News

Binance utworzyła radę nadzorczą

Binance Holdings, która zarządza giełdą Binance, utworzyła siedmioosobową radę nadzorczą złożoną z kierownictwa firmy oraz niezależnych członków.

Według strony internetowej Binance, przewodniczącym rady jest teraz Gabriel Abed, były ambasador Barbadosu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). W skład pozostałych członków wchodzą Richard Teng, CEO Binance, współzałożyciel Binance Heina Chen, CEO Bayview Acquisition Corp Xin Wang, partner zarządzający w Gojo & Company Arnaud Ventura, Roger Wang i Rock He.

Cieszymy się, że możemy ogłosić, iż Binance utworzyła nową Radę Nadzorczą. Rada składa się z siedmiu dyrektorów, spośród których trzech jest niezależnych. Jesteśmy dumni, że niektórzy z najwybitniejszych liderów Web3 na świecie doradzają naszej firmie, gdy wchodzimy w następny etap.

– powiedział rzecznik.

Utworzenie rady jest prawdopodobnie jedną z najistotniejszych zmian w kierownictwie Binance od czasu, gdy Teng przeniósł się ze stanowiska szefa rynków regionalnych na stanowisko CEO w listopadzie 2023 r. Były CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, zrezygnował ze swojej funkcji w podobnym czasie w ramach porozumienia ugodowego z władzami Stanów Zjednoczonych.

W ramach porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości, Departamentem Skarbu i Komisją Handlu Towarów Terminowych, Binance zgodziła się zapłacić 4,3 mld dolarów kar, a CZ przyznał się do jednego przestępstwa związanego z brakiem skutecznego programu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy na giełdzie kryptowalut. Wyrok wobec Zhao ma być ogłoszony 30 kwietnia, a Binance nadal stoi przed działaniami egzekucyjnymi ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA.

Założona w Chinach w 2017 r., Binance stała się jedną z największych giełd kryptowalut na świecie pod wodzą Zhao, który w dużej mierze zachował zdecentralizowany charakter działalności i personelu firmy. Firma prowadzi działalność w ZEA dla operacji w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz we Francji dla działalności europejskiej.

Porozumienie Binance z władzami USA wymagało utworzenia rady nadzorczej z niezależnymi członkami oraz komitetami ds. zgodności i audytu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button