News

Bitcoin spada o 3 tys. dolarów w swoją 15. rocznicę

Bitcoin doświadczył nagłego, masowego i gwałtownego odpływu środków w piętnastą rocznicę swojego „genesis day”, usuwając większość zysków z ostatnich 30 dni.

Bitcoin spadł poniżej 42 000 dolarów 3 stycznia, tracąc co najmniej 3000 dolarów wartości w zaledwie dwie godziny, według danych z CoinGecko. Na CoinMarketCap, Bitcoin spadł do poziomu 40 700 dolarów z dziennego maksimum 45 600 dolarów.

Bitcoin notuje obecnie ponad 42 600 dolarów, co oznacza spadek niemal o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, jak pokazują dane CoinGecko. Kryptowaluta ta jest również niższa o 1,5% w ciągu ostatnich 14 dni, nie odnotowując prawie żadnych zysków przez ostatnie 30 dni.

Gwałtowny spadek ceny BTC nastąpił w momencie, gdy platforma cyfrowych usług finansowych Matrixport wycofała swoją niedawną prognozę, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd potencjalnie zaakceptuje pierwsze fundusze ETF oparte na Bitcoinie w styczniu 2024 r.

Matrixport zadeklarował na platformie X (dawniej Twitter) 1 stycznia pewność, że Bitcoin wzrośnie do 50 000 dolarów, napędzany czynnikami, takimi jak „nadchodzące zatwierdzenie spotowych ETF na Bitcoinie”. Firma stwierdziła również, że potencjalne zatwierdzenie Bitcoinowych ETF może być ogłoszone nawet wcześniej niż oczekuje większość traderów.

Dzień po wydaniu prognozy dotyczącej możliwych zatwierdzeń w 2024 roku, Matrixport odwołał swoje wcześniejsze przewidywania, aktualizując prognozę 2 stycznia, twierdząc, że SEC odrzuci wszystkie Bitcoinowe ETF w styczniu, a jakiekolwiek zatwierdzenia nie nadejdą przed drugim kwartałem tego roku.

Społeczność szybko zareagowała na kontrowersyjne prognozy Matrixport, z czego wielu oskarżało firmę o manipulację ceną Bitcoina.

Inwestor Bitcoin Alistair Milne zauważył, że Matrixport został założony przez Jihana Wu, chińskiego miliardera, przedsiębiorcę kryptowalutowego i współzałożyciela firmy do wydobycia kryptowalut Bitmain. Analityk branżowy James Van Straten zauważył, że Wu jest prominentnym zwolennikiem Bitcoina Cash, twardego forka Bitcoina utworzonego w 2017 roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button