News

Binance NFT dodaje do swojego rynku obsługę sieci Polygon

Binance NFT, platforma ramienia giełdy kryptowalut Binance, ogłosiła, że sieć Polygon została włączona do obsługiwanych łańcuchów bloków na rynku.  

Zgodnie z zapowiedzią, ruch ten dodatkowo rozszerza ekosystem NFT w społeczności Binance. Dzięki nowej integracji użytkownicy rynku Binance NFT mogą handlować niewymiennymi tokenami na różnych sieciach blockchain korzystając ze swoich kont na giełdzie. Chodzi między innymi o Ethereum, BNB Smart Chain i Polygon. 

Pomimo ogłoszenia, Binance nadal zachowuje ścisłe zasady co do swoich notowań NFT. W ogłoszeniu rynek podkreślił, że nie wszystkie kolekcje niewymiennych tokenów będą w tej chwili dostępne. Jak podano: 

Obecnie tylko wybrane kolekcje ERC-721 NFT w sieci Polygon są dostępne na Binance NFT Marketplace. Binance NFT będzie regularnie integrować kolejne kolekcje NFT.

19 stycznia platforma NFT zaostrzyła swoje zasady dotyczące notowań NFT, mówiąc, że usunie tokeny z dziennym wolumenem obrotu niższym niż 1000 USD. Ponadto giełda ograniczyła również liczbę NFT, które twórcy mogą wybijać jednego dnia. Oprócz tego Binance powiedział również, że będzie okresowo przeglądać listy NFT i rekomendować te, które nie spełniają jej standardów w zakresie “delistingu”. 

W międzyczasie, gdy sztuczna inteligencja znalazła drogę do przestrzeni Web3, Binance również bada AI. 2 marca dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ogłosił, że jego napędzany sztuczną inteligencją generator NFT o nazwie „Bicasso” uruchomił i wybił 10 000 NFT w zaledwie 2,5 godziny. 

Pomimo początkowego sukcesu, narzędzie AI od razu wzbudziło kontrowersje. Dzień po uruchomieniu Bicasso, zwycięzca hackathonu BNB Chain oskarżył Binance o kradzież i kopiowanie ich projektu o nazwie „Chatcasso”. Giełda odrzuciła oskarżenia i wskazała, że NFT i AI to ta sama dziedzina. Rzecznik Binance powiedział, że Bicasso zostało opracowane niezależnie ponad dwa tygodnie przed hackathonem.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button