News

Coinbase chwali działania Kanady w obszarze regulacji kryptowalut

Nie jest tajemnicą, że Coinbase jest obecnie w konflikcie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator ostrzegł giełdę, że stanie się celem działań egzekucyjnych za naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Niedawne sankcje regulacyjne w USA wystraszyły również wiele firm i inwestorów, którzy już teraz chcą przenieść się do innych jurysdykcji. 

Tymczasem Kanada również wywiera presję na branżę poprzez system przedrejestracyjny (PRU) dla giełd kryptowalut. W jego wyniku, kilku dużych graczy opuściło kraj, jak np. Binance. 

Zapytany o to, jak kanadyjski PRU wypada w porównaniu z działaniami USA, Nana Murugesan VP International and Business Development w Coinbase, powiedział:

Istnieje kilka sposobów działania organów regulacyjnych. Jeden to regulacja poprzez zaangażowanie, drugi to regulacja poprzez egzekwowanie. Ostatnia część jest trudna, ponieważ nie znasz zasad. Ale kanadyjski regulator jest zdecydowanie tym pierwszym, czyli regulacją poprzez zaangażowanie, co kochamy.

Według dyrektora krajowego Coinbase Canada, firma od lat intensywnie inwestuje w kraju, zatrudniając około tam 200 inżynierów. 

Matheson powiedział, że plan dla Coinbase polega teraz na zapewnieniu kanadyjskim klientom przejrzystości w kryptowalutach poprzez wprowadzenie nowych opcji płatniczych.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy dodamy “szyny” płatnicze Interac do naszej platformy.

– dodał. 

Interac to kanadyjska sieć płatności międzybankowych, która łączy lokalne instytucje finansowe z osobami fizycznymi i przedsiębiorstwami w zakresie systemów płatności elektronicznych. 

Dzięki jasności przepisów zapewnianej przez organy regulacyjne oraz “wyjściu” Binance, Kanada stanowi solidną okazję dla Coinbase. 

Nie komentujemy działań naszych konkurentów. Ale każda firma ma swoją własną ścieżkę i myślę, że rozwój sytuacji w Kanadzie całkiem dobrze pasuje do naszego scenariusza.

— powiedział Murugesan.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button