News

Bitstamp ogłosił datę wyjścia z Kanady

Dyrektor generalny Bitstamp, Bobby Zagotta, ogłosił, że firma zaprzestanie świadczenia usług klientom w Kanadzie. Decyzja zacznie obowiązywać 8 stycznia 2024 roku. Firma poinformowała swoich kanadyjskich klientów o zbliżającej się zmianie już w marcu. 

Bitstamp opuszcza rynek kanadyjski 

Bobby Zagotta, dyrektor generalny na USA i dyrektor ds. handlu globalnego w Bitstamp, wydał oświadczenie dotyczące rozwoju. Wyraził wdzięczność firmy wobec kanadyjskich klientów i trudność decyzji, podkreślając, że nie był to łatwy krok. 

W swoim oświadczeniu Zagotta powiedział:

Po wstępnym poinformowaniu naszych klientów w marcu, Bitstamp oficjalnie zaprzestanie świadczenia usług w Kanadzie od 8 stycznia 2024 roku. W rezultacie wszystkie konta w Kanadzie zostaną zamknięte, a klienci nie będą już mieli do nich dostępu.

Ta wiadomość pojawia się chwile po tym, jak Bitstamp zawiesił niedawno określone usługi, takie jak stakowanie Ethereum, w Stanach Zjednoczonych w wyniku działań regulacyjnych wymierzonych w określone kryptowaluty. 

Firma wyraziła również nadzieję na powrót na rynek kanadyjski w przyszłości.  

Zagotta stwierdził:  

Nie była to decyzja, którą podjęliśmy lekko i dziękujemy naszym kanadyjskim klientom za ich lojalność przez lata. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie być Kanadzie. 

Tymczasem przyczyny wycofania się Bitstamp z rynku kanadyjskiego pozostają niejasne. Kanadyjscy klienci giełdy proszeni są o postępowanie zgodnie z dostarczonymi instrukcjami dotyczącymi wypłaty środków i dezaktywacji kont przed ostatecznym terminem 8 stycznia 2024 roku. 

Bitstamp to ostatnia giełda, która wycofała się z rynku kanadyjskiego, dołączając do Binance i Bybit. Wcześniej, na początku roku, OKX, Paxos i DYDX również opuściły kraj.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button