News

Prezydent Salwadoru: Wasza inwestycja w BTC jest bezpieczna:

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, w odpowiedzi na masowe wyprzedaże BTC wypowiadał się o inwestycjach w Bitcoina.

Od czasu kiedy Salwador przyjął we wrześniu ubiegłego roku Bitcoina jako prawny środek płatniczy obok dolara amerykańskieg, zakupił 2301 Bitcoinów. Jednak wraz ze spadkiem ceny Bitcoina, inwestycja Salwadoru podobno straciła 50% swojej wartości, czyli ponad 50 mln dolarów.

Widzę, że niektórzy ludzie martwią się lub niepokoją o cenę rynkową Bitcoina

– napisał Bukele na Twitterze, wyjaśniając:

Moja rada: przestań patrzeć na wykres i ciesz się życiem. Jeśli zainwestowałeś w BTC, Twoja inwestycja jest bezpieczna, a jej wartość ogromnie wzrośnie po bessie. Cierpliwość jest kluczem.

– powiedział.

Wiele osób wyraziło swoje obawy dotyczące kondycji fiskalnej Salwadoru ze względu na dużą ilość Bitcoinów w bilansie kraju.

Salwadorski minister finansów Alejandro Zelaya odniósł się w zeszłym tygodniu obaw stwierdzając, że „ryzyko fiskalne jest niezwykle minimalne”. Dodał:

Kiedy mówią mi, że ryzyko fiskalne Salwadoru z powodu Bitcoinów jest naprawdę wysokie, jedyne, co mogę zrobić, to się uśmiechnąć.

Bitcoin w ciągu ostatniego weekendu spadł do poziomu niewidzianego od 2020 roku. Obecnie BTC jest wart 20,800 dolarów, notując wzrost o 7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Niektórzy podzielają optymizm Bukeke, w tym zwolennik Bitcoina Michael Saylor i założyciel Skybridge Capital Anthony Scaramucci.

Inni jednak są mniej optymistyczni co do kierunku, w którym zmierza Bitcoin. Gospodarz Mad Money Jim Cramer spodziewa się, że BTC spadnie do 12.000 dolarów. Doubleline Capital Jeffrey Gundlach powiedział, że nie byłby wcale zaskoczony, gdyby Bitcoin spadł do 10.000 dolarów. Robert Kiyosaki natomiast powiedział, że spadek Bitcoina zatrzymać się może na poziomie 9.000 USD.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button