News

Bitcoin odzwierciedla nastroje na Wall Street

Trzy największe indeksy giełdowe w USA spadły wczoraj o 3%. Jednocześnie Bitcoinowi nie udało się ponownie pokonać bariery 25 000 USD, a późniejsze odrzucenie sprowadziło go z powrotem do wartości poniżej 24 000 USD.

Większość altcoinów ucierpiała jeszcze bardziej, a MATIC, OKB, SOL i kilka innych spadło o około 7%. 

Ostatnie kilka dni, a dokładniej od końca zeszłego tygodnia, charakteryzowało się dużą zmiennością dla głównej kryptowaluty. W czwartek gwałtownie wzrosła do 25 000 USD i przekroczyła poziom, osiągając najwyższy pułap od sześciu miesięcy, po czym równie szybko spadła do poziomu poniżej 23 500 USD. 

Kolejne dwie próby przekroczenia 25 000 USD miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni, a ostatnia w dniu wczorajszym. BTC osiągnął na chwilę 25 200 USD, ale aktywa po raz kolejny zawiodły. Późniejsze odrzucenie spowodowało spadek wartości, a Bitcoin osiągnał dziś wartość poniżej 24 000 USD. 

Ten skok nastąpił w czasie krachu na Wall Street. Wszystkie trzy najważniejsze indeksy giełdowe w USA zamknęły się na minusie. S&P 500 i Dow Jones spadły o 2% w ciągu dnia, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o ponad 3%. 

Ostatni spadek ceny BTC obniżył kapitalizację rynkową aktywów do 465 miliardów dolarów. Jego przewaga nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 42,6%. 

Altcoiny na czerwono

Dwa największe altcoiny (poza stablecoinami) pod względem kapitalizacji rynkowej – Ether i BNB – spadły o podobny procent jak BTC w ciągu ostatnich 24 godzin. W rezultacie ETH znajduje się poniżej 1650 USD, podczas gdy BNB poniżej 310 USD. 

Więcej codziennych strat widać w przypadku Cardano, Polkadot i Shiba Inu (-4%). MATIC i Solana straciły najwięcej z pierwszej piętnastki, spadając o ponad -6% w ciągu dnia. 

Dogecoin, Litecoin i Avalanche odnotowały nieznaczne zyski. Jednak Filecoin wznów pnie się w górę, rosnąc o prawie 9% w ciągu jednego dnia. W rezultacie FIL jest obecnie notowany powyżej 8,6 USD. 

Ogólnie rzecz biorąc, całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wyniosła w pewnym momencie około 50 miliardów dolarów i spadła poniżej 1.1 biliona dolarów na CMC. 

 
Źródło: Quantify Crypto

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button