News

Musk znowu kreuje rynek kryptowalut

Kilka tokenów oznaczonych marką „X” pojawiło się na zdecentralizowanych giełdach z dnia na dzień. Stało się to wtedy, gdy należący do Elona Muska Twitter porzucił swoje kultowe logo niebieskiego ptaka na symbol X. 

Musk po raz pierwszy napisał na Twitterze o nadchodzącej zmianie w weekend. CEO Twittera, Linda Yaccarino, potwierdziła rebranding w niedzielę:

X to przyszły stan nieograniczonej interaktywności – skupiony na audio, wideo, przesyłaniu wiadomości, płatnościach/bankowości – tworzący globalny rynek pomysłów, towarów, usług i możliwości. Zasilany przez sztuczną inteligencję X połączy nas wszystkich w sposób, który dopiero zaczynamy sobie wyobrażać.

W kwietniu 2023 roku, kiedy Musk połączył Twittera z X Corp., zarejestrował również X.AI Corp. jako startup zajmujący się sztuczną inteligencją. Następnie szef Twittera założył xAI, własną firmę zajmującą się sztuczną inteligencją, aby zrozumieć branżę. 

Dziesiątki tokenów X pojawiły się teraz w wielu sieciach blockchain. Obejmowały one nowe tokeny, które twierdzą, że mają odpowiednią mapę drogową na nadchodzące miesiące, a także te, które pozornie są schematami pompowania i zrzucania. Jeden z nich podskoczył aż o 1200% w ciągu 24 godzin, mimo że jego projekt został zamknięty w maju. Sugeruje to, że handlowcy o niskiej kapitalizacji kupowali prawie wszystko pod marką X, starając się osiągnąć niewielki zysk. 

Nowsze tokeny zostały wydane przez oportunistycznych programistów w weekend po tweetach Muska. Jeden, o nazwie „AI-X” z logo identycznym z SpaceX, firmą zajmującą się technologią kosmiczną Muska, skoczył 10-krotnie. Inny, nazwany „Deus X” po tweecie Muska, wzrósł o 2600%. 

Wg profesjonalnych graczy taka euforia istnieje, ponieważ główne tokeny, takie jak Bitcoin i Ethereum, przeżywają okres niskiej zmienności. Zmusza to niektórych uczestników rynku do obstawiania memów i niskich kapitalizacji. 

Meme coins są ogromną częścią krajobrazu handlu kryptowalutami, czy nam się to podoba, czy nie. Podczas gdy największe waluty, takie jak BTC i ETH, charakteryzują się bardzo niską zmiennością, naturalne jest, że inwestorzy będą szukać okazji gdzie indziej. 

– powiedział James Wo, założyciel funduszu kryptograficznego DFG, 

Dodał, że handel memami to ryzykowny sposób poszukiwania nadmiernych zysków. Jednak, gdy się powiedzie, korzyści mogą być bardzo duże. Oznacza to, że na rynku niedźwiedzia niektóre meme coinsy będą miały duży wzrost, nawet jeśli będzie to tylko krótkoterminowa sytuacja.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button