News

XRP gwałtownie rośnie po korzystnym orzeczeniu sądu w sprawie z SEC

Ripple Labs odniosło częściowe zwycięstwo w swojej sprawie z amerykańską SEC w dniu wczorajszym. Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku orzekł, że oferowanie i sprzedaż tokena XRP firmy Ripple na giełdach aktywów cyfrowych nie stanowi oferty handlu kontraktami inwestycyjnymi. Orzeczono, że XRP nie jest zabezpieczeniem. 

Jednak sąd ustalił również, że XRP jest papierem wartościowym w przypadku sprzedaży inwestorom instytucjonalnym, ponieważ spełnia warunki określone w teście Howeya. Sąd stwierdził, że Ripple najpierw sprzedał XRP o wartości około 728.9 mln dolarów bezpośrednio nabywcom instytucjonalnym, funduszom hedgingowym i innym stronom. Stanowiło to niezarejestrowaną ofertę i sprzedaż kontraktów inwestycyjnych z naruszeniem federalnego prawa dotyczącego papierów wartościowych. 

SEC nie mogła ostatecznie stwierdzić, że inwestorzy spekulacyjni mieli uzasadnione oczekiwania co do zysków, jakie można uzyskać z wysiłków przedsiębiorczych lub zarządczych innych osób, co doprowadziło sąd do wniosku, że programowa sprzedaż XRP nie kwalifikuje się jako handel papierami wartościowymi. 

Kapitalizacja rynkowa i wartość tokena mocno w górę

Po decyzji sądu XRP znacząco wzrósł zarówno w postaci kapitalizacji rynkowej, jak i ceny. Cena tokena gwałtownie poszybowała w górę, zwiększając wartość o prawie 100% i osiągając szczyt 0,938 USD. Chociaż od tego czasu nastąpił niewielki spadek, w chwili redagowania tego tekstu XRP nadal utrzymuje dobre wyniki, oscylując wokół 0,8 USD. 

XRP jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej rosnąc o ponad 21 mld dolarów w ciągu zaledwie trzech godzin. Dało to nowy roczny szczyt w wysokości 46.1 mld dolarów.  

Decyzja doprowadziła do gwałtownego wzrostu aktywności zakupowej dla XRP, powodując tymczasowy spadek amerykańskiej giełdy kryptograficznej Uphold z powodu gwałtownego wzrostu wolumenu. Uphold była jedną z niewielu większych amerykańskich giełd kryptowalut, które nadal oferowały XRP. 

Orzeczenie wywołało również falę ponownego wystawiania tokena na giełdach amerykańskich. Coinbase, Kraken i iTrustCapital udostępniły XRP na swoich platformach. Gemini, giełda kryptograficzna należąca do bliźniaków Winklevoss, zasugerowała, że również będzie starała się ponownie wystawić XRP.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button