News

Bitcoin osiąga nowy ATH wobec euro

Bitcoin właśnie osiągnął nowy szczyt ATH wobec euro, gdy cena kryptowaluty osiągnęła nowy wieloletni rekordowy poziom 65.000 dolarów.

Według danych z TradingView, Bitcoin dotknął poziomu 60.393 euro o godzinie 8:30 czasu uniwersalnego, wzrastając o około 5% od swojego dziennego minimum na poziomie 57 521 EUR. W chwili pisania, Bitcoin handluje się po kursie 61.119 euro.

Przed przekroczeniem poziomu 60.000 euro Bitcoin osiągał kilka kamieni milowych. 28 lutego Bitcoin po raz pierwszy przełamał dotychczasowy rekordowy poziom w okolicach 53.000 euro, ustanowiony pod koniec września 2021 r.

Bitcoin odnotował nowe rekordy cenowe wobec wielu walut fiducjarnych w 2024 r., w tym wobec juana chińskiego (CNY), największej waluty fiducjarnej pod względem kapitalizacji rynkowej.

Bitcoin ustanowił nowy rekord wobec CNY pod koniec lutego, przekraczając poprzedni rekordowy poziom w okolicach 414.000 CNY, zgodnie z danymi z Xe.com.

Według Balaji Srinivasana, anioła inwestycyjnego i byłego dyrektora finansowego Coinbase’a, Bitcoin przekroczył ATH w ponad 30 krajach na dzień 28 lutego, w tym w Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej i Argentynie.

Wraz z osiągnięciem przez Bitcoina poziomu 65.000 dolarów, kryptowaluta nadal nie przełamała nowych rekordów wobec kilku walut fiducjarnych, w tym dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich, franków szwajcarskich, reali brazylijskich i peso meksykańskich.

W chwili pisania, Bitcoin handluje się po kursie 66.300 dolarów, czyli mniej więcej o 6% poniżej maksimum w wysokości 69.000 dolarów, ustanowionego na Coinbase w listopadzie 2021 r.

Bitcoin odnotował rekordowe poziomy cenowe wobec wielu walut fiducjarnych w związku z większym eksponowaniem kryptowaluty po wprowadzeniu na rynek ETF-ów na Bitcoiny w Stanach Zjednoczonych 11 stycznia 2024 r. Po wprowadzeniu na rynek, wydawcy tychże ETF-ów zakupili co najmniej 340.000 BTC na dzień 1 marca, wyłączając ogromne sprzedaże BTC przez Grayscale Bitcoin Trust ETF.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button