News

Binance pomaga amerykańskim służbom w walce z hakerami z Korei Północnej

Wiodąca giełda kryptowalut Binance pomogła amerykańskim organom ścigania w przejęciu 4.4 mln dolarów i zamrożeniu kont powiązanych z północnokoreańską przestępczością zorganizowaną. Informacje zostały ujawnione w serii tweetów firmy, demonstrujących jej stałe zaangażowanie w zwalczanie międzynarodowej cyberprzestępczości. 

Akcja Binance była odpowiedzią na zgodne z prawem nakazy wydane ponad rok temu. Współpraca firmy z organami ścigania pozwoliła proaktywnie zawiesić konta powiązane z osobami zaangażowanymi w złośliwe działania. 

Binance podkreślił rolę technologii blockchain w tym dochodzeniu, podkreślając jej zdolność do zapewnienia znacznej przejrzystości i pomocy organom ścigania w wykrywaniu tego rodzaju przestępstw. Wspomnieli również o swojej codziennej współpracy z władzami na całym świecie w celu zapobiegania nielegalnym działaniom i karaniu sprawców. 

Współpraca z Binance była częścią szerszej akcji Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu USA, które nałożyło sankcje na kilka podmiotów i jedną osobę powiązaną z rządem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD). Oskarża się ich o udział w dochodach generacji i złośliwych działań cybernetycznych. 

Działania te obejmowały fałszywe zatrudnianie w sektorze IT oraz złośliwe cyberataki mające na celu generowanie wirtualnej waluty w celu wsparcia reżimu Kima i jego nielegalnej broni masowego rażenia oraz programów rakiet balistycznych. Ministerstwo Skarbu zauważyło, że aktywność cybernetyczna Korei Północnej rośnie, a kradzieże wirtualnej waluty w 2022 roku biły rekordy. 

Współpraca Binance z amerykańskimi organami ścigania odzwierciedla szerszy trend współpracy między firmami blockchain i organami regulacyjnymi w celu zwalczania nielegalnych działań w przestrzeni walut cyfrowych.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button