News

Marathon Digital Holdings ustanawia nowy rekord wydobycia Bitcoinów

Firma zajmująca się wydobywaniem Bitcoinów, Marathon Digital Holdings, ustanowiła nowy rekord produkcji, wydobywając więcej Bitcoinów w grudniu 2023 r. niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.

Według komunikatu prasowego z 4 stycznia, firma z Florydy zgłosiła wydobycie 1853 Bitcoinów w grudniu, co stanowi wzrost o 56% w porównaniu z listopadem i o 290% w porównaniu z grudniem 2022 roku.

Uważamy, że jest to najwyższa miesięczna suma kiedykolwiek zarejestrowana przez publiczną firmę wydobywającą Bitcoin.

– czytamy.

Poprzednio Core Scientific twierdziło, że wydobyło najwięcej Bitcoinów w miesiącu stycznia 2023 r., produkcja wyniosła 1527 BTC. Ostatnie wyniki Marathon przewyższają to o ponad 300 BTC.

Przewodniczący i dyrektor generalny Marathona, Fried Thiel, powiedział, że rekordowa miesięczna produkcja może być przypisana 18,4% miesięcznemu wzrostowi mocy obliczeniowej do 22,4 eksahashy na sekundę.

W dniu 19 grudnia Marathon ogłosił plany zakupu dwóch centrów wydobywczych za 179 mln dolarów, co spowoduje dodanie kolejnych 390 megawatów mocy wydobywczej do obecnych 584 megawatów.

Kontynuujemy dążenie do wzrostu mocy obliczeniowej na poziomie 30% w 2024 r., a dzięki niedawno ogłoszonemu zakupowi dwóch lokalizacji od Generate Capital […] spodziewamy się osiągnięcia 50 eksahashy w ciągu najbliższych 18 do 24 miesięcy.

– dodał Thiel.

28 grudnia Marathon krótkotrwale znalazł się na szczycie listy najczęściej tradowanych publicznych firm wśród firm z rynków średnich i dużych na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Firma zanotowała imponujący dzienny wolumen obrotu na poziomie 3,3 mld dolarów, wyprzedzając takie giganty rynkowe jak Tesla, Apple i Amazon.

Grudniowe osiągnięcia Marathon mają miejsce w kontekście wzmożonej ekspansji firm wydobywających Bitcoiny przed spodziewanym zatwierdzeniem Bitcoinowych ETF już 8 stycznia oraz przed planowanym halvingiem Bitcoina w kwietniu.

5 grudnia konkurencyjna firma wydobywcza Riot Platforms zakupiła dodatkowe kopalnie Bitcoinów o wartości 291 milionów dolarów, co stanowiło największy wzrost mocy obliczeniowej w historii firmy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button