News

Brazylia: Nowy projekt ustawy o zalegalizowaniu krypto jako środka płatniczego

Jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować, czy Brazylia idzie w ślady Salwadoru, czy też nie. Jednak najnowsza propozycja pokazuje, że kraj dąży do znaczącej regulacji branży kryptograficznej, gdy adopcja osiąga decydujący etap. 

Najnowszy projekt ustawy, przedstawiony przez zastępcę federalnego Paulo Martinsa, ma na celu dodanie Bitcoina i innych kryptowalut jako metody płatności. 

Szczegółowa propozycja legislacyjna jest uzupełnieniem obowiązującego w kraju prawa. 

Wspomniany projekt niekoniecznie stanie się prawnym środkiem płatniczym w kraju, natomiast pomoże w wykorzystaniu tej klasy aktywów do różnych celów. Mówi się między innymi o środkach wymiany, płatności lub instrumentu dostępu do towarów i usług, a także inwestycji. 

Projekt został skierowany do ustawodawców, którzy będą teraz prowadzić dyskusje, zanim poprawki zostaną uchwalone przez Senat i podpisane przez prezydenta. 

Nacisk zostanie również położony na ochronę prywatnych kluczy użytkowników, a także zapewnienie nowych uprawnień i ograniczeń. Posiadałyby je brazylijskie sądy w sytuacji, gdy krypto zostało uznane za aktywa finansowe. Obejmuje to działania takie jak m.in. zamrażanie kont giełdowych.

Jeżeli majątek dłużnika nie zostanie zlokalizowany, wierzyciel może zwrócić się do sądu o wydanie pisma pośrednikom zaangażowanym w operacje kryptowalutami. Celem takiego działania jest zablokowania aktywów odpowiadających zrealizwanej wartości.

– czytamy w projekcie.

Brazylia jest najgorętszym rynkiem kryptowalut w regionie, gdzie rząd pracuje nad ustawą, która może zostać uchwalona na przełomie roku. 

Wolumen obrotu krypto w Brazylii wzrósł w ostatnich latach. W rezultacie sędziowie federalni w kraju są obecnie szkoleni w kwestiach związanych z kryptowalutami, ponieważ przewiduje się wzrost liczby takich tego typu spraw sądowych. 

Mercado Bitcoin, największa giełda kryptowalut w Brazylii, niedawno nawiązała współpracę ze Stellar Development Foundation, aby uczestniczyć w rozwoju krajowej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

 

źródło: cryptopotato.com, portalcripto.com.br

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button