Kryptowaluty

Bitcoin pociągnął rynek

Pomimo zbliżającej się wielkimi krokami zimy i coraz chłodniejszych dni za oknem, na rynek kryptowalut zawitała wiosna, a wyceny większości aktywów zielenią się niczym trawa w maju.

Bitcoin pociągnął rynek

Ze swojego prawie 3 letniego zimowego snu obudził się Bitcoin, który wydaje się, że na stałe opuścił już okolice 10 000 USD, które ciążyły mu od wielu miesięcy. Najpopularniejsza kryptowaluta obecnie znajduje się na poziomie około 15 000 USD. Taki 50% wzrost króla kryptowalut, naturalnie pociągnął za sobą także wyceny innych kryptowalut. Na poniższej grafice widać mocno zielone wzrosty z ostatnich 10 dni dla top 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Jak to zawsze bywa, altcoiny spadają i rosną mocniej niż Bitcoin. Tak jest i też tym razem, gdzie możemy zaobserwować największe wzrosty na Chainlinku czy Ethereum.

CoinMarketCap

100 miliardów USD

Wzrost wyceny większości kryptowalut wiąże się naturalnie ze wzrostem ich kapitalizacji rynkowej. A ta w ostatnich 3 miesiącach wzrosła o prawie 30%. Jeszcze na początku sierpnia całkowita kapitalizacja rynku wynosiła 350 miliardów USD, dzisiaj jest już to ponad 450 miliardów USD.

CoinMarketCap

Warto zauważyć, że tak znaczny wzrost kapitalizacji rynku jest spowodowany przez wzrost kapitalizacji Bitcoina. Patrząc na całkowitą kapitalizację kryptowalut z wyłączeniem Bitcoina, zauważymy, że wzrosła ona „jedynie” o 18%, z 135 miliardów USD do 160 miliardów USD, co widać na grafice poniżej.

CoinMarketCap

Podłączyć się pod byczy trend

Hossa na rynku kryptowalut prawdopodobnie już się zaczęła. Aby się do niej przyłączyć, można pójść kilkoma drogami. Jedną z nich jest zakup Bitcoina w kantorze stacjonarnym bądź bitomacie. Taka możliwość daje firma FlyingAtom, która od 5 lat handluje Bitcoinem w 13 kantorach stacjonarnych oraz posiada 28 bitomatów rozsianych po całej Polsce.

Lista kantorów wraz ze szczegółowymi informacjami jest dostępna tutaj.

Lista bitomatów wraz ze szczegółowymi informacjami jest dostępna tutaj.

FlyingAtom oferuje również sprzedaż Bitcoina online i odebrania gotówki w bitomacie lub kantorze. Warto również nadmienić, że do pewnej kwoty zakupy można robić w pełni anonimowo.

Finansowy Krytyk

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button