News

Brazylijskie CBDC otrzymuje oficjalną nazwę i logo

Brazylijska waluta cyfrowa banku centralnego (CBDC), wcześniej powszechnie nazywana „cyfrowy real”, otrzymała oficjalną nazwę: Drex.

W dniu 7 sierpnia, Bank Centralny Brazylii wydał oświadczenie prasowe, w którym ujawnił i wyjaśnił nową nazwę dla swojej cyfrowej waluty. Opracowana przez bank centralny nazwa „Drex” to skrótowiec:

‘D’ i ‘r’ odnoszą się do Realu Cyfrowego; 'e’ oznacza elektroniczny, a 'x’ wyraża ideę nowoczesności i połączenia, wykorzystanie technologii rozproszonego rejestru (DLT).

– czytamy.

Wraz z nazwą, bank centralny ujawnił wizualną tożsamość Drex. Na logo CBDC, dwie strzałki umieszczone w literze D przedstawiają ewolucję krajowej waluty fiat, realu, do jego wersji cyfrowej, podczas gdy zmiana kolorów z niebieskiego na jasnozielony symbolizuje komunikat „transakcja zakończona”.

fot.  bcb.gov.br

W lipcu Pedro Magalhães, deweloper Blockchain i założyciel firmy doradczej ds. technologii Iora Labs, rzekomo odkrył funkcje w kodzie Drex, które umożliwiałyby władzy centralnej zamrożenie środków lub zmniejszenie sald. W ubiegłym roku Fabio Araujo, ekonomista w banku centralnym Brazylii, wyjaśnił, że CBDC ma potencjał zatrzymania biegów na bank w kraju.

W zeszłym tygodniu Bank Centralny Rosji również ujawnił wizualną tożsamość swojego CBDC, cyfrowego rubla. Międzynarodowy symbol rubla w kole, logo występuje w czterech podstawowych kombinacjach kolorów: czerwonym i białym lub czarnym i białym.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button