News

Bitcoin przebija próg 60.000 dolarów

Bitcoin przekroczył poziom 60.000 dolarów po raz pierwszy od ponad dwóch lat, wzrastając o ponad 6% w ciągu 24 godzin poprzedzających godzinę 13:00 czasu UTC, dotykając poziomu 60.001 dolarów na Binance o godzinie 13:11.

Pierwsza na świecie kryptowaluta zyskała ponad 13% w ujęciu tygodniowym i 37% w ciągu ostatniego miesiąca, według danych CoinMarketCap. Ostatnim razem, gdy cena Bitcoina stała powyżej poziomu 60.000 dolarów, było 12 listopada 2021 r., kiedy Bitcoin rozpoczął odwrócenie trendu, spadając o ponad 67% do poziomu 19.297 dolarów na początku kwietnia 2022 r.

Wzrost ceny Bitcoina można w dużej mierze przypisać oczekiwaniom rynkowym związanym z nadchodzącym wydarzeniem halvingu, które historycznie prowadzi do zwiększonej aktywności kupna – twierdzi Bryan Legend, inwestor i CEO Hectic Labs.

Inwestorzy oczekują, że zmniejszenie podaży doprowadzi do wzrostu cen. Jest to lepiej znane jako 'Pre-Halving rally’, który przyczynia się do nowego byka na rynku z odświeżonym sentymentem byczym. Dokładnie to obserwujemy dzisiaj.

– powiedział.

Jednakże, według analityka kryptowalut Rekt Capital, „przedhalvingowa korekta” nadal może być możliwa. Pseudonimowy analityk dodał, że nadchodzący halving Bitcoina nie jest wyceniany przez rynek, co opiera się na historycznych danych rynkowych, które wskazały, że główne ruchy Bitcoina miały miejsce po poprzednich halvingach, a nie przed nimi, podał Rekt Capital w poście z 28 lutego.

Byczy impet Bitcoina pojawił się dwa dni po tym, jak amerykańskie fundusze ETF na Bitcoinia przebiły rekord wolumenu dziennego obrotu na poziomie 2,4 mld dolarów 26 lutego, według Erica Balchunasa, starszego analityka ETF w Bloombergu.

Nowe dziewięć amerykańskich funduszy ETF na Bitcoina zanotowały łączne wolumeny handlowe przekraczające 2 mld dolarów przez drugi dzień z rzędu 28 lutego.

iShares Bitcoin Trust ETF należący do BlackRock zanotował ponad 100.000 indywidualnych transakcji 27 lutego, w porównaniu do średnio 30.000 do 60.000 codziennych transakcji, podaje X w poście Balchunasa.

Szacuje się, że 75% nowych inwestycji w Bitcoina pochodzi z amerykańskich Bitcoinowych funduszy ETF według raportu z 14 lutego firmy analitycznej danych łańcuchowych CryptoQuant.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button