News

Bitcoin Strike przenosi swoją siedzibę do Salwadoru

Dostawca płatności Bitcoin Strike właśnie otworzył się dla 65 krajów. Wcześniej firma działała tylko w Salwadorze, Argentynie i USA. Ponadto siedziba główna firmy będzie znajdować się w Salwadorze.

Dyrektor generalny i założyciel Zap, firmy macierzystej Strike, Jack Mallers, udzielił wywiadu Fortune na temat ostatnich ruchów firmy. Mallers zauważył, że przeniesienie globalnej siedziby firmy do Salwadoru było spowodowane rosnącymi warunkami regulacyjnymi kryptowalut w USA. 

Ponadto CEO wspomniał, że ekspansja firmy jest odpowiedzią na “zamglony świat” giełd kryptograficznych. Chcą również wyjaśnienia ukrytych, niezarejestrowanych systemów licencjonowania obejmujących ponad 1000 różnych aktywów kryptograficznych. 

Sztywne regulacje w USA sprawiły, że Strike wstrzymał swoje usługi w Nowym Jorku. Jednak środowisko kryptograficzne w Salwadorze jest inne. Jego sprzyjające przepisy są atrakcyjnym punktem dla innowacji technologicznych w kraju. 

Ponadto w swoim przemówieniu Mallers wspomniał o sukcesie przyjęcia Bitcoina przez Salwador jako prawnego środka płatniczego. Jego zdaniem takiego sukcesu nie definiowało rzadkie przyjęcie kryptowaluty. Twierdzi, że inne czynniki, takie jak zwiększona turystyka, przyczyniły się do sukcesu Bitcoina w tym kraju. 

Ekspansja Strike

Zgodnie z planami ekspansji, Strike najpierw umożliwi użytkownikom na nowych rynkach globalnych zdobycie tylko Bitcoina.  

Jednak Mallers ujawnił, że przyszłe posunięcia firmy obejmą wprowadzenie nowych funkcji i kart debetowych przed końcem roku. Ponadto firma będzie dostarczać płatności w dolarach amerykańskich za pomocą Tether na rynki poza USA. 

CEO zauważył też, że dwa lata temu byliby obiektem kpin z powodu siedziby w Salwadorze.  

Ale ostatnie posunięcie firmy pozwala im zaprezentować swoje produkty ponad 3 miliardom ludzi. Mallers zauważył również, że napięcie kryptowalutowe w USA jest wysokie, ponieważ Coinbase walczy z przewodniczącym SEC Garym Genslerem. Obecnie kilka firm kryptograficznych poszukuje licencji operacyjnych Salwadoru.  

Strike i giełda kryptowalut Bitfinex były jednymi z pierwszych firm, które otrzymały licencję dostawcy usług zasobów cyfrowych Salwadoru. Dzięki licencji, Bitfinex Securities będzie angażować się w emisję i wtórny obrót aktywami cyfrowymi z jasnymi regulacjami w Salwadorze. 

Biuro Bitcoina w Salwadorze zwróciło uwagę na korzyści płynące z zaangażowania tego kraju w Bitcoin i aktywa cyfrowe. 

Według strony Bitcoin Office na Twitterze, kraj Ameryki Środkowej stał się epicentrum adopcji Bitcoin. Ekspozycja na aktywa kryptograficzne zapewniła krajowi suwerenność finansową, wolność gospodarczą i odporność na cenzurę. 

Ponadto nowe przepisy regulacyjne dotyczące kryptografii zapewniają wyjątkową ochronę użytkowników przed przestępczymi umysłami w przestrzeni kryptograficznej.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button