News

Binance notuje spadek siły rynkowej

Nowe dane ujawniły, że giełda kryptowalut Binance odnotowała utratę udziału w rynku po tym, jak zakończyła handel Bitcoinem bez opłat. 

Raport CCData opublikowany w połowie maja ujawnił, że udział w rynku giełdowym spada drugi raz z rzędu do 46,3%. Oznacza to najniższy procent udziału Binance w rynku od października 2022 roku. 

Spadek ten jest następstwem decyzji Binance o zakończeniu zerowej opłaty za handel BTC dla większości par handlowych. 

Przedstawiciel Binance powiedział: 

Przewidujemy spadek udziału w rynku po zakończeniu naszej promocji handlu BTC bez opłat dla większości par handlowych. To nie jest dla nas problemem. Nadal utrzymujemy dobre wyniki finansowe.

Rzecznik dodał, że obecnie celem Binance jest zaspokajanie potrzeb użytkowników poprzez nowe i istniejące produkty, przy jednoczesnym „dalszym inwestowaniu w procesy zgodności w nowej erze regulacji”. 

Wcześniej Binance kontrolował ponad połowę udziału w rynku, a niektóre dane sięgały nawet 57,5%. Ponadto w raporcie zauważono, że handel spot na Binance spadł w kwietniu o 48,1% do 287 mld dolarów.  

Podczas gdy kolejne co do wielkości giełdy, Coinbase i OKX, stanowią jedynie 5,60% i 5,39% całego rynku transakcji spot, mniejsze giełdy uzyskały niewielką dynamikę. Przykładowo Upbit ma obecnie 4,77% udziału w rynku w porównaniu do 2,81% na początku 2023 roku. 

Rzecznik Binance powiedział, że postrzega konkurencję jako coś pozytywnego dla branży:  

Binance zachęca do konkurencji, napędza innowacje i jest zdrowa dla branży.

Zmiany te pojawiają się, gdy Binance doświadcza innych “przetasowań” w swojej działalności, poza zakończeniem handlu BTC bez opłat. 12 maja firma ogłosiła, że podjęła decyzję o zakończeniu działalności w Kanadzie, powołując się na nowe niekorzystne przepisy.  

Wkrótce po tym ogłoszeniu zaczęły pojawiać się doniesienia o planach Binance dotyczących zwolnienia 20% pracowników w czerwcu. Jest to sprzeczne z wcześniejszymi oświadczeniami mówiącymi, że firma nie planowała żadnych korekt w zatrudnieniu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button