News

Binance wprowadza Bitcoin Lightning Network

Giełda kryptowalut Binance zakończyła integrację Bitcoin Lightning Network na swojej platformie, umożliwiając wypłaty i wpłaty BTC.

Rozwój ten został potwierdzony przez Binance w poście na blogu z 17 lipca, gdzie zaznaczono, że użytkownicy Binance mogą teraz korzystać z rozwiązania skalowania warstwy drugiej do wypłat i wpłat BTC.

Gdy użytkownicy wybiorą teraz wypłatę lub wpłatę Bitcoina, będą mogli wybrać „LIGHTNING” jako opcję. Inne opcje obejmują BNB Smart Chain (BEP-20), Bitcoin, BNB Beacon Chain (BEP2), BTC (SegWit) i Ethereum ERC-20.

Binance po raz pierwszy zasugerował integrację Lightning Network w maju, po czym tymczasowo wstrzymał wypłaty BTC z powodu dużej liczby oczekujących transakcji spowodowanej „ostatnim wzrostem opłat sieciowych BTC”.

Eksplozję opłat transakcyjnych przypisuje się głównie tworzeniu memecoinów w postaci tokenów BRC-20 – nowego standardu tokenów w sieci.

Binance później potwierdził, że pracuje nad wdrożeniem Lightning Network 20 czerwca, krótko po tym, jak użytkownicy dostrzegli węzły Lightning należące do Binance.

Binance dołącza do innych znaczących giełd, takich jak Bitfinex, River Financial, OKX, Kraken i CoinCorner, które również przyjęły już Lightning Network.

Brian Armstrong, CEO Coinbase, również sygnalizował w kwietniu chęć integracji sieci warstwy drugiej Bitcoina na Coinbase. Nie podał jednak harmonogramu, kiedy to może nastąpić.

Lightning Network ma na celu przyspieszenie i obniżenie kosztów transakcji Bitcoinem poprzez umożliwienie użytkownikom tworzenia kanałów transakcyjnych poza głównym łańcuchem bloków.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button