News

Bitget czwartą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu

Giełda kryptowalut Bitget z siedzibą na Seszelach odnotowała znaczny wzrost kluczowych wskaźników w pierwszej połowie 2023 roku. Rajd napędzany jest integracją niedawno nabytej opcji portfela samoobsługowego. 

Bitget przechodzi obecnie inicjatywę rebrandingu po przejęciu BitKeep, gdzie ten drugi został przemianowany na Bitget Wallet. Platforma osiągnęła imponujące wskaźniki wydajności rynkowej w tym roku, plasując się na 4. pozycji pod względem wolumenu obrotu. 

Według raportu TokenInsight za drugi kwartał, cztery największe giełdy odpowiadają za 85% całkowitego wolumenu obrotu na rynku. Binance stanowił 52%, OKX 15,13%) Bybit 10,6% i Bitget 8,1%.  Firma opublikowała swój własny raport za drugi kwartał 18 lipca, w którym wolumen transakcji spot wyniósł ponad 60 mln dolarów, z 606 mld dolarów w obrocie kontraktami terminowymi. 

Raport łączy się również z artykułem firmy analitycznej Nansen, który pokazuje, że Bitget była jedyną giełdą, która zwiększyła wolumen obrotu kontraktami terminowymi w ciągu sześciu miesięcy po upadku FTX Sama Bankmana-Frieda. 

Giełda zauważa również, że uruchomienie funkcji kopiowania, która pozwala użytkownikom naśladować strategie handlowe wybranych traderów, wpłynęło na jej wyniki w II kwartale. Bitget powiedział, że przyciągnął 29 700 nowych elitarnych traderów i 169 800 nowych obserwujących. Wygenerowało to 33 mln dolarów zysku w połowie 2023 roku. 

Bitget był jedną z giełd, która opublikowała swoje “dowody rezerw”. Starano się utrzymać je w wysokości ponad 100% wszystkich aktywów użytkowników na swojej platformie. Obejmuje to Bitcoina, Ethereum i Tether. 

Bieżąca stopa rezerwy giełdowej, która jest obliczana poprzez podzielenie aktywów platformy przez aktywa użytkowników, wynosiła w redagowania tekstu 223%. 

Bitget został zarejestrowany jako dostawcy usług wirtualnych aktywów w Polsce i na Litwie w 2023 roku, rozszerzając swoje usługi na Europę. Platforma oświadczyła również, że zamierza stworzyć w Dubaju regionalne centrum swojej działalności.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button