News

BitExchange wprowadza handel opcjami XRP

BitExchange wprowadził XRP-linked options na swojej platformie instrumentów pochodnych kryptowalut. Zgodnie z oświadczeniem giełdy, inicjatywa pozwoli użytkownikom na handel opcjami XRP bez konieczności posiadania kryptowaluty. 

Rozliczenie zysków i strat nastąpi w dolarach amerykańskich, a OrBit Markets będzie odpowiedzialny za płynność portfela zamówień, podała giełda.  

Opcje reprezentują umowy dotyczące instrumentów pochodnych, które dają kupującemu przywilej zakupu lub sprzedaży aktywów bazowych po z góry określonej cenie w określonym dniu lub wcześniej. Opcje kupna dają prawo do kupna, podczas gdy opcje sprzedaży dają prawo do sprzedaży. 

Zwykle inwestorzy wykorzystują opcje do celów zabezpieczających, zmniejszania ryzyka spadków lub generowania dodatkowych zysków poprzez „wystawianie” ich obok swoich pozycji na rynku kasowym. 

Justin Buitendam, globalny szef sprzedaży instytucjonalnej BitExchange, powiedział:

Cieszymy się, że jesteśmy jedną z pierwszych platform oferujących handel opcjami XRP inwestorom instytucjonalnym i detalicznym, zapewniając możliwości handlu zarówno długimi, jak i krótkimi opcjami.

Z obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą 30,88 mld dolarów, XRP jest piątą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Podobnie jak inne alternatywne kryptowaluty, XRP wykazuje większą zmienność niż Bitcoin i Ether. 

Decyzja BitExchange o wprowadzeniu opcji XRP jest następstwem niedawnego orzeczenia częściowo na korzyść Ripple Labs w toczącej się walce z amerykańską SEC. Sędzia orzekł, że XRP nie jest uważane za papier wartościowy, gdy jest przedmiotem obrotu na scentralizowanych giełdach. Jednocześnie może być sklasyfikowane jako takie, gdy jest sprzedawane bezpośrednio instytucjom. 

Po orzeczeniu wiele giełd ponownie wprowadziło XRP. W obliczu sytuacji SEC zwróciła się o “pozwolenie na zakwestionowanie decyzji sądu”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button