News

Coinbase oficjalnie rozpoczęła działalność w Kanadzie

Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że oficjalnie rozpoczęła działalność w Kanadzie. W ramach inicjatywy, firma udostępniła lokalnym użytkownikom Coinbase One, 30-dniową wersję próbną oferującą zerowe opłaty transakcyjne i priorytetowe wsparcie. 

Giełda zmaga się z poważnymi problemami regulacyjnymi w swojej ojczyźnie, przy czym większość problemów pochodzi od amerykańskiej SEC. Ten spór może być jednym z powodów, dla których Coinbase ostatnio skupiła się na innych krajach. 

Coinbase stawia na globalną ekspansję

Pomimo tego, że jest jedną z wiodących amerykańskich giełd kryptowalut i pierwszą tego typu spółką notowaną na giełdzie, Coinbase ujawnił, że jego misja polega na rozprzestrzenianiu się za granicą: 

Nasza podróż w kierunku przejrzystości i zgodności doprowadziła nas do stania się spółką notowaną na giełdzie w USA. Jednak nasza wizja wykracza poza granice kraju. Dziś z dumą ogłaszamy kamień milowy w naszej międzynarodowej strategii ekspansji – naszą oficjalną inaugurację w Kanadzie.

Zespół stojący za platformą wyjaśnił, że ekspansja w Ameryce Północnej wynika z kompleksowych ram regulacyjnych i lokalnego zainteresowania innowacjami. Coinbase podkreślił również, że Kanadyjczycy są jednymi z najbardziej zaintrygowanych w branży kryptograficznej, a 30% planuje wkrótce wskoczyć na modę. 

Kanadyjscy użytkownicy mogą teraz wpłacać i wypłacać środki w CAD do i ze swoich portfeli Coinbase za pośrednictwem e-przelewów Interac. Mogą również wejść na pokład Coinbase One, który oferuje zerowe opłaty transakcyjne, priorytetowe wsparcie i ulepszone nagrody za obstawianie.  

Ponadto firma zamierza umożliwić wypłaty, bezproblemowe wpłaty i wysokokwotowe dzienne limity transakcji w dalszej części 2023 roku.  

W przeciwieństwie do problemów regulacyjnych w kraju, Coinbase chwalił współpracę z kanadyjskimi organami nadzorującymi, partnerami bankowymi i inwestorami. 

Jedna z ostatnich ekspansji Coinbase obejmuje uruchomienie platformy na Bermudach, która obsługuje klientów instytucjonalnych spoza USA. Giełda, która ujrzała światło dzienne w maju, umożliwia użytkownikom handel kontraktami futures na BTC i ETH oraz rozliczanie transakcji w USDC.  

Chcielibyśmy, aby Stany Zjednoczone przyjęły podobną taktykę zamiast regulacji poprzez egzekwowanie, co doprowadziło do rozczarowującego trendu w rozwoju kryptowalut w USA.

– stwierdziła firma po wprowadzeniu tej opcji. 

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button