News

USA: Zielone światło na kontrakty futures dla Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase (COIN) może teraz notować kontrakty futures na kryptowaluty w USA. Stało się to prawie dwa lata po złożeniu wniosku o zatwierdzenie. 

Coinbase Financial Markets uzyskał zgodę National Futures Association (NFA) na prowadzenie sprzedawcy Futures Commission Merchant (FCM), zgodnie z dzisiejszym komunikatem. Rolą FCM jest kupowanie lub sprzedawanie kontraktów futures, podobnie jak w przypadku animatorów rynku. 

NFA jest organizacją samoregulującą, posiadającą uprawnienia od federalnego regulatora instrumentów pochodnych Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Coinbase po raz pierwszy złożył wniosek o dołączenie do NFA we wrześniu 2021 roku. 

Zatwierdzenie czyni Coinbase pierwszą platformą skoncentrowaną na kryptografii w USA, która oferuje regulowane i lewarowane kontrakty terminowe na kryptowaluty obok tradycyjnego handlu spot, zgodnie z zapowiedzią. 

Oferowanie amerykańskim inwestorom dostępu do bezpiecznych i regulowanych kontraktów futures na kryptowaluty jest kluczem do odblokowania wzrostu i umożliwienia szerszego uczestnictwa w gospodarce kryptograficznej.

– powiedział Andrew Sears, dyrektor generalny Coinbase Financial Markets. 

Jednostka kryptograficzna Cboe Global Markets, Cboe Digital, otrzymała w czerwcu zgodę CFTC na oferowanie kontraktów futures na BTC i ETH z depozytem zabezpieczającym. 

Głośno mówiłem o korzyściach płynących z wprowadzenia odpowiednich działań kryptograficznych do przestrzeni regulowanej w celu ochrony klientów. Jednak ma odbywać się to w sposób, który wspiera nadzór, odpowiedzialność, przejrzystość i zarządzanie ryzykiem.

– powiedział wówczas komisarz CFTC Christy Goldsmith Romero. 

Akcje COIN na Nasdaq otworzyły się ponad +4% po cenie 82,49 USD. W chwili redagowania tego tekstu ich cena wynosiła około 81,60 USD, co oznacza wzrost o około 3%.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button