News

Binance opuszcza Kanadę

Binance zdecydowała się opuścić rynek kanadyjski, stając się ostatnią z długiej listy firm kryptograficznych, które zrobiły taki krok. 

Giełda kryptograficzna ogłosiła na Twitterze, że nowe wytyczne Kanadyjskiego Administratora Papierów Wartościowych (CSA) sprawiają, że kanadyjski rynek jest obecnie nieopłacalny dla Binance. Chodzi o zapisy dotyczące stablecoinów i limitów inwestorów nałożonych na giełdy kryptograficzne. 

Giełda zakomunikowała: 

Niestety, nowe wytyczne dotyczące stablecoinów i limitów inwestorów na giełdach kryptograficznych sprawiają, że rynek kanadyjski nie jest już w tej opłacalny dla Binance. Odkładaliśmy tę decyzję tak długo, jak mogliśmy, aby zbadać inne rozsądne sposoby ochrony naszych kanadyjskich użytkowników, ale stało się jasne, że ich nie ma. 

Binance oświadczył również, że spodziewa się dalszej współpracy z kanadyjskimi organami regulacyjnymi nad kompletnymi ramami regulacyjnymi. Firma stwierdziła, że planuje wrócić na rynek, gdy kwestie regulacyjne będą zgodne. Giełda doradziła swoim kanadyjskim klientom, aby zamknęli otwarte pozycje do 30 września 2023 roku. Od 1 października klienci zostaną poddani wyłącznie trybowi “likwidacji”. 

Binance dołącza do innych giełd kryptograficznych w kanadyjskim exodusie, który następuje po wprowadzeniu nowych wytycznych dotyczących kryptowalut. Wydane przez CSA 22 lutego wytyczne wymagają od giełd złożenia nowych zobowiązań do rejestracji wstępnej i przestrzegania dodatkowych ograniczeń. 

Wcześneij OKX opuścił rynek kanadyjski w marcu. Giełda kryptowalut dYdX  i blockchain fintech Paxos ozrobiły to w kwietniu.  

Przepisy regulatora nie do przyjęcia

Nowe wytyczne CSA zabraniają organizacjom „pozwalania kanadyjskim klientom na zawieranie kontraktów kryptograficznych w celu kupna i sprzedaży jakichkolwiek aktywów krypto, które same w sobie są papierami wartościowymi i/lub instrumentami pochodnymi”. Z tego powodu stablecoiny zostały sklasyfikowane jako papiery wartościowe. 

Według CSA, 11 platform posiada „upoważnienie do prowadzenia interesów z Kanadyjczykami”. Binance działała we wszystkich prowincjach Kanady z wyjątkiem Ontario, który opuściła w marcu 2022 roku po przedłużającym się sporze z władzami prowincji. 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Binance został poddany wzmożonej kontroli ze strony organów regulacyjnych z Ameryki Północnej. Wygląda na to, że giełda ogranicza swoją działalność w regionie.

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button