News

Zrównoważone wydobywanie Bitcoinów osiąga najwyższy poziom w historii

Bitcoin ESG Forecast ujawnił, że wydobycie Bitcoinów przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych osiągnęło nowy rekordowy poziom 54,5%, przy czym udział zrównoważonego wydobycia wzrósł o 3,6% w ciągu roku kalendarzowego 2023.

Zgodnie opublikowanym z artykułem, Bitcoin ESG Forecast analizował dane ze swojego modelu Bitcoin Energy and Emissions Sustainability Tracker, czyli BEEST, porównując mieszankę energii odnawialnej używanej do wydobycia Bitcoinów z innymi branżami na przestrzeni ostatnich czterech lat, korzystając z dostępnych publicznie danych.

Zgodnie z danymi, obecnie wydobycie Bitcoinów jest największym użytkownikiem energii odnawialnej (54,5%) w wielu subsektorach i osiągnęło wzrost zrównoważonego wydobycia o 3,6% w roku kalendarzowym 2023 w porównaniu z innymi branżami na świecie.

Bitcoin ESG Forecast znalazł informacje o off-gridowych górnikach Bitcoinów używających emisję metanu. Zgodnie z badaniami, niewielcy producenci ropy w Kanadzie i USA płacą za pozwolenia na spalanie gazu ziemnego, a niektórzy emitują metan bezpośrednio, co jest trudniejsze do wykrycia.

Jednak niektóre firmy górnicze wykorzystują emitowany metan do wytwarzania energii elektrycznej do wydobycia Bitcoinów, co redukuje wpływ na środowisko w porównaniu z wypuszczaniem go do atmosfery. Oznacza to, że sieć Bitcoinowa łagodzi 7,3% wszystkich emisji, osiągając nowy rekordowy poziom i najwyższy poziom ograniczenia emisji nieopartego na zniżkach w porównaniu z jakąkolwiek inną branżą.

Zgodnie z artykułem, dodatkowe wydobycie przy użyciu odnawialnych źródeł, takie jak ekspansja Tether w hydro-miningu w Ameryce Łacińskiej i odkrycie większej liczby off-gridowych górników zmniejszających emisje metanu, oznacza, że sieć Bitcoinowa korzysta z bardziej zrównoważonej energii niż kiedykolwiek wcześniej.

Po zakazie wydobycia w Chinach i Kazachstanie górnicy głównie przenieśli się na bardziej ekologiczne sieci w Ameryce Północnej lub zrównoważone miejsca off-grid. W poście stwierdzono, że globalne sieci stają się bardziej ekologiczne o 0,7% rocznie, co prowadzi do poprawy o 29% intensywności emisji dla górników Bitcoinów on-grid w porównaniu z rokiem 2021.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button