarów.

Według detektywa kryptograficznego hakerzy skonsolidowali i zdeponowali cyfrowe aktywa na trzech różnych giełdach kryptograficznych po przeniesieniu środków. ZachXBT nie podał jednak nazw giełd wykorzystywanych przez exploiterów.

24 czerwca 2022 r. zespół Harmony wykrył atak i zgłosił przejęcie 100 mln dolarów przez hakerów. Włamanie zwróciło uwagę na obawy zgłaszane wcześniej przez członków społeczności w związku z niektórymi portfelami mutisig zabezpieczającymi most Horizon.

30 czerwca Lazarus Group — niesławna północnokoreańska organizacja hakerska — została zidentyfikowana jako podejrzana o włamanie do Harmony. Firma analityczna Blockchain Elliptic zauważyła, że sposób włamania był podobny do innych ataków grupy Lazarus.

Włamanie do mostu Horizon był jednym z największych włamań w 2022 r. Analitycy uważają, że Grupa Lazarus objęła za cel dane logowania pracowników, aby złamać system bezpieczeństwa Harmony, oraz następnie wdrożyć programy piorące, aby przenieść skradzione aktywa.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button