News

Binance.US pod presją: Problemy po przyznaniu się Zhao

Giełda kryptowalut Binance.US nadal odczuwa presję ze strony regulatorów w Stanach Zjednoczonych po przyznaniu się do winy przez byłego dyrektora generalnego Binance, Changpenga Zhao.

Według informacji z 25 stycznia przekazanych przez Wall Street Journal, organy regulacyjne na Florydzie i w Alasce poinformowali Binance.US, że ta giełda kryptowalut nie może już obsługiwać ich mieszkańców.

Podobno Dyrekcja Bankowości i Papierów Wartościowych Alaski odmówiła odnowienia licencji Binance.US w styczniu 2024 r.

Biuro Regulacji Finansowej Florydy również wydało nakaz nagłego zawieszenia licencji przekazującego środki pieniężne przez Binance.US. Zawieszenie to nastąpiło tydzień po tym, jak założyciel i były dyrektor generalny Binance, Zhao, znany również jako CZ, przyznał się do naruszenia amerykańskich przepisów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy 21 listopada 2023 r.

W grudniu 2023 roku federalny sąd amerykański zaakceptował przyznanie się Zhao do naruszenia ustawy o tajności bankowej. W ramach ugody Zhao zrezygnował z funkcji przewodniczącego Binance.US i przekazał swoje prawa do głosu poprzez umowę proxy, eliminując swoje wpływy na zarządzanie firmą.

Mimo działań rządu amerykańskiego przeciwko globalnej giełdzie Binance, jej lokalna filia, Binance.US, nadal działała w kraju. „Jesteśmy w pełni operacyjni i zobowiązani do dalszego świadczenia naszym klientom tych samych produktów i usług, co zawsze”, napisała giełda amerykańska 28 listopada.

Pod koniec grudnia organy regulacyjne w Arkansas, Illinois i Południowej Dakocie podobno osiągnęli porozumienie z Binance.US, które pozwoliłoby jej kontynuować działalność w tych stanach. W ramach tego porozumienia Binance.US musi uczynić przekazanie praw do głosu Zhao nieodwracalnym.

Po przyznaniu się do winy Zhao próbował zabezpieczyć swoją udziałową wartość 4,5 mld dolarów w Binance.US jako zabezpieczenie, aby uzyskać zgodę na podróż do swojego domu na Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zgodnie z zapisami sądowymi, sędzia Richard Jones odrzucił jego prośbę podczas prywatnego przesłuchania 29 grudnia.

Zhao ma zostać skazany 23 lutego 2024 r. i grozi mu kara do 18 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button