News

Binance ogranicza wypłaty w Europie

Klienci giełdy kryptowalut Binance napotykają na problemy z wypłatami środków fiat w Europie z powodu kwestii związanych z przelewami w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA).

Giełda rzekomo zawiesiła wypłaty i wpłaty w euro za pośrednictwem SEPA, jak napisało wsparcie klientów Binance w teraz już usuniętej wiadomości na platformie X (dawniej Twitter) 20 sierpnia.

W poście giełda kryptowalut stwierdziła, że nie ma określonego terminu przywrócenia przelewów SEPA, dodając, że jej dostawca płatności „nie może już obsługiwać tych transakcji”.

Rozumiemy, że to spowodowało niedogodności, i aktywnie pracujemy nad rozwiązaniem tego jak najszybciej

– poinformował Binance.

Oświadczenie to zostało wydane w odpowiedzi do rzekomego użytkownika Binance w Europie, który twierdził, że kilka dni temu zakupił „dużą ilość euro na Binance”. Rzekomy klient skarżył się, że nie może wypłacić euro na swoje konto bankowe ani sprzedać ich na Binance z powodu zamknięcia swojego konta Paysafe.

Według wsparcia klienta nie mogę nic z tym zrobić, poza oczekiwaniem, aż Binance znajdzie nowego dostawcę płatności. Pozwolenie użytkownikom na zakup euro, tylko po to, aby zablokować im dostęp do nich tuż po tym, to coś, czego można by się spodziewać po oszukańczych giełdach, a nie po Binance.

– dodał.

Wiadomość ta pojawiła się kilka miesięcy po tym, jak Binance poinformował użytkowników, że jego obecny partner bankowy obsługujący euro, Paysafe Payment Solutions, zaprzestanie wspierania giełdy kryptowalut.

Użytkownicy będą musieli zaktualizować dane bankowe używane do wpłat na swoje konta Binance i mogą być zobowiązani zaakceptować nowe warunki korzystania z usług SEPA po tej dacie.

– poinformował wówczas Binance.

Problemy związane z wypłatami Binance w Europie nie są rzadkością dla tej giełdy. W maju giełda wstrzymała wypłaty Bitcoinów, powołując się na duże opóźnienia w wypłatach oczekujących.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button